لطفا صبر کنید...

ساحل هورما بدروم به همراه آدرس و تصاویر | Bodrum Hurma Sahili
امتیاز 0/5 از 0 نظر
0

1396/03/29

یکی از سواحل زیبا و دیدنی شهر بدروم ساحل هورما Hurma Sahili است که به دهکده مازی متصل می شود. آب و هوای این منطقه مدیترانه ای و مرطوب است که سبب رشد درختان مرکبات، زیتون و کاج می شود. این منطقه با طبیعت بکر و ساحل زیبای خود بهترین و آرام ترین مکان برای جویندگان یک تعطیلات ناب می باشد. در این ساحل می توان درختان نخل بسیاری را دید. علاوه بر آن یک سنگ که محراب شوالیه ها بوده به همراه سنگ سرخی که به نام Kayak kayalar شناخته می شود و دارای قدمت تاریخی می باشد نیز وجود دارد.

ویدیو معرفی ساحل هورما بدروم 

در روبه روی این ساحل یک نماد از Viking kanyon بروی شن ها وجود دارد که می توان بدون پرداخت هزینه ای بر روی دریای تمیز و زلال عبور کرد تا این نماد را دید. در این ساحل یک مسیر پیاده روی به همراه جای نشستن طبیعی وجود دارد که می تواند برای یک پیاده روی آرامش بخش در کنار دریا مناسب باشد. همچنین سنگی دیگری در این مکان قرار دارد که روستاییان به آن تخته سنگ می گویند.

از ساحل هورما می توان قایق هایی را برای رفتن به دریا و بازدید از جاذبه هایی مانند سنگ کایاک اجاره کرد. این ساحل دارای سه رستوران اختصاصی است که هر کدام ارائه دهنده غذاها و نوشیدنی های محلی و بین الملی مختلفی هستند. این رستوان ها غذاهای دریایی نیز سرو می کنند که عمدتا قیمت های معقولی دارد؛ اما بهتر است قبل از سفارش غذا در این رستوران ها قیمت غذاهای آن ها را پرسید.

در این ساحل می توان عسل، روغن زیتون و اجناس دیگر محلی را که به صورت طبیعی و در همان مکان تهیه می شود را خریداری کرد. بدروم تابستان هایی گرم و طولانی دارد که می توان در ساحل هورما یک تعطیلات با هوای پاک و به دور از شهر های پر سرو صدا و پر هیاهو داشت. این مکان دارای درختان نخل فراوان، جنگل ها و بیشه زار هایی نیز می باشد که در زمستان ها حیواناتی مانند اسب، خوک و گراز وحشی در آن ها نگهداری می شود و در تابستان ها می تواند یک مکان مناسب برای قدم زدن باشد.

ساحل هورما و خلیج به صورت یک ساحل طبیعی هستند و در کنار آن زراعت انجام می گیرد. ساختار سنگی جالب تشکیل شده از لایه های بسیار در اطراف ساحل هورما و غار بزرگ فیروزه ای رنگ که می تواند قایق های گردشگری را به سمت خود جذب کند نیز از جاذبه های گردشگری این ساحل به شمار می رود. دریای این ساحل دارای انواع گوناگونی از ماهی است. لاگین و صدف از سمت راست و ساحل هورما از سمت چپ با آب سرد و زلالی که از دل زمین بیرون می آید با یکدیگر اتصال پیدا می کنند. این آب بسیار تمیز و شفاف است و مقدار نمک موجود در آن ناچیز می باشد. این قسمت بهترین مکان در ساحل هورما است که می توان در آب شفاف و زلال شنا کرد.این ساحل زیبا تنها چهل و پنج دقیقه با مرکز شهر بدروم و حدفاصل بین آرامش و شلوغی فاصله دارد.

دسته ها:
}