لطفا صبر کنید...

دریاچه اورل | جاذبه گردشگری روسیه
امتیاز 0/5 از 0 نظر
0

1396/02/10

دریاچه اورل یکی از دریاچه های آب شیرین روسیه است که در منطقه خابارووسک کرای قرار دارد. مساحت این دریاچه ۳۱۴ کیلومتر مربع و حداکثر عمق آن ۳.۸ متر است اطراف دریاچه را جنگل های انبوهی پوشانده و پر از درخت های تنومند است. رنگ سبز دریاچه به خاطر جلبک های زیادی است که در آب وجود دارد. رنگ آبی آسمان بر روی آب شفاف رودخانه منعکس می شود و رنگ سبز مایل به آبی بسیار زیبایی به رودخانه بخشیده است شما می توانید در این منطقه از ماهیگیری لذت ببرید در حالی که در کرانه آسمان پرندگان مهاجر و عقاب ها در حال پروازند .

روستاییانی که اطراف رودخانه زندگی می کنند از آب برای مصارف زیادی استفاده می کنند. دریاچه اورل نقش برجسته ای در صنعت اوکراین نیز ایفا نموده است از دیرباز این آب برای کارهایی مانند سفال گری و ساخت و ساز استفاده می شده، سرچشمه این رود از کوه های باشکوه اورال است که در مرز روسیه و قزاقستان واقع شده می تواند این رود را مرز بین اروپا و آسیا دانست . بزرگترین استراحتگاه ها و مکان های تفریخی مخصوصا برای اسکی در این منطقه قرار دارد هر ساله خانواده های زیادی به این منطقه به ویژه کوه اورال سفر می کنند تا از جاذبه های گرشگری فوق العاده اش لذت ببرند.

تالابی که در نزدیکی دلتای رودخانه اورال قرار دارد جای همیشگی پرندگان مهاجر آسیایی است . این رود میزبان گونه های بومی در خطر انقراض مانند پلیکان های سفید بزرگ ، انواع اردک ها ، کفچه­نوک اورپایی-اسیایی ، اکراس براق (از خانواده لک لک ها) ، هوبره (از خانواده درنا ها) ، کاکایی نوک­باریک ، حواصیل یا مرغ ماهی خوار اسکوآکو ، انواع لک لک ها ، گیلانشاه خالدار ، گونه های مختلف غاز ، قوی فریادکش ، قوی سفید ، قوی توندرا ، عقاب ، سنقز سفید (از خانواده عقاب ها) است.

بسیاری از ماهی ها که در دریای خزر وجود دارد در این رودخانه نیز وجود دارد چرا که اورال به دریای خزر منتهی می شود. انواع کپور، سوف، ماهی سیم، روشن‌ماهی، تیغ‌ماهی، شیپ، شاه‌کولی، سس‌ماهی سرفولادی، سه‌خاره‌نما وجود دارد به طوری که حداقل 47 گونه ماهی مختلف در این دریاچه می توان یافت از جمله 40 درصد ماهی کپور  ، 11 درصد ماهی خاویار وشاه ماهی ها ، 9 درصد سوف ماهی و گربه ماهی ، 4.4 درصد هم قزل آلا در این دریاچه وجود دارد. ماهی های آزاد سفید و کوتوم نیز در این مکان می توانید صید کنید.

در دلتای رودخانه 48 گونه جانوری مختلف از 7 راسته  وجود دارد که بیشترین آنها از 12 گونه حیوانات شکارچی ، 21 جوندگان می باشند. راکون ، موش آبی ، خرگوش اروپایی ، موش خانگی و موش قهوه ای و گراز ، گوزن ، روباه ، گرگ ، انواع موش خرما و موش صحرا ، بزکوهی و انواع حیواناتی که در خطر انقراض هستند در این منطقه یافت می شود.

دسته ها:
}