لطفا صبر کنید...

جنگل سنگی و باستانی Pobiti Kamani بلغارستان
امتیاز 0/5 از 0 نظر
1

1396/03/22

جنگل سنگی بلغارستان Pobiti Kamani یکی از پدیده های زمین شناسی منحصر به فرد در جهان به شمار می رود که شاید هیچ جای دنیا چیزی شبیه به آن را نمی توان یافت. این جنگل سنگی در فاصله 18 کیلومتری شهر وارنا varna، در مسیر پایتخت صوفیه Sofia و در منطقه ای به نام پاشوی Pashovi واقع شده است. نام واقعی این جنگل تحت عنوان سنگ های چکشی شکل ترجمه شده است، اگرچه معمولا تحت عنوان جنگل فسیلی و جنگل سنگی نیز شناخته می شوند.

جنگل سنگی و باستانی Pobiti Kamani بلغارستان

جنگل سنگی Pobiti Kaman متشکل از ستون های سنگی متعددی است. ارتفاع هر یک از این ستون ها بین 5 تا 7 متر است و ضخامت آن ها بین 1 تا 3 متر وسعت دارد. ستون های سنگی که در مرکز این جنگل قرار گرفته اند مساحتی بالغ بر 50 کیلومترمربع را اشغال کرده اند. به جز ستون های سنگی که در فاصله کمی از هم در مرکز جنگل کنار هم قرار گرفته اند، ستون های دیگری نیز در اطراف جنگل به صورت پراکنده به چشم می خورد. اغلب این ستون ها به شکل استوانه های توخالی هستند که توسط شن و ماسه پر شده اند.

جنگل سنگی و باستانی Pobiti Kamani بلغارستان

 

این منطقه به عنوان نقطه عطفی طبیعی در سال 1937 تعیین و شناخته شد و علاوه بر سنگ های یافت شده، تعدادی از فسیل های نادر - شامل بقایای صدف ها و حلزون های غول پیکر در آن دیده می شود. این ستون های سنگی که به صورت طبیعی شکل گرفته اند، توجه بسیاری از دانشمندان و زمین شناسان سراسر جهان را به خود جلب کرده اند. تمام افراد بازدیدکننده از این جنگل به منحصر بودن این مجموعه اقرار کرده اند.

جنگل سنگی و باستانی Pobiti Kamani بلغارستان

در سال 1828 ژنرال دیبیچی Dibich مجذوب این سنگ ها و منشا شکل گیری آن ها شد، بنابراین اولین مطالعات مربوط به این مجموعه را آغاز کرد. برای بار دوم در سال 1854 این مجموعه شگفت انگیز توسط زمین شناس انگلیسی به نام ویلیام همیلتون William Hamilton مورد مطالعه و بررسی قرار گرفت. او این مجموعه سنگی را حاصل عملکرد دریا دانسته و زمان شکل گیری آن را به هزاران سال پیش تخمین زده بود. شاید قانع کننده ترین توضیح تا به امروز در مورد این جنگل به فرضیه زمین شناسان بلغاری پیتر Peter و استفان بنچو گچو Stefan Bonchev Gochev بازگردد. آن ها بر این باور بودند که تاریخ شکل گیری این ستون ها به عصر سنوزوئیک ینی 50 میلیون سال پیش; زمانی که بسیاری از قسمت های اروپای شرقی زیر اقیانوس بود، بازمی گردد. از طرفی بسیاری از دانشمندان بر این باورند که این جنگل یک منبع ارزشمند انرژی است.

جنگل سنگی و باستانی Pobiti Kamani بلغارستان

طیف گسترده ای از جانوران و گیاهان کمیاب در اطراف این جنگل وجود دارد. در واقع 21 گونه از پرندگان، 7 گونه از پستانداران و بیش از 240 گونه از گیاهان در این منطقه یافت می شود. جنگل سنگی یکی از مهیج ترین و پر رمز و راز ترین مکان هایی است که می توانید از آن بازدید کنید.

 جنگل سنگی و باستانی Pobiti Kamani بلغارستان

کلمات جستجو شده:

جنگل سنگی و باستانی Pobiti Kamani بلغارستان, شهر وارنا, پایتخت صوفیه , منطقه ی پاشوی, حلزون های غول پیکر درجنگل سنگی, زمین شناسان بلغاری, عصر سنوزوئیک, مهیج ترین و پر رمز و راز ترین مکان های بلغارستان,

دسته ها:
}