لطفا صبر کنید...

جشن های گرجستان | نگین سفر کیش
امتیاز 0/5 از 0 نظر
0

1396/03/10

 جشن های گرجستان  » کشور گرجستان در شرق اروپا واقع شده است که با اقتباس از فرهنگ غرب و شرق دارای فستیوال و جشن های محلی مختلف می باشد و هر ساله در زمان های بخصوصی این جشن ها برپا می گردند. مردم گرجستان دوست دار جشن هستند و به آن به عنوان بهانه ای برای دور هم جمع شدن و شادی می نگرند. گرجی ها از غذای خوب، شراب طعم دار و ملودی های شاد بسیار لذت می برند و این سه عنصر را بخش جدایی ناپذیر از مراسم ها و جشن های خود می دانند. در این جشن ها از غذای های متنوع و لباس های محلی و زیبا استفاده می شود. از جمله جشن های بومی این کشور می توان به جشن های زیر اشاره کرد:

جشنواره Egrisoba 

این جشن که در فصل پاییز برگزار می شود یکی از زیبا ترین جشن های گرجی است که در آن از ترانه های محلی ،اجرای برنامه های رقص، نمایش میوه ، نمایشگاه هنر و صنایع دستی، مسابقه اسب دوانی و مهم ترین جزء این جشن ها یعنی شراب و غذاهای محلی وجود دارند. 

جشن های گرجستان

جشنواره آهنگ سامگرلو

این جشن به عنوان جشنواره برجسته آواز که در آن آهنگ و ساز محلی، غذا های سنتی و صنایع دستی به نمایش گذاشته می شود در ماه اکتبر برگزار می شود و صدها گردشگر را به خود جذب می کند. این جشن سال ها برگزار نشده بود و اکنون در حدود هفت سال است که به دستور فرماندار شهر khobi در حال برگزاری است.

جشن های گرجستان

فستیوال تبلیسوبا

در این فستیوال که در آن لباس های رنگارنگ ، بر گرفته از رنگ های زیبا و متنوع طبیعت به چشم می خورد به بخش اصلی جشنواره تبیلیسوبا تبدیل شده است. این جشن تاریخی هر ساله در گرجستان برگزار می شود که اولین بار در سال ۱۹۷۹ در این کشور برگزار شد. هم اکنون این جشن به یکی از اصلی ترین وقایع سالانه گرجستان برای جذب بازدیدکنندگان و گردشگران داخلی و خارجی به شمار می رود.

جشن های گرجستان

جشنواره پنیر قفقاز

این جشنواره با حمایت وزارت کشاورزی و انجمن پنیر سازان گرجستان با هدف حمایت از این سنت باستانی گرجی برگزار می شود. در این جشنواره بیش از ۶۰ نوع پنیر مختلف از سرتاسر گرجستان به نمایش گذاشته می شود.

جشن های گرجستان

جشنواره هنر های قومی

جشنواره هنر های قومی یا جشنواره زیر آسمان که به عنوان یک جشن قومی با حضور اقوامی از جمله آذری، کرد، روسی، اوکراینی و یونانی برگزار می شود و در آن به نمایش هنر های محلی کشور خود از جمله رقص های محلی، آواز و نمایش های روی صحنه می پردازند.

جشن های گرجستان

جشنواره Pazisoba 

این جشن محلی در فصل پاییز و در شهرستان Pazispba که در ساحل شرقی دریای مدیترانه و در بندر پوتی قرار دارد برگزار می شود . این فستیوال اولین بار در سال ۱۹۹۲ و برای سرگرمی مردم منطقه برگزار شد و در آن به اجرای موسیقی زنده ، اجرای رقص، برگزاری مسابقات ورزشی، سرو غذا و شراب و گل آرایی و میوه آرایی می پردازند. در طول سالهای اخیر این جشنی به یکی از جشن های پر طرفدار گرجستان تبدیل شده که گردشگران بسیاری را به خود جذب می کند.

جشن های گرجستان

کلمات جستجو شده:

جشن های گرجستان, جشن های بومی کشور گرجستان, جشنواره Egrisoba, زیبا ترین جشن های گرجستان, غذاهای محلی گرجی, جشنواره آهنگ سامگرلو, فرماندار شهر khobi, فستیوال تبلیسوبا, جشنواره تبیلیسوبا, گردشگران داخلی و خارجی, جشن تاریخی تبلیسوبا, جشنواره پنیر قفقاز, انجمن پنیر سازان گرجستان, جشنواره هنر های قومی, جشنواره Pazisoba, بندر پوتی,

دسته ها:
}