لطفا صبر کنید...

تنوع غذایی درسرزمین روسیه | معرفی غذاهای محبوب روسیه
امتیاز 0/5 از 0 نظر
0

1396/02/28

روسیه کشوری غنی از فرهنگ‌های مختلف است، بنابراین تعجب ندارد که در این کشور شاهد تنوع غذایی گسترده ‌ای باشیم. انواع گوشت، خمیرهای مختلف، سیب‌زمینی، سس گوجه‌فرنگی و تنوعی از مواد غذایی مختلف را در این کشور می‌توان یافت. مردم روسیه و همچنین گردشگران و بازدیدکنندگان به هنگام صرف صبحانه، ناهار و شام در این کشور پهناور، از این ‌همه تنوع غذایی لذت می‌ برند.

 غذاهای محبوب در کشور روسیه

1- بُرش Borscht

سوپ یکی از پیش ‌غذاهای مورد علاقه مردم روسیه می ‌باشد. باوجود انواع مغازه‌ های فست فود در این کشور، هنوز هم مردم به خوردن غذاهای سنتی علاقه‌ مند هستند. مردم روسیه سوپ را به‌ عنوان پیش غذایی سنتی مصرف می ‌کنند. یکی از این سوپ‌ های خوشمزه و خوش‌خوراک، بورک یا برش است که از چغندر قرمز شیرین و ترش، سیب‌زمینی، کلم و گوشت گاو و کمی خامه‌ ترش تشکیل ‌شده و همراه با نان سیاه یا سفید مصرف می‌ شود.

تنوع غذایی درسرزمین روسیه

2- بیلینی یا پنکیک روسی Bilini and  Pancakes Oladi

پنکیک روسی که طعمی شبیه به کرپ‌ های فرانسوی داشته و ضخامت آن مانند پنکیک آمریکایی است. صبحانه‌ای کلاسیک و میان وعده ‌ای که همراه با مربا و انواع توت ‌ها و قارچ‌ ها تهیه می ‌شود.

تنوع غذایی درسرزمین روسیه

3-چای Tea

چای از نوشیدنی‌های محبوب مردم روسیه و بریتانیا می‌باشد. روسی‌ها با هر وعده غذایی چای می‌نوشند و این سنتی قدیمی در این کشور نهادینه است. مردم روسیه چای را همراه با کوکی و کیک و گاهی با شیر می ‌نوشند. چای کلاسیک روسیه سیاه ‌و سفید است که همراه با تکه ‌ای لیمو و گیاهان خوشبویی مانند نعناع مصرف می‌ شود.

تنوع غذایی درسرزمین روسیه

4- پلمانی یا وارنیکی Pelmeni or Vareniki

این غذا کمی شبیه به راویولی چینی است که شامل کوفته‌ های کوچک همراه با گوشت زیاد هستند. این کوفته‌ها از نمونه چینی کمی بزرگ‌تر بوده و با گیاهانی مانند سیب‌زمینی و قارچ و پنیر شیرین پر می‌شوند. یک وعده راویولی با گوشت گاو و یا گوشت خوک و یا مرغ همگی خوش‌خوراک می ‌باشند.

تنوع غذایی درسرزمین روسیه

5-بیف‌استروگانف Beef Stroganoff

بیف استراگانف نوار سرخ‌ کرده ‌ای از گوشت گاو در سس خامه است که از غذاهای محبوب اکثر کشور هاست و می ‌توان آن را با برنج یا ماکارونی همراه با خردل و خامه‌ترش مصرف کرد.

تنوع غذایی درسرزمین روسیه

6-شاه‌ماهی Dressed Herring

شاه‌ ماهی محبوب‌ ترین غذای روسی است. سالادی که لایه‌ای متشکل از سبزیجات رنده شده و سیب‌زمینی، هویج و برگ چغندر دارد و با لایه‌ای از شاه‌ ماهی پوشش داده ‌شده است.

تنوع غذایی درسرزمین روسیه

7- الیویه Olivier

سالاد الویه یکی از سالادهای مورد علاقه مردم روسیه که در جشن سال نو تهیه ‌شده و طرفداران زیادی داردو به‌رغم نام فرانسوی آن به سالاد روسی معروف است. این سالاد معمولاً شامل تکه‌های پخته سیب‌زمینی و هویج، خیار شور، نخودفرنگی، تخم‌مرغ و نوعی گوشت است.

تنوع غذایی درسرزمین روسیه

8-سولیانکا Solyanka

 سولیانکا، سوپی سبک، خوشمزه، تند و ترش که از سوپ ‌های موردعلاقه مردم آلمان نیز می ‌باشد. این سوپ با گوشت گاو و یا سوسیس تهیه‌شده و همراه با خیار شور، زیتون و گوجه‌فرنگی مصرف می‌شود.

تنوع غذایی درسرزمین روسیه

9-پیراشکی Pirozhki

پیراشکی نیز از محبوب ‌ترین غذاهای روسی است که در شکل‌های مختلف تهیه‌ شده و شامل خمیری منعطف است که با تخم‌ مرغ، پنیر کلم، قارچ، سیب، انواع توت و سیب‌زمینی و ماهی و گوشت و سبزیجات پر می ‌شود. غذایی خوش‌خوراک که مردم در کافه ‌ها و گوشه و کنار خیابان از خوردن آن لذت می ‌برند.

تنوع غذایی درسرزمین روسیه

10- کباب‌ترکی  Shawarma

کباب‌ ترکی نیز غذایی از شرق میانه است که گوشت و سبزیجات در آن استفاده می‌شود. کباب‌ از محبوب‌ترین غذاهای خیابانی روسیه است و می توان بهترین کباب‌ترکی را در روسیه امتحان کرد.

تنوع غذایی درسرزمین روسیه

11-سوشی در روسیه 

سوشی در روسیه هم بسیار محبوب و هم بسیار ارزان است. رستوران‌های ژاپنی در همه نقاط روسیه دیده می‌شوند و مردم علاقه خاصی به سوشی دارند.

تنوع غذایی درسرزمین روسیه

کلمات جستجو شده:

تنوع غذایی درسرزمین روسیه,  غذاهای محبوب در کشور روسیه, پیش غذایی سنتی مردم روسیه, پنکیک روسی , نوشیدنی‌ محبوب مردم روسیه, پلمانی یا وارنیکی, بیف استراگانف روسی , شاه‌ ماهی محبوب‌ ترین غذای روسی,  سالاد مورد علاقه مردم روسیه, سولیانکا روسی, پیراشکی روسی, غذاهای خیابانی روسیه, سوشی در روسیه, 

دسته ها:
}