لطفا صبر کنید...

حمام ترکی Turkish Bath در کوش اداسی | نگین سفر
امتیاز 0/5 از 0 نظر
0

1396/03/10

حمام های ترکی Turkish Baths بخشی از فرهنگ ترکیه در طول صد ها سال می باشد که قدمت این حمام ها در ترکیه به بیش از 250 سال می رسد. این سنت یک دوش ده دقیقه ای نیست، در واقع شما زمان زیادی را در این حمام سپری می کنید و علاوه بر شستشوی کامل و دقیق بدن در محیطی آرامش بخش و زیبا، ماساژ نیز می گیرید.

حمام ترکی Turkish Bath در کوش اداسی

معماری این حمام ها بسیار ظریف و زیبا و عرفانی است. حمام های ترکی از جمله حمام های عمومی به شمار می روند که مردان و زنان به صورت جداگانه و در زمان های متفاوت به این حمام می آیند. بیشتر این حمام ها دارای دو بخش زنانه و مردانه هستند اما بعضی از این حمام های سنتی به صورت ساعتی و یا روزانه برای زنان و مردان مورد استفاده قرار می گیرد. این حمام ها بدون هیچ محدودیتی به برای تمام اقشار جامه اعم از کودک و بزرگسال، پیر و جوان، فقیر و غنی، شهری و روستایی و ترکی یا خارجی قابل استفاده می باشند.

حمام ترکی Turkish Bath در کوش اداسی

ماهیت این گونه حمام ها بر پایه فراموش کردن محیط بیرون و اجازه دادن به ذهن و روح برای رها سازی ،کسب آرامش و لذت بردن از محیط آرام آنجا است. این حمام ها به عنوان یه تجربه عالی که می تواند حداقل یک بار در زندگی هر کس به وجود بیایید بسیار لذت بخش و فراموش نشدنی است. فصل زمستان بهترین زمان استفاده از این حمام هاست زیرا در سرمای محیط بیرون، شما در حمام گرم و با بخار داغ به پاک کردن جسم و روحتان می پردازید.

حمام ترکی Turkish Bath در کوش اداسی

پس از نشستن در اتاقی با بخار داغ و داشتن ماساژ به اتاقی برای دوش آب سرد می روید. برای استفاده از این حمام نیاز به یک حوله راه راه از جنس ابریشم و یا پنبه است که باید به دور بدن پیچید. این حوله، زیر دست و دور سینه و قسمت پایینی بدن را به طور کامل می پوشاند. برای استفاده از حمام از نوعی صندل با ضخامت زیاد به نام نالین که برای محافظت از پاها در برابر رطوبت و کف روی زمین استفاده می شود. علاوه بر این لوازم، نوعی کیسه از جنس کنف برای از بین بردن سلول های مرده پوست در این حمام های گرم مورد استفاده قرار می گیرد، ولی توصیه می شود برای پوست صورت استفاده نشود. در این حمام ها از یک کاسه فلزی با تزئینات و منبت کاری هایی برای ریختن آب بر روی سر و بدن استفاده می شود که تاس نام دارد.

حمام ترکی Turkish Bath در کوش اداسی

پس از حمام کردن برای خشک کردن بدن از سه حوله مختلف استفاده می شود که یکی برای خشک کردن موها، یکی برای بستن به دور شانه ها و یکی برای بستن به دور کمر است. اگر شما مایل به استفاده از لوزم شخصی خود مانند حوله، شامپو و دیگر لوازمتان هستید، می توانید آن ها را با خود به حمام آورده و استفاده نمایید. کوش اداسی نیز شهری است که در آن چندین حمام سنتی وجود دارد؛ از جمله این حمام ها می توان به حمام Ottaman ، حمام کوش اداسی و حمام آداسرای اشاره کرد.

حمام ترکی Turkish Bath در کوش اداسی

کلمات جستجو شده:

حمام ترکی Turkish Bath در کوش اداسی, فرهنگ ترکیه , معماری حمام های ترکی , بهترین زمان استفاده حمام های ترکی, حمام سنتی Ottaman, حمام سنتی کوش اداسی, حمام سنتی آداسرای, ماهیت حمام های ترکی

دسته ها:
}