لطفا صبر کنید...

تئاتر باستانی آنتالیا | نگین سفر
امتیاز 0/5 از 0 نظر
0

1396/04/13

تئاتر باستانی آنتالیا (Termessos)  یکی از بی نظیر ترین جاذبه های شهر آنتالیا به شمار می رود و برای اولین بار در صفحات ادبیات ایلیاد و ۳۳۴ سال قبل از میلاد مسیح  و نیز در یکی از داستان های هومر به این مکان اشاره شده است. گمانه زنی هایی مبنی بر پیدا کردن این شهر توسط یک قبیله و مردم محلی که با نام های Cilicia و isauria شناخته می شوند نیز در باب این مکان نیز وجود دارد.

راهنمای سفر به آنتالیا

تئاتر باستانی آنتالیا

بازدید از این تئاتر یک تجربه تکرار نشدنی در میان بازدید از ویرانه های تاریخی دیگر است و می تواند یک تجربه فوق العاده را برای گردشگران در میان شهر های باستانی کناره دریای مدیترانه به همراه داشته باشد. برای رفتن به این محل، در ابتدا باید به ارتفاع ۱۰۰۰ متری و سپس به عمق کوه های Taurus رفت.

تئاتر باستانی آنتالیا

این مکان در زمان اسکندر و توسط او آشیانه عقاب نام گرفت. این تئاتر باستانی که توسط جنگل های کاج پوشانده شده و زیست بوم بسیاری از گیاهان نادر و کمیاب می باشد که امروزه به دلیل بازدید های گردشگران در حال نابودی است.  بسیاری از سازه های سنگی و مقبره های موجود در این بنا هم اکنون نیز باقی مانده، اگرچه بسیاری از آن ها غارت شده اند.

تئاتر باستانی آنتالیا

از آن جا که این اثر باستانی تحت نظارت و کنترل کامل سازمان باستان شناسی نیست، بسیاری از کتیبه ها و اشیاء آن به موزه شهر آنتالیا انتقال داده شده است. برای رسیدن به این مکان از مرکز شهر آنتالیا نیاز به یک رانندگی کوتاه مدت می باشد اما این رانندگی در شیب کوه و تا بالای آن و صعود به قسمت انتهایی جاده است، بنابر این جمعیت و تراکم توریست در این ناحیه به نسبت سواحل جنوبی شهر کمتر خواهد بود.

تئاتر باستانی آنتالیا

گردشگران می توانند در این ارتفاع ابر ها را از طریق پنجره های خالی پشت آمفی تئاتر باستانی ببینند و منظره ای از سنگ هایی که مسیر کوهستان را پوشانده اند. همان طور که اسکندر تصور می کرد این مکان با ترکیبی از کوه های دیدنی و جنگل های کاج یک مکان با ارزش و با شکوه است.

تئاتر باستانی آنتالیا

این منطقه توسط بسیاری از محققان و باستان شناسان مورد کاوش و بررسی قرار گرفته و از مهم ترین تحقیقاتی که می توان به آن اشاره کرد در پایان قرن نوزدهم و توسط پژوهشگر لهستانی Karol Lanckoronski انجام گرفت. ویرانه های تئاتر باستانی آنتالیا و پارک ملی گلیک جزء فهرست میراث جهانی یونسکو هستند.

تئاتر باستانی آنتالیا

بهترین دلیل برای بازدید ازTermessos  ، بدون شک بازدید از تئاتر باشکوه و باستانی آنتالیا است که در شرق Agora واقع شده؛ این ساختمان با کوه ها و قله های بلندی محاصره شده که دید خیره کننده ای از اطراف را برای بازدیدکنندگان و گردشگران به همراه دارد.

تئاتر باستانی آنتالیا

در این تئاتر نمایش های فوق العاده ای بر پا می شده واین در حالی بود که تئاتر در دورانHellenistic  ساخته و طراحی شد و معماری آن نیز بر پایه بهترین متد های معماری یونانی انجام گرفته بود. این بنا ساخته شده از سنگ های بزرگ به هم چسبیده می باشد که می تواند بیش از ۴۲۰۰ صندلی و جایگاه را برای نشستن تماشاچیان فراهم کند.

تئاتر باستانی آنتالیا

علاوه بر این، ساخت صحنه و استیج به صورت جداگانه و با گذرگاه های باز انجام گرفت. تئاتر باستانی آنتالیا بر اساس معماری یونانی ساخته شده و به همین دلیل هیچ گونه طاق یا سقفی ندارد. قابل ذکر است که این تئاتر باستانی در قرن دوم میلادی تغییرات قابل توجهی را تجربه کرده است.

راهنمای سفر به آنتالیا

کلمات جستجو شده:

تئاتر باستانی آنتالیا, بی نظیر ترین جاذبه های شهر آنتالیا, کوه های Taurus, موزه شهر آنتالیا, پارک ملی گلیک,
میراث جهانی یونسکو,

دسته ها:
}