لطفا صبر کنید...

جزیره خرگوش Robbit Island | نگین سفر
امتیاز 0/5 از 0 نظر
0

1396/03/29

جزیره خرگوش Robbit Island در شهر بدروم واقع شده است، اگر می خواهید تا تاریخ را زیر پای خود احساس کنید حتما سری به این جزیره خارق العاده بزنید. این جزیره به دلیل وجود زیست بوم خرگوش های وحشی بسیار در آن، به این اسم نامگذاری شده، این در حالی است که تعداد خرگوش های جزیره در سال های اخیر به نسبت سال های گذشته بسیار کمتر شده اما اگر کمی حوصله به خرج دهید و چشمان تیز بینی داشته باشید قطعا خرگوش هایی را که در این جزیره زندگی می کنند مشاهده خواهید کرد.

جزیره خرگوش

در زمان حکومت Hellenstic، جزیره خرگوش از لحاظ تاریخی یک مکان مشهور و پر طرفدار بود به طوری که شاه هالیکارناسوس و همسرش نیز از دوستداران این جزیره بودند. از این رو، پادشاه دستور ساخت یک جاده را به این جزیره داد تا رفت و آمد در آن آسانتر شود و بتواند برای غذا دادن به خرگوش ها و لذت بردن از غروب خورشید و منظره زیبای دریا از آن استفاده کند. او علاوه بر سفر به این جزیره مدتی را نیز در این محل زندگی کرد.

امروزه جاده ی درست شده در زمان شاه هالیکارناسوس تا حدودی به زیر آب رفته؛ اما همچنان دسترسی به این جزیره آسان است. اگرچه می توان از این راه هم برای رفتن به جزیره استفاده نمود ولی آب تقریبا تا زانو عمق دارد. این جزیره تقریبا برای همه قابل دسترس می باشد، البته کسانی که به سرمای آب فکر نمی کنند.

اگر به بالای جزیره بروید می توانید یک منظره خیره کننده و یک محیط روستای جذاب را مشاهده کنید؛ برخی از گردشگران نیز از بالای صخره های سنگی این جزیره به درون آب های آبی و شفاف اطراف جزیره شیرجه می زنند و از شنا در کنار برخی از ویرانه های تاریخی و باستانی اطراف آن لذت می برند. در یک سمت جزیره خرگوش ساحل زیبا با رنگ سرخ مایل به آبی و در سمت دیگر آن یک بندرگاه وجود دارد. در حال حاضر این بندر به عنوان یک مکان تاریخی توسط باستان شناسان در حال حفاری و کاوش می باشد، به همین دلیل برخی از مکان های آن برای بازدید در دسترس نخواهد بود.

با این حال و در شرایطی که گردشگران برای دیدن برخی از نقاط ، باز داشته می شوند اما این جزیره زیبا ارزش دیدن را دارد. این جزیره بهترین مکان برای پیاده روی و گشت و گزار به شمار می رود اما نباید برای رفتن به جزیره دوربین عکاسی فراموش شود زیرا هر لحظه ممکن است یک خرگوش از جلوی شما عبور کند و صحنه ای زیبا را برای عکاسی کردن شما فراهم کند.

جزیره خرگوش به عنوان یک مکان منحصر بفرد شناخته می شود که با داشتن ویرانه های تاریخی و نقاط زیبای بسیار یکی از جاذبه های دیدنی شهر بدروم شناخته می شود که چه برای مردم بدروم و چه برای گردشگران بسیار جذاب و منحصر بفرد است.

دسته ها:
}