لطفا صبر کنید...

حمام رومی آنتالیا
امتیاز 0/5 از 0 نظر
0

1396/04/20

حمام رومی آنتالیا در نزدیکی ساحل سده side واقع شده و از آن جایی که در محیط آرام و بدون سروصدایی قرار دارد روزانه گردشگران زیادی را به سمت خود جذب می‌کند. یکی از امتیازات حمام رومی، نزدیکی آن به ساحل سده است، به طوری که گردشگران می توانند بعد از بازدید از حمام رومی به ساحل سده رفته و اوقات خوشی را در آن سپری کنند.

راهنمای سفر به آنتالیا

حمام رومی آنتالیا

حمام رومی آنتالیا

حمام رومی آنتالیا

 ساحل سده یکی از معروف ترین و بهترین ساحل های ترکیه به شمار می رود. از جمله تجهیزاتی که در این ساحل برای مسافران و گردشگران فراهم شده است عبارتند از: هتل های لوکس برای اقامت مسافران، ورزش های آبی، رستوران های لب ساحلی.

اولین حفاری ها و تحقیقات انجام شده در مورد حمام رومی در سال 1938 توسط گروه باستان شناسی زبان و تاریخ و جغرافیا دانشکده آنکارا صورت پذیرفت.

حمام رومی آنتالیا

 حمام های تاریخی آنتالیا

حمام رومی آنتالیا

 حمام رومی آنتالیا در اواخر قرن 3 میلادی ساخته شد، این حمام در قرن 6 دچار آتش سوزی شد و به همین دلیل اولین تغییرات ساختاری و عملکردی در آن صورت گرفت، در نهایت ساختار اصلی و نهایی حمام رومی در قرن 14 شکل گرفت. دیواره های اصلی حمام رومی توسط قلوه سنگ های ریز و درشت پوشانده شده  و  هنوز هم بخش های قابل توجهی از این حمام به وسیله سنگ های درشت مرمر پابرجاست و طاق های قسمت داخلی این حمام به وسیله گچ های سفید آراسته شده است.

 باستان شناسان معتقدند که بخش اصلی این حمام توسط آهک پوشانده شده و با پیروی از معماری روم هر یک از بخش های طاق شکلی داخل حمام با ساختار منحصر به فرد و متفاوتی ساخته شده اند. در قسمت جنوبی این حمام یک استخر نیم دایره ای شکل آب سرد وجود دارد.

حمام رومی آنتالیا

بناهای تاریخی انتالیا

حمام رومی آنتالیا

یکی از دو اتاق طاقداری که در مجاورت هم قرار دارند مربوط به اتاق رخت کن می باشد. زمینه اصلی حمام رومی به شکل مستطیل بوده و گرداگرد آن از جنس آجر می باشد، البته در حاضر بخش هایی از آن به طور کامل تخریب شده و سیستم گردش هوای گرم در دیواره های حمام به وسیله صفحات و پنجره های مشبک نیز ایجاد شده است.

حمام تاریخی آنتالیا دارای بخش های مجزایی است که برگرفته از ویژگی معماری روم با عملکردهای متفاوتی ساخته شده اند. این حمام شامل چندین گرمابه رومی و یک سالن ورزشی است. علاوه بر مکان های گفته شده، چهار بخش دیگر در لبه شمال شرقی این حمام با نام های آپودیتریوم 2 Apodyterium2، کالداریوم 1 Caldarium1، کالداریوم 2 Caldarium2 و کالداریوم 3 Caldarium3 است. کالداریوم 1 Caldarium1 شامل یک استخر کوچک نیم دایره ای شکل و آپودیتریوم 2 Apodyterium2 شامل یک مخزن آب است.

حمام رومی آنتالیا

مکان های دیدنی آنتالیا

حمام رومی آنتالیا

راهنمای سفر به آنتالیا

کلمات جستجو شده:

حمام رومی آنتالیا, ساحل سده side, امتیازات حمام رومی, معروف ترین و بهترین ساحل های ترکیه, رستوران های لب ساحلی, دانشکده آنکارا, ساختار اصلی و نهایی حمام رومی, زمینه اصلی حمام رومی, حمام تاریخی آنتالیا, گرمابه رومی,

دسته ها:
}