لطفا صبر کنید...

دریاچه لیسی گرجستان | جاذبه های گردشگری گرجستان
امتیاز 0/5 از 0 نظر
0

1396/02/11

دریاچه لیسی یکی از جاذبه های گردشگری کشور گرجستان است؛ این دریاچه کوچک در اطراف شهر زیبای تفلیس واقع شده و متعلق به دره رود کورا می باشد و در زبان گرجی به آن (ლისის ტბა) گفته می شود. دریاچه لیسی دارای چشم اندازی زیبا از ترکیب فضای سنگی و خشک با بوته های گیاهی می باشد.

راهنمای سفر به تفلیس

دریاچه ی زیبای لیسی گرجستان

اطراف این دریاچه زیبا، زیستگاه مناسبی برای پرندگان خاص است به طوریکه گونه های بسیاری از پرندگان مختلف در محدوده این دریاچه زندگی می کنند. از طرفی علاوه بر اینکه اطراف این دریاچه محل مناسبی برای زندگی پرندگان است، زیستگاهی مناسب برای انواع حیوانات دیگر از جمله: لاک پشت ها، روباه ها و خرگوش های صحرایی نیز می باشد. همچنین به دلیل داشتن آب و هوای گرم و مدیترانه ای در محدوده اطراف این دریاچه، مکان مناسبی برای زندگی مارها فراهم شده است.

 دریاچه لیسی گرجستان

دریاچه ی زیبای لیسی گرجستان

میزان بارش باران در این منطقه بسیار مناسب است، به طوری که سالانه شاهد 400 میلی متر بارش باران در این منطقه هستیم که از این مقدار بارش در حدود 20 میلی متر آن در ماه ژانویه 40 میلی متر آن در ماه آوریل 40 میلی متر در ماه ژوئیه و در حدود 30 میلی متر در ماه اکتبر می باشد.

Georgia Lisi Lake

دریاچه ی زیبای لیسی گرجستان

در طول سال در این منطقه، 20 تا 30 روز بارش های سنگین اتفاق می افتد که بیشترین حجم باران سال را در این مدت شاهد هستیم؛ همچنین حدود 20 روز بارش برف متداول است. میزان دمای هوا در منطقه در سردترین حالت در ماه ژانویه با دما ی صفر درجه و در گرم ترین حالت ممکن در ماه جولای که دمای هوا به 37 درجه سانتی گراد می رسد و میزان دمای متوسط در ماه هایی مثل آوریل و ژوئیه بین 12 تا 23 درجه متغیر می باشد.

Джорджия Лизи Lake

دریاچه ی زیبای لیسی گرجستان

بازدید از این دریاچه در هر زمان از سال زیبایی خاص خود را دارد ولی شب ها به دلیل انعکاس چراغ ها در آب زیبایی آن دو چندان می شود.

دریاچه ی زیبای لیسی گرجستان

راهنمای سفر به تفلیس

دسته ها:
}