لطفا صبر کنید...

خوراک لذیذ و محبوب شاه‌ماهی | غذاهای معروف روسیه
امتیاز 0/5 از 0 نظر
0

1396/02/27

شاه‌ماهی ازجمله غذاهای محبوب اکثر کشورهای جهان است. اندازه، وزن و توزیع این ماهی در کشورهای مختلف متفاوت است. شاه‌ماهی، گونه‌ای خاص از آبزیان است که در اقیانوس اطلس یافت شده و گونه‌ای مرتبط به‌نوعی ماهی به نام کلوپی پالاسی Clupea pallasii می‌باشد. شاه‌ماهی به‌طور رسمی در بریتانیا مورداستفاده قرارگرفته و از شاه‌ماهی‌های اقیانوس اطلس متمایز است. همچنین شاه‌ماهی در نقاط دیگری از جهان به گونه‌های مشابه آن اطلاق می‌شود. همچنین درگذشته، نام‌های محلی نیز برای این ماهی استفاده می‌شد که اکنون منسوخ ‌شده است. علاوه بر این چندین نام نیز برگرفته از سیستم‌های قدیمی به‌صورت نام‌های تجاری برای این ماهی استفاده می شود. شاه‌ماهی در اقیانوس اطلس زندگی کرده و دلیل نام‌گذاری آن نیز به سبب گرفتار شدن ماهی‌های کوچک توسط شاه‌ماهی است.

خوراک لذیذ و محبوب شاه‌ماهی

هرساله واز دوران قدیم، این ماهی در جشن‌ها و کارناوال‌ها و سال نو و تعطیلات آخر هفته تهیه و مصرف می‌شد. شاه‌ماهی از غذاهای فوق‌العاده لذیذ و دل‌چسب مهمانی‌ها بوده و در لیست رستوران‌ها نیز در رأس جدول قرار دارد. شیوه پخت و تهیه آن در کشورهای مختلف متفاوت است و مراحل آماده‌سازی آن نیز به اشکال گوناگونی می‌باشد؛ اما به‌طورمعمول در تمام خوراک‌های شاه‌ماهی، از سبزیجات آغشته به سس به‌صورت لایه‌بندی استفاده می‌شود.

دستور پخت خوراک شاه‌ماهی

دستور غذایی شاه‌ماهی که عموماً به‌صورت سالاد تهیه می‌شود متفاوت است. در روش های معمول، این خوراک شامل لایه‌هایی از ترشی، تخم‌مرغ، چغندر، هویج، سیب‌زمینی و سس مایونز است. ابتدا شاه‌ماهی را قطعه‌قطعه کرده و سپس مواد نام‌برده را در لایه‌هایی از ماهی قرار می‌دهیم. مواد تشکیل‌دهنده شامل سه سیب‌زمینی بزرگ پخته‌شده، هویج ریز شده، تخم‌مرغ آب پز، چغندر پخته‌شده، یک فنجان پیاز می‌باشد. همه این مواد را مخلوط کرده و آن‌ها را به میزان کافی در لایه‌هایی از ماهی قرار داده و سپس آن را به‌آرامی در روغن سرخ‌کرده و به‌این‌ترتیب خوراک لذیذ شاه‌ماهی آماده می‌شود.

خوراک لذیذ و محبوب شاه‌ماهی

تاریخچه خوراک شاه‌ماهی روسی 

شاه‌ماهی در دریای بالتیک و اقیانوس اطلس صید می شود و در اصل خوراکی هلندی، لهستانی و اسکاتلندی می‌باشد. در این کشورها، ابتدا به شاه‌ماهی نمک‌زده و طعم‌دهنده‌ای مانند سرکه به آن افزوده می‌شود. این ماهی، غذای سنتی و محبوب مردم دانمارک است. تاریخچه اصلی این ماهی به قرون ‌وسطی و شمال اروپا برمی‌گردد. در آن زمان شاه‌ماهی را ابتدا بسته‌بندی و سپس توزیع می‌کردند.

خوراک لذیذ و محبوب شاه‌ماهی

خوراک لذیذ و محبوب شاه‌ماهی

رستوران‌های معروف سرو شاه‌ماهی  در روسیه

شاه‌ماهی از غذاهای مورد علاقه مردم روسیه بوده و در رستوران‌های بزرگ و شیک سرو می‌شود برخی از این رستوران‌ها به شرح زیر می‌باشند.

-لپیم ایواریم lepim ivarim

-ساوا Sava

-کافه پوشکین café pushkin

-گراند کافه دکتر ژیواگو grand café dr. zhivago

-رستوران مانداریونmandarion restaurant

کلمات جستجو شده:

خوراک لذیذ و محبوب شاه‌ماهی, شاه‌ماهی روسیه, دستور پخت خوراک شاه‌ماهی, تاریخچه خوراک شاه‌ماهی روسی , غذا اکثر کشورهای جهان, غذای مورد علاقه مردم روسیه,رستوران‌های معروف سرو شاه‌ماهی  در روسیه

دسته ها:
}