لطفا صبر کنید...

سند لند یا سرزمین شنی در آنتالیا
امتیاز 0/5 از 0 نظر
1

1396/04/21

سند لند یا سرزمین شنی، یک نمایشگاه بین‌ المللی مجسمه های شنی در هوای باز است؛ آثار این نمایشگاه عظیم توسط  موسسه جهانی طراحی آثار هنری سازماندهی می شوند. این دنیای شگفت انگیز و عجیب که نام دیگر آن موزه مجسمه سازی شنی آنتالیا، و مساحت فضای آن 7000 متر مربع است، از بزرگترین رویدادهای دنیای هنر مجسمه سازی با شن و ماسه به شمار می آید؛ علاوه بر این، نمایشگاه مجسمه های شنی سند لند از این نظر که در تمام طول سال می توان از آن بازدید کرد نیز بی نظیر است.

راهنمای سفر به آنتالیا

سند لند

 هر سال حدود 150 هزارتوریست از سراسر جهان به ساند لند سفر می کنند تا آثار خلق شده توسط بیش از 25 استاد مجسمه ساز از کشورهای مختلف را ببینند. مجسمه ساز ها با استفاده از 10،000 تن شن، بیش از 100 مجسمه شنی بزرگ ایجاد می کنند.

سند لند

موضوع نمایشگاه هر ساله تغییر می کند و موضوع امسال، "عجایب جهان و افسانه ها" است. برای جشنواره امسال، 15 مجسمه ساز حرفه ای برای ساخت این نمایشگاه، طی بیش از 9 روز به 4000 تن شن و ماسه شکل می دهند. طی این مدت ممکن است مجسمه ها که از شن و ماسه ی بسیار خیس ساخته می شوند چند بار بریزند، اما پس از پایان کار و خشک تر شدن مجسمه، سازندگان با لبخند به شما اطمینان می دهند که اگر با خودروی خود به مجسمه ها بکوبید، خودروی شما بیشتر از مجسمه آسیب خواهد دید (گرچه ترجیح می دهند اینکار را امتحان نکنید!)

سند لند

سند لند

 اگر قصد بازدید از این نمایشگاه را دارید، برای یک تجربه فراموش نشدنی آماده باشید. هزینه ورودی سند لند 20 لیره برای بزرگسالان و 10 لیره برای بچه ها است. (اگر گروه شما از بیش از 10 نفر بازدید کننده تشکیل می شود، درخواست تخفیف گروهی کنید ) اگر کارت موزه ی ترکیه را در اختیار دارید، می توانید برای بازدید از سند لند از تخفیف 25% بهره مند شوید، البته برای گرفتن کارت موزه ترکیه، باید ساکن ترکیه باشید.

سند لند

سند لند آنتالیا

سند لند

اگر می خواهید یک روز عالی را همراه تمام اعضای خانواده در فضای آزاد بگذرانید، سند لند گزینه مناسبی است، زیرا علاوه بر نمایش آثار هنری شنی، یک بعد جالب دیگر هم دارد: فضایی که به فعالیت های مجسمه سازی شنی برای بازدیدکنندگان اختصاص داده شده است؛ در این قسمت بزرگسالان، نوجوانان و کودکان همه روزه این فرصت را دارند که به تجربه های هنری جدید دست پیدا کنند و توانایی های خلاقانه خود را به نمایش بگذارند.

سند لند

 در طول شب، سیستم روشنایی محوطه، نمایشگاه را به فضای رنگارنگ و شگفت انگیزی تبدیل می کند؛ ولی این تنها فعالیت جانبی برای بازدید کنندگان نیست، بازدید کنندگان می توانند در طول شب دی وی دی مستند جشنواره را به کمک سیستم ساین ویژن تماشا کنند. در این مستند ها، روند ساختن مجسمه ها برای علاقه مندان به نمایش گذاشته می شود. علاوه بر این، نمایش‌ های بصری با نورهای سه بعدی تمام طول شب در نمایشگاه ادامه دارد.

به توریست ها توصیه می شود زمان بازدید خود را طوری تنظیم کنند که با زمان تاریک شدن هوا یا گرگ و میش هماهنگ باشد تا بتوانند از جذابیت های خاص مجسمه ها در نورهای شب هنگام نمایشگاه نیز لذت ببرند.

در طول شب، مجسمه ها با چراغ های رنگی مختلفی نورپردازی می شوند. اثبات این مطلب با کلمات دشوار است، اما جلوه های نوری واقعا جنبه ی جدیدی به مجسمه ها اضافه می کنند! چراغ ها متحرک نیستند، اما سایه های ایجاد شده بر مجسمه ها، باعث ایجاد جاذبه ی جدید و چشمگیری می شوند.

علاوه بر استفاده از خودروی شخصی، می توانید با استفاده از سیستم حمل و نقل عمومی شهرداری آنتالیا به جشنواره و مجسمه سازی مجسمه شن و ماسه آنتالیا سند لند بروید: اگر سوار اتوبوس به مقصد ساحل لارا شوید و در انتهای ساحل پیاده شوید، باید در طول جاده دو مایل پایین تر بروید تا به ساند لند برسید. 

مجسمه سازان برجسته بسیاری در این جشنواره شرکت می کنند، و برخی آثار از بقیه بهتر هستند، اما استاندارد کلی آثار بسیار بالا است. هنگام بازدید باید به خود یادآور شد که این ها آثار هنری هستند نه تاریخی! چون برخی جزئیات مجسمه هایی که موضوع تاریخی دارند خیلی دقیق به نظر می رسند.

سند لند

در محل خود نمایشگاه، در ساحل، محل زمین بازی کودکان و حتی گودال بازی شنی کافه ها و غذاخوری های بسیاری وجود دارند. علاوه بر سافاری ATV برای گردش در نمایشگاه، طیف وسیعی از امکانات ساحلی نیز در ساحل لارا در دسترس بازدیدکنندگان هستند.

سند لند

از دیگر ویژگی های نمایشگاه می توان به قابل دسترس بودن آن با ویلچیر و مجاز بودن ورود حیوانات خانگی اشاره کرد. در صورت بارش باران، مجسمه ها آب را جذب می کنند و آسیبی نمی بینند، پس از بابت ریختن مجسمه ها نگران نباشید.

راهنمای سفر به آنتالیا

کلمات جستجو شده:

سند لند, نمایشگاه بین‌ المللی مجسمه های شنی, موزه مجسمه سازی شنی آنتالیا, هنر مجسمه سازی با شن و ماسه, عجایب جهان و افسانه ها, هزینه ورودی سند لند, کارت موزه ی ترکیه, سیستم حمل و نقل عمومی شهرداری آنتالیا, ساحل لارا,

دسته ها:
}