لطفا صبر کنید...

دریاچه خانکا | کی بریم سفر
امتیاز 0/5 از 0 نظر
0

1396/02/10

دریاچه خانکا » دریاچه ای فوق العاده زیبا که در سرزمین افسانه ای پریمورسکی روسیه  واقع گشته و می توان این دریاچه را راه ابریشم روسیه نام نهاد چرا که یک سر آن در روسیه و یک سر دیگر آن به استان هیلونگ‌جیانگ در شمال شرق چین می رسد و پیوندی از روسیه تا چین است. مساحت این دریاچه ۴۱۹۰ کیلومتر مربع است که ۳۰۳۰ کیلومتر مربع آن در روسیه و ۱۱۶۰ کیلومتر آن در چین واقع شده است. دریاچه شگفت انگیز خانکا از جمله مهم ترین منابع تامین آب شرب و زیستگاه اصلی پرندگان مهاجر است خانکا به قدری مرغ مهاجر را در خود جای می دهد که به بهشت پرندگان معروف شده است. این رودخانه پوشیده شده از گل های لوتوس ( نیلوفر ) که طبیعتی فوق العاده زیبا بوجود آورده اند. همچنین۲۳ رود به درون این دریاچه می‌ریزند، که ۸ رود از سوی چین و ۱۵ رود از سوی روسیه می‌آیند. رود سونگاچا تنها رودی است که از دریاچه به بیرون جریان دارد و به رودهای اوسوری و آمور می‌پیوندد. در این دریاچه 75 گونه ماهی وجود دارد.

از این مطلب نیز بازدید فرمایید : پارک آبی دزدان دریایی کارائیب

دریاچه خانکا بزرگترین دریاچه شرق دور

دریاچه خانکا بزرگترین دریاچه شرق دور است به قدری زیباست که هرگز آن را فراموش نخواهید کرد در نگاه اول شیفته­ی زیبایی ، سکوت و طبیعت بکر آن خواهید شد. هزاران پرنده مهاجر بر روی این دریاچه خارق العاده شنا می کنند ، هوای پاک ، طبیعت زیبا و آرامشی وصف ناشدنی که اقامتی به یاد ماندنی را برایتان رقم خواهد شد. چه به طور دسته جمعی با دوستانتات به اینجا بروید چه با کودکانتان وشریک زندگی تان یا حتی به تنهایی اینجا مکانی فوق العاده آرامش بخش است. این مکان یکی از محبوب ترین اماکن تفریحی است کلبه های ییلاقی ، غرفه ها و تفریح گاه ها ، اتاق های دنج و مقرون به صرفه و خدماتی دلپذیر از جمله امکانات این منطقه است.

بهترین زمان سفر به این دریاچه تابستان و اوایل پاییز است که هنوز هوا کاملا سرد نشده و باد ملایم می وزد. شما می توانید از دیدن پرندگان و ماهیگیری لذت ببرید یا در کنار رودخانه قدم بزنید و از طبیعت زیبا و هوای پاکش استفاده کنید. قطعا اگر به این مکان بروید هر بار که به یاد آن روزها بیافتید لبخند رضایت بر لبانتان نقش می بندد. 

بهترین مراکز تفریحی و اقامتی اطراف دریاچه خانکا

  • مرکز اقامتی-تفریحی باگوا

مرکز اقامتی-تفریحی باگوا دارای اتاق های دونفره، سه نفره و 4 نفره وهمچنین  مرکز تفریحی می باشد.

  • دهکده رنگین کمان

دهکده رنگین کمان دارای خانه هایی دو طبقه با ظرفیت 5 تا 10 نفر می باشد. همچنین امکان ماهیگیری و ورزش های آبی وجود دارد.

  • فورتونا

در  اقامتگاه فورتونا  شما می توانید کابین های 4 نفره کرایه کنید. وعده های غذایی به طور جداگانه عرضه می شود و آلاچیق هایی زیبا جهت کباب پختن نیز وجود دارد.

  • اقامتگاه ویکتوریا

اقامتگاه ویکتوریا  دارای خانه های تابستانی محلی با اتاق ها دارای برق و امکانات رفاهی هستند.

آدرس دریاچه خانکا 

روسیه – پریمورسکی - خانکا

دسته ها:
}