لطفا صبر کنید...

 شلیسلبرگ جزیره ای با شکوه با طبیعتی بی نظیر
امتیاز 0/5 از 0 نظر
1

1396/01/25

جزیره زیبای شلیسلبرگ یکی از معروف ترین و محبوب ترین مناطق در مجاورت شهر لنین گراد است، منطقه ای بی نظیر به منظور استراحت و تعطیلات آخر هفته و از شهرهای مورد علاقه بازدیدکنندگان. این جزیره و قلعه زیبای واقع در آن، در کمتر از یک قرن، تحت کنترل سوئدی ها بوده است. در جنگ جهانی دوم از این قلعه زیبا و باشکوه، علاوه بر عملکرد دفاعی، به عنوان زندان نیز استفاده می شد. بهترین زمان سفر به این مکان رؤیایی، فصل تابستان است. همچنین این جزیره فاصله کوتاهی تا سن پترزبورگ داشته و به راحتی می توان به این شهر سفر کرد؛ اما در فصل زمستان و زمانی که این جزیره دارای آب و هوایی طوفانی است، سفر به این جزیره توصیه نمی شود. یکی از مسیرهای اصلی سفر به شلیسلبرگ، از طریق اتوبوس و مسیر دیگر نیز از طریق قطار بوده و به این ترتیب شما به راحتی می توانید از قلعه زیبای جزیره بازدید کنید. از ایستگاه قطار تا ساحل، حدوداً 400 متر پیاده روی لازم است و پس ازآن می توانید از طریق قایق پای به این جزیره زیبا بگذارید.

 شلیسلبرگ

قلعه شلیسلبرگ در جزیره ای زیبا و در کنار دریاچه لادوگا Ladoga واقع شده و شلیسلبرگ را به دو بخش تقسیم کرده است. این جزیره دارای دو شهرستان می باشد. شما می توانید به همراه تور گردشگری در این شهر به گردش و خرید پرداخته و از مناظر طبیعی و زیبایی های آن بهره مند شوید. تنها دلیل محبوبیت شهر شلیسلبرگ، بازدید از قلعه آن است. اگرچه شلیسلبرگ نیز خود جذابیت های فراوانی دارد که چشم هر بیننده ای را خیره می سازد، زیبایی هایی مانند کانال ها و پارک های سرسبز. همچنین کلیسای جامع و مجسمه پترکبیر که نمادی تاریخی در شلیسلبرگ می باشد. در جزیره، مراکز خرید، کافه ها و رستوران های زیادی در دسترس مردم هستند و فروشگاه های متنوع به منظور فروش مواد غذایی در اکثر نقاط شهر به چشم می خورند. به همین دلیل ازنظر مراکز خرید و محصولات غذایی بسیار غنی می باشد. همچنین کیک ها و غذاهای قفقازی نیز در این شهر محبوبیت زیادی دارد.

 شلیسلبرگ

 شلیسلبرگ

شلیسلبرگ شهری ساحلی در شمال غربی روسیه است و رودخانه نوا Neva در شرق شهرستان سن پترزبورگ در مجاورت آن قرار دارد. شلیسلبرگ در سال 1323، تحت عنوان Oreshek و توسط جمهوری نووگورد نام گذاری شد. این شهر در اوایل قرن 17 توسط سوئدی ها تحت کنترل بوده و در سال 1702 توسط "پیتر من" پس گرفته شد. پس ازآن نام آن به شلیسلبرگ تغییر یافت. در آن زمان، قلعه معروف شلیسلبرگ همچون کلیدی برای حفاظت از سن پترزبورگ محسوب می شود.

 شلیسلبرگ

 شلیسلبرگ

قلعه شلیسلبرگ در ابتدا به عنوان دیوار دفاعی و پس ازآن به عنوان زندان استفاده می شد. شلیسلبرگ دارای یک مرکز کشتی سازی و تعمیرات در کانال دریای بالتیک است. مناظر طبیعی و قلعه رؤیایی جزیره، از بهترین مناظر و ویژگی های این شهر محسوب شده و جنگل های انبوه نیز سراسر این منطقه را احاطه کرده است. یکی دیگر از جاذبه های این شهر، هتل نوتبورگ Nuteburg در کنار رودخانه نوا است. هتلی با امکانات و خدمات رفاهی و پارکینگ ها و سایت های در دسترس و مجهز که در اختیار مردم و گردشگران می باشد.

 شلیسلبرگ

 شلیسلبرگ

دسته ها:
}