لطفا صبر کنید...

خیابان نوسکی طولانی ترین خیابان جهان در سن پترزبورگ
امتیاز 0/5 از 0 نظر
0

1396/01/19

    خیابان نوسکی، خیابان اصلی در سنت پترزبورگ محسوب می ‌شود که واقعا یکی از بهترین، عجیب‌ ترین، پرزرق‌ و برق ترین و معروف ‌ترین خیابان‌ های روسیه است. این خیابان از نیروی دریایی به سمت راه‌ آهن آغاز می‌ شود و پس از یک پیچ خفیف به صومعه الکساندر می‏ رسد. 

راهنمای سفر به سن پترزبورگ

خیابان نوسکی

در ابتدا این خیابان بسیار ساده و مسیری به سمت شهر باستانی نووگورود بود، اما به ‌سرعت با ساختمان ‏های زیبا، میدان‏ها و پل‏ها به یکی از مراکز شلوغ و پرتردد سن پترزبورگ تبدیل شد و قابل ‌ذکر است که این خیابان با گذر زمان رو به گسترش و وسعت عرضی است.

خیابان نوسکی

در امتداد خیابان نوسکی تعدادی از باشکوه ‌ترین ساختمان‏ های سن پترزبورگ، کلیسای جامع کازان و کتابخانه‌ی Dom King(ساختمان سابق شرکت چرخ ‌خیاطی سینگر)، کانال زیبای Griboedova وغیره وجود دارد. علاوه بر این بسیاری از کلیساها و فرقه‌های مختلف در راستای این خیابان واقع ‌شده‌ اند که به همین سبب نویسنده‌ای فرانسوی‏، این خیابان را خیابان بردباری مذهبی نام نهاده است. خیابان های روسیه جزو زیباترین خیابان های دنیا محسوب می شوند.

خیابان نوسکی

ساختمان ‏های باشکوهی در حاشیه خیابان نوسکی قرار دارند که هر کدام مربوط به دوره‌ی خاصی از تاریخ و دارای معماری ویژه‏ای بوده و با اطمینان می ‏توان گفت هیچ ساختمان زشت و بی‌کیفیتی در این خیابان وجود ندارد. نوسکی حق مقایسه با شانزه لیزه در پاریس و رقبای بسیار زیبایی از آمستردام و ونیز را داراست.

خیابان نوسکی

این خیابان معروف نه ‌تنها به ‌عنوان یک نشانه ‌ی جهانی به رسمیت شناخته ‌شده بلکه به‌ عنوان میراث جهانی مهم، مورد حمایت یونسکو قرار گرفته است. همه ‌ی طبقات اجتماعی، مذهبی، تمامی گروه‌ های سنی با زمینه‌های مختلف فرهنگی از خیابان نوسکی و ساختمان ‌های اطراف آن بهره می ‏برند و هر یک از آن‌ ها، مکان ‌های مورد علاقه خود را در این خیابان دارند، به‌ عنوان ‌مثال: هنرمندان خیابانی به اجرای زنده در مقابل کلیسای کاتولیک سنت کاترین علاقه دارند، بازیکنان شطرنج در میدان کاترین و در مقابل تئاتر Alexandrinsky دورهم جمع می‌شوند و جوانان و دانش آموزان در کافه‌های متعدد در Dumskaya ST. در نزدیکی Gostiny Dvor حضور دارند.

خیابان نوسکی

پیاده ‌روی در طول این خیابان مانند راه رفتن در طول تاریخ است. خیابان به دستور پیتر کبیر توسط معمار فرانسوی به نام Alexandre Jean Baptiste LeBlond طراحی‌ شده است. این شاهراه با 4.3 کیلومتر طول از طولانی ترین خیابان ‌های جهان به شمار می‏ رود.

خیابان نوسکی

نام این خیابان چندین بار در طول تاریخ تغییر یافت. این جاده تا سال 1738، Prospekt نامیده می ‌شد و بین سال‏ های 1944-1918 خیابان اکتبر 25 نام‌ گذاری و پس ‌از آن نام یک قهرمان روسی در قرن 13 میلادی به نام الکساندر نوسکی بر این خیابان نهاده شد. الکساندر نوسکی با شکست دادن نیروهای اشغالگر آلمان و سوئد در سال 1240 به‌عنوان یک قهرمان افسانه‌ای شهرت یافت که کلیسای الکساندر نوسکی در انتهای خیابان نوسکی به‌افتخار این قهرمان نام ‌گذاری شده است.

خیابان نوسکی

نوسکی هم خیابان خرید مرکزی سن پترزبورگ و هم ‌مکانی سر شار از سرگرمی و شب‌ زنده ‌داری است. این خیابان در 24 ساعت شبانه ‌روز فعال و پر کار می ‏باشد، زیرا تمامی مغازه‌ ها، شرکت‌ ها، رستوران ‌ها و کافه‌ های مورد نیاز زندگی روزمره ‏ی سن پترزبورگ در آن واقع است و این خیابان را به ‌خصوص در شب‌ های ماه ژوئن و ژوئیه پرتردد ساخته است. نیکلای گوگول در این‌ باره می‌ گوید: هنگامی‌که شما بر روی نوسکی گام برمی‌دارید در اصل شما به یک محل نمایشگاه‌ های دائمی وارد شده‌ اید. نورپردازی ویژه ‌ی این خیابان در شب زیبایی منحصر به ‌فردی را به این خیابان داده است.

خیابان نوسکی

راهنمای سفر به سن پترزبورگ

کلمات جستجو شده :

خیابان نوسکی,خیابان معروف سنت پترزبورگ ,خیابان‌ های روسیه ,شهر باستانی نووگورود,کلیسای جامع کازان,خرید مرکزی سن پترزبورگ

دسته ها:
}