لطفا صبر کنید...

تئاتر مارینسکی منشا تئاتر موزیکال در روسیه
امتیاز 0/5 از 0 نظر
0

1396/01/25

برای بیش از دو قرن در مجموعه ی تئاتر مارینسکی اجراهای بزرگی با برجسته ترین هنرمندان جهان همچون "اوستیو پترف" بنیان گذار مدرسه ی اپرا در روسیه و در شهر سنت پترزبورگ صورت گرفته است. همچنین تحت نظارت پترف، خوانندگان مطرحی همچون چالیاپین، یرشو، مدئا و نیکلای فینگر مهارت های خود را پرورانده اند و همچنین رقصنده های باله خوبی آموزش دیده اند که در این سالن، سال ها به فعالیت پرداخته اند. ازجمله این بالرین ها می توان از آنا پاولوا، واسلاو نیجیسکی یاد نمود. این سالن همچنین شاهد درخشش استعدادهای هنری بسیاری همچون سیمون وارسالادزه و الکساندربویس بوده است.

راهنمای سفر به سن پترزبورگ

تئاتر مارینسکی

تاریخچه تئاتر مارینسکی

تاریخچه تئاتر مارینسکی به سال 1783 باز می گردد، زمانی که فرمان برای ایجاد یک کمیته تئاتر جهت اجرای برنامه ها و موسیقی در 12 جولای منتشر شد و پیرو آن مجموعه بولشوی در میدان کاروسل افتتاح گردید که حتی امروزه به آن میدان تئاتر گفته می شود. مجموعه تئاتر بولشوی دارای امکانات به روز و کارآمدی یه شمار می رفت و در آن زمان قابل مقایسه با هیچ سالنی نبود. سنت پترزبورگ روز به روز گسترش یافت به طوری که فضای شهر دائماً تغییر می کرد. در سال 1811 آتش سوزی شدیدی در سالن بولشوی صورت گرفت که خسارات شدیدی در پی داشت و منجر به کشته شدن معماری شد که در حال بازسازی مجموعه بولشوی بود. در سال 1836 به منظور بهبود آکوستیک سالن، معماری به نام آلبرتو که فرزند آهنگساز و رهبر ارکستر نیز بود سقف و گنبد سالن را بالا برد و ستون ها را از سالن حذف کرد، او همچنین صندلی ها را به شکل نعل اسب تغییر و ظرفیت آن را تا 2000 صندلی افزایش داد.

تئاتر مارینسکی

تئاتر مارینسکی

تئاتر مارینسکی

اولین فصل تئاتر در ساختمان جدید در اکتبر 1860 با یک اجرای زنده از Glinka برای تزار تحت رهبری هاد برگزار شد. تئاتر مارینسکی مجهز به امکانات امنیتی و تجهیزات اجرای سنتی تئاتر گشت و برای اولین بار تئاتر موزیکال در روسیه توسعه یافت. با ورود ادوارد در سال 1863 که جایگزین کنستانتین به عنوان رهبر اصلی بود، یک دوره جدید و باشکوه در تاریخ تئاتر آغاز گردید.

تئاتر مارینسکی

تئاتر مارینسکی چندین بار بازسازی شده است. در سال 1885، زمانی که اکثر تولیدات موسیقیایی به تئاتر مارینسکی منتقل گشت، معمار اصلی تئاتر، ویکتور شورتر کناره های طبقه سوم را برای ایجاد کارگاه تئاتر تغییر داد و یک اتاق تمرین، یک پست برق و یک اتاق برای دیگ بخار ساخت. در سال 1894 تحت نظارت آدام شورتر، تیرهای چوبی با فولاد و بتن جایگزین و سالن بزرگ تر شد. در سال 1886، باله که تا آن زمان در تئاتر بولشوی انجام می شد، به تئاتر مارینسکی منتقل شد. این ساختمان در کنسرواتوار سنت پترزبورگ و در محل تئاتر بولشوی ساخته شده است.

تئاتر مارینسکی

تئاتر مارینسکی

فرمانی از سوی دولت در 9 نوامبر 1917 صادر شد که تحت آن فرمان، تئاتر مارینسکی از اموال دولت محسوب شد. در آغاز سال 1920 از آن بانام آکادمی تئاتر دولت (اپرا و باله) رونمایی کردند و در سال 1935 آن را پس از سرگئی میچنکو، تئاتر میروچوی نام نهادند. در بین سال های 1968 و 1970 تئاتر موردبازسازی ای بزرگ قرار گرفت و در سال 1992 نام تاریخی تئاتر دوباره بازگردانده و نام آن را یک بار دیگر به تئاتر مارینسکی تغییر دادند.

تئاتر مارینسکی

راهنمای سفر به سن پترزبورگ

دسته ها:
}