لطفا صبر کنید...

سفر به کولومنسکویه  مسکو با موزه‌ها و معماری تاریخی
امتیاز 0/5 از 0 نظر
0

1396/01/17

در هنگام سفر به این منطقه زیبا با طبیعتی بکر و بی‌نظیر، طیبعتا نیازمند طیف وسیعی از اطلاعات در مورد آن منطقه هستید و آثار تاریخی و معماری موزه کولومنسکویه شمارا به شگفت وامی‌دارد.

املاک کولومنسکویه The Kolomenskoye Estate

کولومنسکویه شامل املاک سلطنتی قدیمی واقع در بخش جنوبی شهر مسکو می‌باشد. نام این املاک اقتباسی از جاده باستانی منتهی به شهر کولومنا Kolomna است. کولومنسکویه یکی از باستانی‌ترین نقاط روسیه به شمار می‏رود. منطقه‌ای که قدمت آن به V-III هزاره قبل از میلاد می‌رسد. در زمان‌های قدیم دهکده‌ای در اطراف شهر مسکو وجود داشت که هم‌اکنون به‌سادگی می‌توان آثار تاریخی بسیاری را در آن دهکده مشاهده کرد. در سال 1923 موزه کوچکی تأسیس گردید که ازلحاظ تاریخی نمادی از سلطنت شاهزادگان و تزارهای روسی بود. چشم‌انداز منحصربه‌فرد کولومنسکویه نشان‌دهنده زندگی و فعالیت نسل‌های بسیاری درگذر زمان است.

 

کلیسای معراج کولومنسکویه Church Of The Ascension/ Kilomenskoye

کلیسای معراج در سال 1532 در املاک امپریالیستی کولومنسکویه ساخته شد. این کلیسا در نزدیکی مسکو و به هنگام جشن تولد شاهزاده‌ای بنا نهاده شد که قرار بود در آینده‌ای نزدیک، عنوان تزار چهارم را از آن خود سازد. این ساختمان زیبا و تاریخی یکی از اولین نمونه‌هایی از کلیسای چوبی و سنتی بوده که با آجرهای زیرسازی شده نقش به سزایی را در ابهت و جلای معماری روسیه ایفا می‏کند.

 

پارک کولومنسکویه Kolomenskoye Park

کولومنسکویه یکی از زیباترین مکان‌های تاریخی در تمام نقاط مسکو محسوب می‌شود. تنها با سفری کوتاه به این منطقه شاهد پارک‌ها و ساختمان‌های بی‌نظیرخواهید بود و به‌خوبی می‌توانید تاریخ قدیمی روسیه را در دل این منطقه رؤیایی مشاهده کنید. پس از رسیدن به کولومنسکویه و در امتداد خیابانی با بلوک‌های یکنواخت، شما برای اولین بار شاهد مجموعه‌ای از نقاطی سرشار از سحر و جادو و  خواهید بود. یکی از جاذبه‌های طبیعی کولومنسکویه پارک باغ‌های سیب می‌باشد. بازسازی این باغ از زمان سلطنت تزار در قرن هفدهم صورت گرفته و پوشش دهی آن انبوه و خیره‌کننده است. این پارک محیطی زیبا برای بازدیدکنندگان به شمار می‌رود. پارک کولومنسکویه همه‌ساله میزبان افراد در تعطیلات و جشنواره‌های زیبا بوده و از پارک‌های موردعلاقه شهروندان مسکو و گردشگران محسوب می‏شود.

کاخ چوبی تزار ا لکسی میخایلوویچ The Wooden Palace Of Tsar Alexei Mikhailovich

کاخ سلطنتی کولومنسکویه در امتداد رودخانه مسکو و ایستگاه راه‌آهن قرار دارد که آن را به یکی از محبوب‌ترین مناظر خارج از شهر مسکو تبدیل کرده است. ازلحاظ تاریخی، کولومنسکویه شامل املاکی روستایی و منطقه‌ای برای اسکان پناهندگان بازمانده از هجوم مغول بود. در زمان سلطنت تزار الکسیس میخایلوویچ، کولومنسکویه محل اقامت خانواده  ی سلطنتی بوده و قصری چوبی برای آ‏ن‏ها در آن زمان ساخته می‏شود. این کاخ بزرگ با دکوراسیون چوبی منحصربه‌فرد و غنی از آثار تاریخی، مکانی دیدنی برای بازدید گردشگران بوده و همواره تحسین همگان را برمی‌انگیزد. معاصران تزار، این کاخ را به‌عنوان هشتمین عجایب دنیا نام نهاده‌اند. این کاخ چوبی از مکان‌های موردعلاقه تزار الکسیس و جانشینان او به شمار می‏رفت.

کلمات جستجو شده :

املاک کولومنسکویه,کاخ چوبی تزار ا لکسی میخایلوویچ,پارک کولومنسکویه,

دسته ها:
}