لطفا صبر کنید...

جاذبه های دیدنی پاموک کاله در ترکیه
امتیاز 0/5 از 0 نظر
0

1396/02/31

پاموک کاله به زبان ترکی به معنای قصر پنبه ای یکی از شگفتی های بی نظیر واقع در غرب ترکیه همراه با شیب ها و تپه های زیبا و برفی است که در نتیجه رسوبات طبیعی بوجود آمده و همین موضوع باعث شده است که املاح موجود در آب شکلی پنبه مانند به خود گرفته و به قصر پنبه ای شهرت پیدا کند. پاموک کاله از طریق جاده زمینی در 18 کیلومتری دنیزلی واقع شده است. این منطقه رویایی یکی از جاذبه های کشور ترکیه و از نقاط محبوب و مورد توجه گردشگران است. نا همواری های دایره ای شکل، کوه های سراسر پوشیده از برف و مجموعه ای از مزارع کشاورزی همراه با چشمه های طبیعی آب گرم دراین منطقه به وفور مشاهده می شود. چشمه های آب گرمی که داروی بیماری های مزمنی مانند درد استخوان و مفاصل است. اکنون برخی از جاذبه های دیدنی پاموک کاله را معرفی می کنیم.

جاذبه های دیدنی پاموک کاله در ترکیه

تراورتن Travertines

این منطقه زیبا با ساختاری از پله هایی سفید رنگ و برفی، از رسوبات ناشی آب تشکیل شده است. در این منطقه برفی 17 چشمه آب گرم از صخره های پاموک کاله سرازیر می شود که دمای آن بسیار بالاست. این تپه های طبیعی و برفی تراورتن به شکل تراس طبیعی بوده و زیبایی های خاص خود را دارد. منطقه پاموک کاله Pamukkale یا همان قلعه پنبه، رنگ سفید خیره کننده ای دارد که همانند قلعه ای طبیعی و عجیب و غریب، بهترین چشم انداز طبیعی را به وجود آورده اند.

جاذبه های دیدنی پاموک کاله در ترکیه

ویرانه شهر هیراپولیس Hierapolis City Ruins

این شهر قدیمی بار اول در 190 سال پیش از میلاد و توسط پادشاه اومنوس دوم Eumenes تاسیس شد. ویرانه هیراپولیس در اصل مستعمره نظامی مستحکمی بود که در سال 60 میلادی بر اثر زلزله نابود و تخریب شده و پس از آن بازسازی به اوج رونق و شکوفایی خود بازگشت. در این شهر چشمه های آب گرم طبیعی به وفور یافت شده و همین امر موجب شده بود که این منطقه به مرکز آب گرم مهمی تبدیل شود. در حال حاضر بقایای یک خیابان بزرگ به موازات تراورتن به طول یک کیلومتر بین گورستانی در شمال و کلیسای بیزانس در انتهای جنوبی کشف شده است.

 جاذبه های دیدنی پاموک کاله در ترکیه

قلعه پاموک کاله Pamukkale Castle

قلعه پاموک قلعه ای تاریخی و شگفت انگیز در مجاورت شهر هیراپولیس است که توجه اکثر گردشگران و توریست ها را به خود جلب کرده است. بهترین زمان برای بازدید این قلعه زیبا و تاریخی در هنگام غروب آفتاب است زیرا به هنگام غروب تغییر نور باعث درخشش سنگ های تراورتن شده و بر زیبایی آن افزوده و فرصت یک عکاسی بی نظیر را برای شما فراهم می کند.

جاذبه های دیدنی پاموک کاله در ترکیه

کاروانسرای پاموک کاله Caravanserais Near Pamukkale

در زمان قدیم کاروان های کنار جاده ای و کاروانسرا ها همگی به منظور تبادلات تجاری ایجاد شده و بخش گسترده ای از امور تجاری را تشکیل می دادند. تجارتی که از طریق آناتولی مرکزی صورت گرفته و در این میان، کاروانسرای سلجوقی بسیار معروف بود. کاروانسرای پاموک کاله با نمایی از سنگ مرمر، حیاطی مسقف و یک سالن زمستانی از جمله یادگاری های مربوط به آن دوران است. این کاروانسرا دارای دو برج عظیم و کتیبه هایی در کنار دو تمثال شیر است.

جاذبه های دیدنی پاموک کاله در ترکیه

چوریل Civril

شهری تاریخی که برای اولین بار توسط کاوش های باستان شناسی ملات Mellat کشف شد. با 21 لایه 11 متر از رسوبات آبرفتی. قدمت این شهر به دوران بیزانس می رسد. در لایه پنجم بقایای یک کاخ پیدا شده و در لایه های عصر برنز اثری از محرابی با مجسمه الهه آب دیده شده است.

جاذبه های دیدنی پاموک کاله در ترکیه

کلمات جستجو شده:

جاذبه های دیدنی پاموک کاله در ترکیه, قصر پنبه ای, پاموک کاله, جاذبه های کشور ترکیه , نقاط مورد توجه گردشگران, تپه های برفی تراورتن, ویرانه شهر هیراپولیس, کلیسای بیزانس, قلعه پاموک کاله, کاروانسرای پاموک کاله , کاروانسرای سلجوقی, دوران بیزانس, شهر چوریل

دسته ها:
}