لطفا صبر کنید...

جزیره و ساحل کس Kos Island | نگین سفر
امتیاز 0/5 از 0 نظر
1

1396/04/03

جزیره کوژ (Kos Island) یک جزیره کوچک در بدروم است و ساحلی در حدود یازده کیلومتر دارد.  این ساحل یکی از مناطق دیدنی و گردشگری با مکان های باستانی است که بهترین محل برای گرفتن حمام آفتاب، شنا کردن و لذت بردن از ساحل و آفتاب درخشان می باشد.

جزیره و ساحل کوژ (Kos Island)

بقراط که در این جزیره زندگی می کرده پدر پزشکی مدرن شناخته می شود؛ در این جزیره خرابه هایی وجود دارد که مربوط به یک شفا خانه بوده که بر اساس تحقیقات او ساخته شده بود. در این جزیره می توان خرابه های زیادی را دید که آثار به جای مانده از تمدن یونان باستان هستند.

جزیره و ساحل کوژ (Kos Island)

شاید معروف ترین این آثار قلعه معروف شوالیه مربوط به قرن ۱۴ میلادی باشد. این جزیره زیاد بزرگ نیست و می توان با دوچرخه نیز برای دیدن از زیبایی ها و آثار تاریخی آن استفاده کرد. این جزیره همچنین دارای بندر محبوبی هم برای صاحبان قایق های بادبانی است.

جزیره و ساحل کوژ (Kos Island)

بندر گاه ساحل در روز و شب مهمان بسیاری از مردم با دیدنی ها  و صداهای بسیار است که از رستوران ها، کلاب ها و کافه ها به بیرون می آید و نشان دهنده شادی و لذت بردن از این ساحل زیبا می باشد. البته در این مکان مردم محلی نیز همچون گردشگران به ساحل و برای لذت بردن از آن می آیند و قایق های ماهی گیریشان نیز در بندرگاه پلو می گیرند.

جزیره و ساحل کوژ (Kos Island)

جزیره کوژ (Kos Island) نزدیک به ۱۸۰۰۰۰ نفر جمعیت دارد که شغل اکثریت آن ها ماهی گیری است و زندگی سنتی دارند. بیشتر مسافران این جزیره بریتانیایی هستند. در این جزیره می توان یک تعطیلات فوق العاده را با یادگیری و انجام ورزش های دریایی و غواصی حرفه ای تجربه کرد.

جزیره و ساحل کوژ (Kos Island)

جزیره کوژ که در نزدیکی شبه جزیره بدروم واقع شده توسط قایق به یکدیگر راه دارند. این جزیره ارائه دهنده غذاهای لذیذ یونانی، موسیقی و رقص یونانی است و می توان در کنار ساحل تا صبح بیدار ماند و از تفریحات شبانه جزیره لذت برد. علاوه بر این تفریحات می توان برای بازدید از روستا ها، باغ های زیتون، کوه ها و چشمه های آب گرم آن نیز رفت.

سفر با قایق ها بهترین روش برای رفتن و بازدید از جزیره های همسایه جزیره کوژ می باشد. در فصل تابستان قسمت شمالی جزیره خنک تر از قسمت جنوبی آن است.

جزیره و ساحل کوژ (Kos Island)

این جزیره بدون شک یکی از زیباترین جزایر در دریای سیاه به شمار می رود؛ جزیره کوژ بخشی از یک رشته کوه بوده که در زمان باستان و توسط زمین لرزه از قسمت اصلی خود جدا شده است. علاوه بر آن جزیره دارای طیف گسترده ای از سنگ ها است که مربوط به شکل گیری جغرافیایی آن می شود.

جزیره و ساحل کوژ (Kos Island)

در لایه های کوه ها و تپه های جزیره فسیل ها و بقایایی از موجودات مختلف و حتی پستانداران بزرگی همچون اسب و یا فسیل یک فیل غول پیکر پیدا شده است. موقعیت جغرافیایی این جزیره در عرض جغرافیایی ۳۶ درجه و طول جغرافیایی ۵۰ درجه قرار دارد.

خط ساحلی شنی این جزیره ۱۱۲ کیلو متر است که با شن ها و ماسه های طلایی پوشانده شده است. در جزیره کوژ یک کلیسای ارتدکس نیز وجود دارد که به میزبانی از جامعه مسلمان این شهر و برگزاری مراسم های مذهبی آن ها عمل می کند این در حالی است که جامعه یهودیان کوژ توسط نازی ها و در دوران جنگ جهانی دوم به طور کامل از این جزیره محو شدند.

کلمات جستجو شده:

جزیره و ساحل کوژ  Kos Island , مناطق دیدنی و گردشگری جزیره کوژ, مکان های باستانی جزیره کوژ, محل زندگی بقراط پدر پزشکی مدرن , قلعه معروف شوالیه, بندر گاه ساحل کوژ, شغل اکثریت مردم جزیره کوژ, ورزش های دریایی جزیره کوژ, شبه جزیره بدروم, تفریحات شبانه جزیره کوژ, جزیره های همسایه جزیره کوژ, زیباترین جزایر در دریای سیاه , موقعیت جغرافیایی جزیره کوژ, کلیسای ارتدکس,

دسته ها:
}