لطفا صبر کنید...

تور تاریخی آنتالیا
امتیاز 0/5 از 0 نظر
0

1396/04/22

شهر آنتالیا و آثار تاریخی آن که مربوط به دوران حکومت روم، بیزانس و عثمانی می باشد و یکی از شهر های تاریخی کشور ترکیه محسوب می شود که آثار بسیاری از آن در لیست آثار باستانی این کشور به ثبت رسیده است. این منطقه باستانی دارای آثار غنی تاریخی بی شماری می باشد.

تور تاریخی آنتالیا

راهنمای سفر به آنتالیا

در این زمینه، برای گسترش صنعت گردشگری، مسئولان این شهر در صدد رسیدگی و مرمت تمامی آثار باستانی منطقه بر آمدند. برای علاقه مندان به آثار تاریخی این شهر می تواند بسیار جذاب و دیدنی باشد. از این رو هتل ها و سایت های گردشگری به برگزاری تور هایی می پردازند تا این مکان ها را به طور کامل به مسافران نشان دهند.

تور تاریخی آنتالیا

این تور ها غالبا از هتل های این شهر شروع شده و در نهایت مجددا به هتل باز می گردند، تور تاریخی آنتالیا (historical & heritage tours) از چندین مکان تاریخی معروف و شگفت انگیز این شهر بازدید می کند که توسط راهنمای این تور ها به طور کامل برای گردشگران شرح داده می شوند.

تور تاریخی آنتالیا

این سفر عمدتا به صورت یک روزه انجام می شود و در صبح زود و پس از تجمع تمامی مسافران در محل حرکت، آغاز می شود. تور های فوق شامل مواردی همچون ورودی رایگان به سایت های تاریخی، راهنمای  حرفه ای، ناهار و هزینه نقل وانتقالات می باشد.

تور تاریخی آنتالیا

مناطق و مکان های تاریخی که در این سفر مورد بازدید قرار می گیرند، شهر تاریخی کالیچی، بندر قدیمی، موزه باستان شناسی آنتالیا، مناره یولی، دروازه هادیان، قلعه رومی، اسپندوس، ترمسوسو و پرگ می باشد.

تور تاریخی آنتالیا

در ابتدای این سفر برای دیدن از شهر تاریخی کالیچی می روید که با کوچه پس کوچه های پیچ در پیچ و به سبکی دوران عثمانی ساخته شده با سقف خانه هایی که قرمز رنگ هستند؛ شهری که گالری های هنری، مغازه ها، فروشگا ه ها و رستوران های بسیاری دارد. اگرچه این شهر بیشتر محیطی تاریخی دارد اما جاذبه های توریستی کوچکی نیز وجود دارد که می توان به تماشای آن ها نیز پرداخت.

تور تاریخی آنتالیا

از جمله آثار تاریخی و باستانی این شهر می توان به میدان اصلی سنگی شهر، دروازه و برج ساعت و مسجد Tekeli Mehmet pasa که قدمت آن به قرن هجدهم میلادی می رسد، اشاره کرد. پس از دیدن از این شهر تاریخی برای بازدید از بندر قدیمی شهر می روید که یک بندر زیبا با بوتیک ها، کافی شاپ ها، بازار ها و قایق های کوچک باشکوهی است که درون دریای درخشان مدیترانه دیده می شوند.

تور تاریخی آنتالیا

این بندر در زمان های گذشته مرکز اصلی اقتصادی و تجاری شهر محسوب می شده و از قرن دوم میلادی تا اواسط قرن بیستم به عنوان پورت اصلی تجارت و رفاه در منطقه بوده است. پس از یک استراحت کوچک در این بندر برای دیدن از موزه باستان شناسی شهر می روید.

تور تاریخی آنتالیا

اگر شما علاقه مند به تاریخ ترکیه هستید، این موزه بهترین مکان برای شما است. در این موزه اشیاء باستانی بسیاری که از حفاری های تاریخی بدست آمده اند به نمایش گذاشته شده که بزرگترین بخش آن نیز مربوط به اشیاء کشف شده از دوران بیزانس می باشد.

تور تاریخی آنتالیا

پس از آن برای بازدید از بزرگ ترین نماد شهر آنتالیا یعنی مناره ییلی می روید که توسط پادشاه سلجوقی علائدین کی قباد در سال های ۱۲۱۹ تا ۱۲۳۶ ساخته شده بود. این مناره خارق العاده نمونه ای از معماری سلجوقی است که در یک میدان مربعی شکل ساخته شده بود.

 پس از دیدن از این مناره برای صرف ناهار به رستوان می روید و بعد از کمی استراحت برای دیدن از مکان تاریخی دیگری با نام دروازه هادیان حرکت خواهید کرد. دروازه هادیان یکی از اصلی ترین دروازه های ورودی به کالیچی است. قدم زدن در زیر این مکان تاریخی شکوه و جلال این اثر را نمایان تر می کند.

تور تاریخی آنتالیا

بازدید از اثر تاریخی بعدی نبز با نام قلعه رومی، شاهکار قرن دوم میلادی را به نمایش می گزارد که با ارتفاعی در حدود ۱۴ متر بالای بندرگاه و در کناره پارک کارالیفلو واقع شده است. هنوز کارایی این قلعه در زمان گذشته مشخص نیست اما گمانه زنی هایی مبنی بر کاربری این اثر به عنوان فانوس دریایی و یا برج مراقبت وجود دارد.

تور تاریخی آنتالیا

اثر بعدی دیگری که در این تور مسافرتی از آن بازدید می کنید ترمسوس است که باقی مانده هایی از یک شهر تاریخی به همراه یک تئاتر باستانی مربوط به دوران روم و یونان باستان می باشد. در این تور تاریخی از چندین مکان تاریخی و باستانی دیگر نیز دیدن می کنید که شکوه تاریخ گذشتگان این منطقه را به نمایش می گذارد و در پایان  تور تاریخی آنتالیا گروه به مکان اولیه خود و هتل ها باز خواهند گشت.

تور تاریخی آنتالیا

راهنمای سفر به آنتالیا

کلمات جستجو شده:

تور تاریخی آنتالیا, شهر های تاریخی کشور ترکیه, سایت های گردشگری, شهر تاریخی کالیچی, بندر قدیمی آنتالیا,موزه باستان شناسی آنتالیا, مناره یولی, دروازه هادیان, قلعه رومی, اسپندوس, ترمسوسو و پرگ, جاذبه های توریستی, دروازه و برج ساعت, بزرگ ترین نماد شهر آنتالیا,  اصلی ترین دروازه های ورودی به کالیچی, پارک کارالیفلو, فانوس دریایی,

دسته ها:
}