لطفا صبر کنید...

دلفیناریوم وارنا Varna Dolphinarium | نگین سفر
امتیاز 0/5 از 0 نظر
2

1396/03/22

دلفیناریوم وارنا » روزانه تعداد زیادی از گردشگران علاقه مند برای دیدن نمایش دلفین های جذاب به دلفیناریوم وارنا  Varna Dolphinarium می آیند. این مکان تنها مرکز دلفین در بلغارستان است و در داخل محوطه باغ دریایی واقع شده است. در صورتی که بلیط خود را از قبل رزرو کرده باشید، شما می توانید در این مکان با دلفین ها در آب شنا کنید. مربیان این دلفین ها افراد بسیار مهربان و دوست داشتنی هستند و در عین حال هم مراقب ایمنی شما و هم مراقب ایمنی دلفین ها هستند. هم نمای داخلی و هم نمای بیرونی ساختمان بسیار مدرن و زیبا است، دیواره های آن ساخته شده از جنس شیشه و آلومینیوم است و این ساختمان به طور کلی شبیه به یک مکعب شیشه ای بوده که 30 متر طول و 14 متر ارتفاع دارد. این مکان 1200 نفر ظرفیت دارد. عمق این استخرها 6 متر و ظرفیت توده آب 1200 مترمکعب است. آب درون استخرها به طور مداوم از طریق یک سیستم فیلتر در حال ضد عفونی و تصفیه شدن است.

دلفیناریوم وارنا Varna Dolphinarium

 

 

در طول 4 سال گذشته مبلغی بیش از 1 میلیون یورو برای ایجاد سیستم های جدید و مدرن و تهویه مطبوع سالن به منظور حفظ زندگی مطلوب دلفین ها سرمایه گذاری شده است. یک کافه در قسمت شرقی این ساختمان قرار گرفته است که پنجره های آن مشرف به استخر بوده و امکان مشاهده دلفین ها در زیر آب را می دهد. همچنین این کافه امکان مشاهده یک نمای پانوراما از خلیج وارنا را به بازدیدکنندگان خود می دهد.

 

دلفیناریوم وارنا Varna Dolphinarium

بزرگسالان نیز همانند کودکان از حضور در چنین مکان هیجان انگیز و دیدن نمایش سرگرم کننده دلفین ها لذت خواهند برد. از جمله خاص ترین و درخشان ترین قسمت های این نمایش عبارتند از:

  • نمایش نجات مردم توسط دلفین ها
  • آواز خوانی دلفین ها
  • تیم های ورزشی دلفین ها
  • حرکات اکروباتیک سه گانه دلفین ها
  • لمس دلفین ها از نزدیک

دلفیناریوم وارنا Varna Dolphinarium

دلفیناریوم وارنا Varna Dolphinarium

دلفیناریوم وارنا Varna Dolphinarium

تاریخچه دلفیناریوم

این مکان در سال 1984 افتتاح شد و به سرعت به نمادی برای وارنا و نقطه عطفی برای گردشگران تبدیل شد. قابل ذکر است که این مکان بی نظیر در نوع خود تنها دلفیناریوم بلغارستان محسوب می شود. طراحی این ساختمان توسط یک تیم معماری با رهبری معمار معروف سیمون سارالیو Simeon Saraliev در طول سال های 1948-2008 صورت گرفت.

دلفیناریوم وارنا Varna Dolphinarium

اطلاعات دلفیناریوم

برای بازدید از این مکان باید بلیط خود را از پیش رزرو کرده باشید و در هنگام حضور در این مکان گواهی پزشکی خود را همراه داشته باشید.

دلفیناریوم وارنا Varna Dolphinarium

دلفیناریوم وارنا Varna Dolphinarium

کلمات جستجو شده:

دلفیناریوم وارنا Varna Dolphinarium, مرکز دلفین در بلغارستان, باغ دریایی بلغارستان, خلیج وارنا , نمایش سرگرم کننده دلفین ها, تاریخچه دلفیناریوم, معمار معروف سیمون سارالیو, اطلاعات دلفیناریوم,

دسته ها:
}