لطفا صبر کنید...

تئاتر مالی قدیمی ترین تئاتر درام در روسیه | کی بریم سفر
امتیاز 0/5 از 0 نظر
0

1396/01/25

تئاتر مالی قدیمی ترین تئاتر درام در روسیه است که ساختمان آن سال ها پس از تئاتر بولشویی ساخته شد. تاریخچه تئاتر مالی به یک هنر در روسیه بر می گردد که اقتباسی است از تئاتر اپرا و درست در نزدیکی تئاتر بزرگ بولشویی قرار دارد. تئاتر مالی یکی از برجسته ترین نمونه های تئاتر درام و تحت تاثیر از Melpomene (الهه شعر و تراژدی یونان) می باشد. این تئاتر توسط یک گروه از دانشجویان دانشگاه مسکو شکل گرفت که کار خود را در همان محیط دانشگاه آغاز نمودند.

تئاتر مالی

در ۳۰ آگوست سال ۱۷۵۶ ملکه الیزابت پتروونیا تصمیم به تاسیس یک تئاتر روسی گرفت زیرا تا آن زمان تئاتر تنها در دانشگاه ها وجود داشت، اما پس از این دستور از دانشگاه به محل تئاتر پتروفسکی نقل مکان کرد، که به نام تئاتر بولشویی خوانده شد، و در سال ۱۸۱۲ پس از یک آتش سوزی، گروه تئاتر محل کار خود را از دست داد. پس از آن در سال ۱۸۲۴ یک معمار به نام جوزف بووی عمارتی را در کنار تئاتر بولشویی بازسازی کرد و آنجا به بخشی از گروه درام اختصاص داده شد. تقریبا یک سال بعد زمانی که ساختمان تئاتر بولشویی بازسازی شد به میزبانی نوازندگان اپرا و باله درآمد، در همان زمان بود که به دلیل تمایز در ابعاد این دو تئاتر، عناوین آن ها به بولشویی (بزرگ) و مالی (کوچک) تغییر پیدا کرد. اولین اجراء این تئاتر در اکتبر سال ۱۸۲۴ و با بازگشایی تئاتر توسط الکسی ورستوفسکی صورت گرفت.

تئاتر مالی

تئاتر مالی

 قرن ۱۹ دوران طلایی تئاتر مالی

 قرن ۱۹ دوران طلایی تئاتر مالی به حساب می آید. در همان سال ها بود که آثار برجسته شاعر معروف پوشکین، در حالی که هنوز زنده بود بر روی صحنه اجرا می شد و بازیگران، کمدی های متعددی از "مایند" را بدون سانسور اجرا می کردند. طولی نکشید که تئاتر مالی به برجسته ترین تئاتر درام نه تنها در مسکو بلکه در تمام روسیه مبدل گشت. الکساندر نیکولوویچ مهم ترین نقش را در طول تاریخ کاری مالی برای پیشرفت این تئاتر بازی می کرد، بازی های او به شکل قابل توجه ای با بازی های مرسوم تا آن زمان تفاوت داشت. نیکولوویچ ۴۸ نمایشنامه برای تئاتر مالی نوشت، این در حالی است که نمایش های او سال های سال در این تئاتر به روی صحنه رفتند.

تئاتر مالی

تئاتر مالی

قرن بیستم میلادی برای تئاتر مالی سال های رکود و تلاطم بود، تا جایی که در سال ۱۸۹۸ قسمتی از گروه به سرپرستی لنسکی، مالی را برای تأسیس یک تئاتر جدید ترک کردند. بعد از انقلاب بزرگ سال ۱۹۱۷ تئاتر مالی با خطر نابودی روبه رو شد. در نتیجه با تلاش برخی از افراد برجسته این تئاتر از خطر نابودی گریخت و بعد از جنگ جهانی، تئاتر کاملاً نوسازی گردید، اما نیمه دوم قرن بیستم سال های رکود، نه تنها برای مالی بلکه برای تمام کشور روسیه محسوب می شد. پس از گذشت آن سال ها، امروزه مالی هنوز به سنت خود و همچنین سبک کلاسیک وابسته است. علاوه بر آن، مالی برای سال های متمادی بنا به شرایط جغرافیای خود که مرزی میان اروپا و شرق آسیا است تبدیل به مکانی برای سیاحت شده است. امروزه تئاتر مالی به همراه تئاتر بولشویی قسمتی از اموال ملی روسیه محسوب می شوند.

 تئاتر مالی

دسته ها:
}