لطفا صبر کنید...

حمام بلدیه حمامی تاریخی در کوش آداسی ترکیه
امتیاز 0/5 از 0 نظر
0

1396/02/31

ترکیه از جمله کشورهایی است که دارای آثار باستانی متعددی می باشد. حمام های تاریخی این کشور به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری آن به شمار می روند. بیشتر این حمام ها در شهر استانبول واقع شده اند، اما شماری از این حمام ها نیز در دیگر شهر ها قرار دارند، همچون حمام بلدیه در کوش اداسی که سالانه گردشگران بی شماری را به خود جذب می کند. از جمله معروف ترین حمام های این کشور می توان به حمام کاقالوقلو، بیلربیی، حمام علی پاشا، حمام آقا، حمام سلیمانیه، حمام مهری ماه سلطان و حمام بلدیه اشاره کرد.

حمام بلدیه

حمام بلدیه یکی از قدیمی ترین حمام های تاریخی ترکیه که در یکی از قدیمی ترین مناطق و پر رفت و آمد در شهر کوش اداسی واقع شده است. این حمام در دوره عثمانی ساخته شده و به عنوان یکی از برجسته ترین معماری های تاریخی کشور ترکیه به شمار می رود. فضای داخلی و خارجی حمام هر دو شما را تحت تاثیر قرار خواهد دارد؛ برای طراحی و تزئین محیط داخلی این حمام از چوب و سنگ مرمر استفاده شده که جلوه ی زیبایی به حمام می بخشد. حمام شامل دو بخش است، قسمت مردان و قسمت زنان که این دو بخش نیز خود به اتاق سرد، اتاق گرم، اتاق بخار و رختکن تقسیم می شوند. کلیه ی این بخش ها با امکاناتی طراحی شده تا این محل را برای افراد داخل حمام به محیطی دلپذیر تبدیل کنند.

حمام بلدیه

طراحی این حمام ها گنبدی شکل است که با کنده کاری های زیبا و نقوش منحصر به فرد تزئین شده اند؛ همچنین ستون های بسیاری، از این سقف های گنبدی شکل به کف حمام رسیده اند. برای استفاده از این حمام، ابتدا شما به اتاق سرد می روید و لباس هایتان را با یک  Pestemal (لباسی که شما برای استفاده از حمام های ترکی نیاز دارید) تعویض می کنید. شما می توانید لباس و اموال شخصی خود را درون اتاق رختکن قرار دهید. دراین اتاق به شما اطلاعاتی در مورد امکانات و وسایل داخل حمام داده می شود. بعد از اتاق سرد ،نوبت به اتاق بخار می رسد، در این اتاق کم کم دمای بدن شما با دمای اتاق انطباق پیدا می کند. دمای این اتاق نسب به اتاق سرد که دمایی معمولی داشت بیشتر است. در اتاق بخار شما می توانید نوشیدنی های سنتی ترکی را میل نمایید و حس واقعی حمام های ترکی را در این اتاق احساس کنید، اما اگر شما وضعیت جسمانی مناسبی ندارید توصیه می شود که از این اتاق استفاده ننمایید. دمای این اتاق در حدود ۵۵-۶۰ درجه سانتی گراد می باشد؛ در طول مدتی که از این اتاق استفاده می کنید، گروه پزشکی برای مراقبت از شما حضور دارند.

حمام بلدیه

اتاق گرم جایی است که شما می توانید بر روی سنگ های بزرگ مرمر دراز کشیده و از حمام های سنتی ترکی لذت ببرید. همچنین می توانید خود را با صابون های ترکی بشویید و برای این کار از کاسه های سنتی حمام استفاده کرده و با آن بر روی خود آب بریزید. این حمام ها برای زمان هایی که شما احساس خستگی دارید بسیار مناسب است. و می تواند حس آرامش خاصی را به شما ببخشد.

حمام بلدیه

کلمات جستجو شده:

حمام بلدیه, حمام های تاریخی ترکیه, جاذبه های گردشگری, استانبول, حمام کاقالوقلو, حمام علی پاشا، حمام آقا، حمام سلیمانیه، حمام مهری ماه سلطان , حمام بلدیه کوش اداسی, نوشیدنی های سنتی ترکی, صابون های ترکی ,

دسته ها:
}