لطفا صبر کنید...

تالار بولشوی گنجینه‌ای بی‌نظیر در ژرفای تاریخ
امتیاز 0/5 از 0 نظر
0

1396/01/17

تالار بولشوی در ابتدا به ‌عنوان تتاتر خصوصی شاهزاده پیوتر Prince Pyotr بنا نهاده شد و در تاریخ بیست و هشتم مارس 1776 ملکه کاترین دوم با اعطای مجوز به شاهزاده به سازمان‌دهی تالار کمک فراوانی نمود. بدین سبب از این تاریخ به بعد، تالار بولشوی به شکل رسمی تأسیس گردید. تالار بولشوی در آغاز شامل مجموعه‌ای از گروه‌های نمایشی به شکل یک مجموعه واحد بود. اعضای این مجموعه افراد مختلفی همچون هنرمندان و ستارگان معروف و مهمانان خارجی بودند.

در ابتدا سازمان‌دهی، اجرا و عملکرد این تالار بار مالی سنگینی را به همراه داشت. پس‌ از آن این سالن کم‌کم رونق یافته و از اعضای جدیدی بهره‌مند گردید. همچنین تجهیزات دیگری همچون تجهیزات نوری و دیگر امکانات به این سالن اضافه گشت.

اولین ساختمان این تالار در ساحل رودخانه نگلینکا Neglinka ساخته شد و این ساختمان در کنار خیابان پترووسکی  Petrovsk قرار داشت و از همین رو به‌عنوان تالار پتروسکی معروف شد. تالاربولشوی در تاریخ سی دسامبر سال 1780 بازگشایی گردید. در این تالار موسیقی و اپرای کمیک روسی و ایتالیایی برگزارمی شد و سالن‌های باله به‌صورت جداگانه در نظر گرفته‌شده بود.

تالار بولشوی گنجینه‌ای بی‌نظیر

در سال 1802، تالار بولشوی به شاهزاده وولکونسکی Volkonsky واگذار و در سال 1804 این تالار به بخش دولتی منتقل گردید. سالن جدید تئاتر دارای هماهنگی بی‌نظیری همراه با فرم‌های معماری و غنی از دکوراسیون داخلی بود. مجموعه‌ای از گالری‌های منحصربه‌فرد که بخشی از آن به‌منظور استراحت افراد در نظر گرفته ‌شده بود.

اگرچه تالار بولشوی با اجرای نمایش‌های زیبا و به ‌یادماندنی بیشترین حوزه کار خود را به اپرا و باله اختصاص داده بود اما پس‌ازآن از آهنگسازان روسی همچون روسینی دعوت به عمل آورد و به کار خود رونق بخشید و درنهایت در سال 1987، دولت دستور بازسازی این تالار را صادر نمود. ازآن ‌پس حفظ منافع دولت سرلوحه کار قرار گرفت. در سال 2005، اساس تاریخی تئاتر بولشوی بر پایه بازسازی و نوسازی شکل گرفت و این امر، فصل جدید و جداگانه‌ای در تاریخ تئاتر بولشوی بود.

هم اکنون با مجموعه‌ای از سالن‌های تودرتو و ساختمانی بی‌نظیر روبرو هستیم که قلب موسیقی و اپرای بولشوی محسوب می‌شود. چشم‌انداز زیبای اطراف این ساختمان هر بیننده‌ای را به شگفتی وا می‌دارد، چرا که شور و شوق موسیقی اصیل روسیه در آن نقش بسته است. ظرفیت سالن اصلی این تالار دو هزار نفر بوده و اخیراً صحن باشکوه ارکستر نیز وسیع‌تر شده و طبقاتی از سالن‌های رقص نیز در این ساختمان به چشم می‌خورد.

بازدید از تالار زیبا و تاریخی بولشوی برنامه گردشگران سراسر دنیا در این منطقه از روسیه پهناور است. تالاری باابهت با سالن‌هایی بی‌نظیر که خاطره‏ی آن در عمق ذهن بازدیدکنندگان باقی خواهد ماند.

دسته ها:
}