لطفا صبر کنید...

خانه ی مریم مقدس | جاذبه های گردشگری کوش آداسی
امتیاز 0/5 از 0 نظر
0

1396/02/30

مریم مقدس لحظات آخر عمر خود را در این مکان سپری کرده است و از این روی این خانه به عنوان یکی از آرامگاه های وی شناخته می شود. از سال 1967 سه پاپ از واتیکان به نام های پاپ پل ششم (1967)، پاپ ژان (1995) و پاپ پل جی ایچ (2008) تا کنون در خدمت این خانه بوده اند.

خانه ی مریم مقدس

خانه ی مریم مقدس برای مسحیان واتیکان از اهمیت بالایی برخوردار است و سالانه بیش از پنج ملیون نفر برای بازدید از این خانه به ترکیه سفر می کنند. در سال 1967 این خانه به عنوان مرکزی برای تحقیقات واتیکان مورد استفاده  قرار گرفت و این تحقیقات نشان دهنده ی اهمیت ویژه ی این خانه برای مسیحیان به شمار می رفت. جالب توجه است که علاوه بر مسیحیان، مسلمانان نیز به بازدید از این خانه می روند و این مکان را به عنوان محلی مقدس برای عبادت می دانند، چرا که در جز 16 قران، سوره ای به نام مریم وجود دارد که در آن داستان زندگی مریم مقدس کامل بیان شده است و مسلمانان او را به عنوان مادر حضرت مسیح که از پیامبران صاحب کتاب است تقدس می کنند، البته در قران به محل این خانه اشاره نشده است، اما به مسلمانان توصیه می کند که به مریم مقدس و عیسی مسیح احترام بگذارند و بنابر این علاوه بر مسیحیان مسلمانان زیادی از سر تاسر دنیا برای زیارت این خانه می روند.

خانه ی مریم مقدس

خانه ی مریم مقدس

عیسی مسیح پیش از دستگیری خود مادرش را به دوست خود سنت جین سپرد تا مراقب او باشد. سنت جین پس از مصلوب شدن حضرت عیسی، صلاح را بر این دید تا برای حفظ امنیت مریم او را از آنجا خارج کند؛ پس آن دو با هم به نزدیکی افسس رفتند و در کوهی خارج از شهر به زندگی پرداختند و سنت جین نیز در شهر افسس به طور مخفیانه به ترویج دین مسیحیت می پرداخت. گفته می شود بعد از درگذشت مریم سنت جین او را در کوهستان های اطراف خانه دفن کرد تا آرامگاه او از آسیب دشمنان در امان بماند، قابل ذکر است که هنوز هیچ کس محل دفن مریم مقدس را نمی داند.

خانه ی مریم مقدس

در سال 1923 جمهوری ترکیه تصمیم به مرمت این بنا گرفت و به طور کلی آن را بازسازی کرد و در 26 جولای 1967 واتیکان همایت خود را از این مکان آغاز ودرب خانه ی مریم مقدس برای بازدید عموم مردم گشوده شد. اکنون شهرداری بوغازی و وزارت گردشگری ترکیه هر دو مسئولین حفظ این بنا به شمار می روند و برای حفظ امنیت بیشتر نیز تعدادی سرباز مسلح همیشه در این مکان حضور دارند. همچنین در این مکان چشمه ای با نام چشمه ی مریم مقدس وجود دارد که البته شور است و قابل آشامیدن نیست اما گردشگران برای متبرک شدن دست ها و صورت خود را با آن می شویند.

خانه ی مریم مقدس

در حال حاضر در 15 ماه اگوست هر سال مراسم یاد بود مریم مقدس در این مکان برگذار می شود که تعداد زیادی از مسیحیان و مسلمانان سراسر دنیا در این مراسم شرکت می کنند.

خانه ی مریم مقدس

خانه ی مریم مقدس

کلمات جستجو شده:

خانه ی مریم مقدس, آرامگاه  مریم مقدس, پاپ پل ششم, پاپ ژان, پاپ پل جی ایچ, مسحیان واتیکان, مادر حضرت مسیح, محل دفن مریم مقدس, تاریخچه مریم مقدس, گردشگری ترکیه , چشمه ی مریم مقدس, مراسم یاد بود مریم مقدس

دسته ها:
}