لطفا صبر کنید...

حمام آب گرم یونانی در شهر وارنا | نگین سفر
امتیاز 0/5 از 0 نظر
0

1396/03/31

حمام آب گرم یونانی در شهر وارنا » حمام کردن بخش مهمی از زندگی و فرهنگ مردم چه حال و چه در زمان باستان بوده است. آن ها نه تنها برای حمام کردن بلکه برای انجام کار های روزمره خود، معاشرت با دیگران، انجام کسب و کار، بحث کردن درباره سیاست و حتی غذا خوردن به این حمام ها می آمدند. آب این حمام ها توسط رودخانه ها، نهر ها و یا قنات ها به حمام آورده می شده و سپس با ورود به یک سطح که در زیر آن آتش روشن می کردند، این آب گرم می شد. 

حمام آب گرم یونانی در شهر وارنا

حمام آب گرم یونانی در شهر وارنا

حمام آب گرم یونانی در شهر وارنا

حمام آب گرم یونانی (Roman Thermea) بزرگترین ساختمان باستانی کشور بلغارستان است که در شهر وارنا واقع شده و دیوار های آن نسبتا حفظ شده اند. طرح این ساختمان تقریبا متقارن است. تمامی قسمت های اصلی این حمام و دیوار های آن کشف شده است.

حمام آب گرم یونانی در شهر وارنا

بازدیدکنندگان می توانند از طریق دو ورودی در سمت شمالی وارد شوند. در این بنا پله های سر تا سری وجود دارد که برای رسیدن به اتاق لباس ها منتهی می شده و نگهبانی که در این راه پله ها می ایستاده تا از لوازم مردم مراقبت کند و همچنین این محل با استفاده از سنگ مرمر تزئین شده بوده است.

حمام آب گرم یونانی در شهر وارنا

موزاییک های رنگارنگ برای دکوراسیون دیوار ها و سنگ مرمر برای کف استفاده شده و تزئینات این حمام با سنگ های مرمر یک معماری غنی و قابل توجه در سرزمین بلغارستان به شمار می رود. در میان خرابه های این بنا سکه ای مربوط به امپراطوری روم باستان و پادشاه سپتیموس سوروس کشف شد.

حمام آب گرم یونانی در شهر وارنا

در سال های بعد و در قرن ۱۴ میلادی از این حمام برای کارگاه صنایع دستی استفاده شد. این بنا برای اولین بار در سال ۱۹۰۶ به عنوان یک بنای تاریخی به ثبت رسید. پس از آن برای کاوش در این بنا از باستان شناسان چک و برادان بلغاری کارل و هرمان دعوت به همکاری شد. در این میان اشیاء باستانی در بین سال های ۱۹۵۹ تا ۱۹۷۱  توسط این تیم کشف شدند.

حمام آب گرم یونانی در شهر وارنا

این حمام آب گرم در جنوب شرقی وارنا و در تقاطع خیابان سن استفانو و هان کروم واقع شده است. این حمام آب گرم به عنوان چهارمین حمام آب گرم بزرگ در کل اروپا نیز شناخته می شود. حمام آب گرم رومی طیف وسیعی از ویژگی ها و امکانات را داشته است که از آن جمله می توان به اتاق سرد، اتاق گرم، اتاق بخار و فضایی با عملکرد اجتماعی و ورزشی نام برد.

حمام آب گرم یونانی در شهر وارنا

این حمام با لوله های آب گرمی طراحی شده بود که می توان از سیستم گرمایش کف آن نام برد. این مکان به عنوان یکی از مکان های تاریخی و باستانی جهان هر ساله بازدیدکنندگان بسیاری را به خود جذب می کند. برای بازدید از این مکان تاریخی، گردشگران می توانند در ساعت ۱۰ صبح تا ۵ بعد از ظهر مراجعه کنند.

کلمات جستجو شده:

حمام آب گرم یونانی در شهر وارنا, بزرگترین ساختمان باستانی کشور بلغارستان, بازدیدکنندگان حمام آب گرم یونانی, پادشاه سپتیموس سوروس, دکوراسیون حمام آب گرم یونانی, کارگاه صنایع دستی بلغارستان, تقاطع خیابان سن استفانو و هان کروم, چهارمین حمام آب گرم بزرگ در اروپا, مکان های تاریخی و باستانی جهان

دسته ها:
}