لطفا صبر کنید...

5 جاذبه برتر سن پترز بورگ
امتیاز 0/5 از 0 نظر
0

1396/02/04

تعداد جاذبه‌های این شهر آن‌ چنان زیاد است که گردشگران در انتخاب آن دچار تردید خواهند شد. سن‌پترزبورگ دارای جاذبه‌های گردشگری بسیاری است که سلایق مختلف را شامل می‌شود.

راهنمای سفر به سن پترزبورگ

5 جاذبه برتر سن پترزبورگ که باید آنها را ببینید

  1. موزه دولتی آرمیتاژ
  2. خیابان نووسکی پروسپکت
  3. اداره نیروی دریایی
  4. تئاتر موسیقی کودکان
  5. تئاتر مارینسکی
  6. موزه روسی
  7. کلیسایی آمیخته در خو

موزه دولتی آرمیتاژ Hermitage

موزه‌ای باشکوه در منطقه‌ای زمستانی که یکی از غنی‌ترین موزه‌ها ی جهان و دارای بیش از سه میلیون اثر هنری است.

خیابان نووسکی پروسپکت Nevesky Prospekt

از آغاز قرن نوزدهم تا به امروز خیابان نووسکی پروسپکت دارای بیشترین جاذبه و تفرجگاه عمومی در سن‌پترزبورگ بوده است. این خیابان در واقع قلب جاذبه‌های سن‌پترزبورگ محسوب می‌شود.

اداره نیروی دریایی The Admirallity

اداره نیروی دریایی که پیتر Piter در سال 1704 آن را تاسیس کرد. با مناره‌ای مخروطی شکل و درخشان و طلاکاری شده از مهم‌ترین مراکز کشتی ‌سازی در روسیه است. این مرکز از نظر میزان بازدیدکننده بسیار پربازدید است و همگان را به شگفت وا‌ می‌دارد.

تئاتر موسیقی کودکان Children Music

بازدید از این مکان جادویی و زیبا حتی درزمانی که کودکان شما دارای مهارتی در زبان روسی نباشند بسیار مهیج و دلپذیر هست. این مکان دارای استیج ها و مکان‌های رنگارنگ و نوازندگانی مشهور است. با ورود به این مکان با سالن‌هایی زیبا و بزرگ مواجه می‌شوید که برای گردشگران جذاب خواهد بود.

تئاتر مارینسکی Mariinsky Theatr

این تئاتر اولین بار در سال  1860افتتاح شد. تئاتر مارینسکی برای مدت‌ زمان طولانی، یکی از معروف‌ترین سالن‌های اپرا و باله بوده است. این مکان محل اقامت نخست وزیران بزرگی چون پروکوفیف (Prokofier) و چایکوفسکی (Tchaikofsky) بوده و شامل اپرای یوجین (Eugene) و همچنین یکی از شاعران مخصوص ملی روسیه الکساندر پوشکین (Alexander Pushkin) بوده است.

موزه روسی Russian Museum

موزه روسیه یکی از شاهکارهای جهان محسوب می گردد. این موزه شامل هر چیزی همچون نمادهای مذهبی و آثار هنرمندان آوانگاردی چون کاندینسکی (Kandinsky) می شود. در میان سایر نمایشگاه‌های برجسته می‌توان به آخرین روز از شهر پمپی (Pompeii)، تصویر غول‌پیکری از فوران کوه وزویو (Vesuvius)، شاهکاری از هنرمند قرن نوزدهم کارل (Karl) اشاره کرد.

جزیره واسیلوسکی Vasilevsky

بزرگ‌ترین جزیره در سن‌پترزبورگ که دربرگیرنده مجموعه‌ای عجیب و شگفت‌انگیز از جاذبه‌ها است که شامل یک جفت ابوالهول مصری در کنار رودخانه از قرن پانزدهم و یک موزه از عجایب بیولوژیکی می شود که شما قادر هستید در آن اسکلت و قلب پیتر را مشاهده کنید. این مکان محلی منحصربه‌فرد در میان سواحل رودخانه نوا(Neva)  است.

کلیسایی آمیخته در خون (Church on Spilled Blood)

این کلیسا دارای گنبدی لایه ای و موزاییک‌هایی تقریبا پرزرق‌ و برق است. ساختمانی فوق‌ العاده که در سال 1881  و در زمان ترور الکساندر دوم ساخته شد. این مکان در ابتدا محلی برای ذخیره سیب‌ زمینی در طول محاصره توسط نازی‌ها در جنگ جهانی دوم بوده است؛ و در نهایت این کلیسا در سال1997  به ‌طور عمومی بازگشایی شد.

موزه دولتی آرمیتاژ,خیابان نووسکی پروسپکت,اداره نیروی دریایی,تئاتر موسیقی کودکان,تئاتر مارینسکی,موزه روسی,کلیسایی آمیخته در خو,

راهنمای سفر به سن پترزبورگ

دسته ها:
}