لطفا صبر کنید...

ده جاذبه برتر گردشگری کشور روسیه
امتیاز 0/5 از 0 نظر
1

1396/02/04

ده جاذبه گردشگری منحصر به ‌فرد روسیه که بیشترین بازدیدکننده ‌ها را به خود جذب می‌کنند.

لیست ده جاذبه برتر گردشگری روسیه

  1. دره چشمه‌های آب گرم و معدنی
  2. جزیره کیژی
  3. کلیسای سوفیای مقدس
  4. دریاچه بایکالی
  5. سوزدال
  6. موزه آرمیتاژ
  7. مقبره لنین
  8. کلیسای جامع سنت باسیل
  9. کرملین مسکو
  10. کوه البراس

کوه البراس Mount Elbrus

کوه البراس Elbrus در رشته‌کوه قفقاز در جنوب روسیه قرار دارد. البراس به‌عنوان یکی از هفت‌کوهی که بلندترین قله‌ها را در هر یک از قاره‌های هفت‌گانه دارا است؛ برای هر دو گروه کوه‌نوردان باتجربه و تازه‌کار جذابیت‌های به‌خصوص خود را دارد. درحالی‌که این کوه از آتش‌فشانی شکل‌گرفته، به‌عنوان یک کوه خفته شناخته می شود زیرا هیچ فورانی در رابطه با آن در طول این سال‌ها ثبت و ضبط نشده است. ارتفاع این کوه را 3800 متر اندازه‌گیری کرده‌اند.

ده جاذبه برتر گردشگری روسیه

دره چشمه‌های آب گرم و معدنی Valley of Geysers

این دره در شبه‌جزیره کامچاتکا (Kamchatka) در شرق روسیه واقع ‌شده است. این دره دومین چشمه آب گرم بزرگ موجود در جهان است. این دره در سال 1941 توسط یک دانشمند محلی به نام تاتیانا یوستینوا (Tatyana Ustinova) کشف شد. از آن زمان، این دره به ‌عنوان یکی از محبوب‌ترین جاذبه‌های گردشگری کامچاتکا شناخته شد و دانشمندان علاقه‌مند و گردشگران زیادی را به خود جذب کرد.

ده جاذبه برتر گردشگری روسیه

جزیره کیژی Kizhi Island

این جزیره در کارلیا Karelia، منطقه‌ای در شمال غربی روسیه واقع ‌شده و مرز بین فنلاند و دریای سفید است. این جزیره به‌عنوان یک موزه باورنکردنی در هوای آزاد شناخته ‌شده است. کارلیایی ها (Karelians) از قرن 13 در این منطقه زندگی می‌کنند. ازجمله ویژگی‌های این موزه، ارتفاع 120 فوتی آن از سطح زمین و همچنین ساختار مشهور آن‌که از 22 گنبد ساخته ‌شده است. از جمله دیگر جاذبه‌های توریستی این منطقه وجود ده‌ها خانه چوبی، آسیاب‌های بادی و کلیساها و انبارهای کوچک است.

ده جاذبه برتر گردشگری روسیه

کلیسای سوفیای مقدس St Sophia Cathedral

این کلیسا در قدیمی‌ترین شهر روسیه نووگرود (Novgorod)، در داخل محوطه کاخ کرملین (Kremlin) این شهر واقع‌ شده است. کلیسا ی سوفیای مقدس با 125 فوت ارتفاع و توسط 5 گنبد زیبا و دیدنی آراسته‌ شده؛ این کلیسای جامع، قدیمی‌ترین ساختمان کلیسا در روسیه است. ازجمله دیگر ویژگی‌های این کلیسا، آراسته شدن و زینت دادن آن به ‌وسیله آثار باستانی مذهبی است.

ده جاذبه برتر گردشگری روسیه

دریاچه بایکالی Lake Baikal

بسیاری از مسافران راه‌ آهن سیبری قصد سفر و توقف در دریاچه بایکالی را دارند. این دریاچه جز عمیق‌ترین و قدیمی‌ترین دریاچه های روی زمین است. دریاچه بایکالی حدوداً 20% آب شیرین جهان را در بر دارد. این دریاچه 25 میلیون ساله در سیبری و در حصار رشته کوه ها واقع‌ ‌شده است. همچنین به‌عنوان یکی از تمیزترین دریاچه‌های جهان و مروارید سیبری شهرت دارد. این دریاچه با وجود داشتن چندین استراحتگاه برای مسافران به یکی از محبوب‌ترین جاذبه‌های گردشگری تبدیل‌شده است.

 جاذبه های دیدنی کشور روسیه

ده جاذبه برتر گردشگری روسیه

 

سوزدال Suzdal

سوزدال (Suzdal) جواهر روسیه، پایتخت چند شاهزاده روسی و تحت عنوان"حلقه ی طلایی" شناخته ‌شده است. شهرهای باستانی روسیه که به‌عنوان موزه‌ های زنده از گذشته فرهنگی روسیه حفظ ‌شده‌اند. کسانی که مایل به تجربه بهترین معماری تاریخی روسیه هستند، گنبدهای پیازی شکل، کلیساها و صومعه‌های بسیار زیبا و جذابی را در سوزدال خواهند یافت. تا قبل از سال 1024 سوزدال به‌عنوان یک موزه بزرگ در فضای آزاد بود که بسیاری از بازدیدکنندگان با شوق و اشتیاق از آن دیدن می‌کردند.

ده جاذبه برتر گردشگری روسیه

موزه آرمیتاژ Hermitage Museum

موزه آرمیتاژ در سن‌پترزبورگ (Saint Petersburg)، در سال 1764 توسط کاترین بزرگ تأسیس شد. کلکسیونی که مجموعه‌ی بزرگی از 6 ساختمان تاریخی را اشغال کرده، شامل یک کاخ زمستان نشین که امپراتور سابق روسیه در آن اقامت داشته است.

ده جاذبه برتر گردشگری روسیه

مقبره لنین Lenin’s Mausoleum

یکی از مناظر توریستی غیر معمول روسیه، یا هرکجای دیگر دنیا، مقبره لنین است که در واقع بدن مومیایی ولادیمیر ایلیچ لنین (Vladimir Ilyich Lenin)، یکی از رهبران مهم قرن بیستم را در بر گرفته است.

 ده جاذبه برتر گردشگری روسیه

کلیسای جامع سنت باسیل  Saint Basil's Cathedral

این کلیسا بین سال‌های 1554 تا 1561 و در قلب مسکو ساخته شد و در راس جذاب‌ترین جاذبه‌های گردشگری روسیه قرارگرفته است. این کلیسا به دلیل مصنوعات داخلی ساختمان نیست که بازدیدکنندگان زیادی را به خود جذب می‌کند، بلکه به دلیل معماری متمایز آن است که روزانه بازدیدکنندگان زیادی را مجذوب خود می‌کند. این کلیسا شبیه به شکل یک آتش بزرگ در شعله‌های آتش طراحی ‌شده است. این نوع معماری منحصربه‌فرد تنها متعلق به زمان ساخت این کلیسا نیست، بلکه در دوره‌های بعدی نیز به چشم می‌خورد. هیچ ساختار دیگری بر روی کره زمین همانند ساختار این کلیسا وجود ندارد.

 

ده جاذبه برتر گردشگری روسیه

کرملین مسکو  Moscow Kremlin  

کرملین پربازدید ترین جاذبه گردشگری برای هرکسی است که از مسکو بازدید می‌کند، مرکز دفاتر دولتی برتر کشور است، محوطه محصور به‌علاوه 4 کلیسا و همچنین موزه‌های متعدد آن در قرن‌های 15 و 16 ساخته ‌شده‌اند.250 هکتار زمین آن شامل اسلحه‌خانه، پر از گنجینه‌های سلطنتی از گذشته‌های دور و مجموعه‌ای از طلا و جواهر شامل 190 قیراط الماس که به کاترین بزرگ داده می‌شود.

ده جاذبه برتر گردشگری روسیه

دره چشمه‌های آب گرم و معدنی,جزیره کیژی,کلیسای سوفیای مقدس,دریاچه بایکالی,سوزدال,موزه آرمیتاژ,مقبره لنین,کلیسای جامع سنت باسیل,کرملین مسکو,کوه البراس,

دسته ها:
}