لطفا صبر کنید...

بیف استراگانوف غذای کلاسیک روسی | خوراکی های روسیه
امتیاز 0/5 از 0 نظر
0

1396/02/27

بیف استراگانوف Beef Stroganoff یک غذای کلاسیک روسی است. این غذا بیشتر از گوشت، قارچ و خامه ‌ترش تشکیل می ‌شود. البته در شکل سنتی آن، همراه با پوره سیب‌زمینی سرو می‌ شود. تاریخچه اعتبار و محبوبیت این غذا به زمان حکومت الکساندر در قرن 19 می ‏رسد. نام این غذا برگرفته از نام یکی از اعضای خانواده برجسته استراگانو Stroganov است. امروزه تغییرات زیادی در ترکیبات تشکیل ‌دهنده بیف استراگانوف ایجاد شده، مواد جدیدی در پخت بیف استراگانوف جایگزین مواد قدیمی سازنده آن شده است.

بیف استراگانوف غذای کلاسیک روسی

دستور پخت بیف استراگانوف

مدت‌زمان پخت: یک ساعت

مواد لازم برای 6 نفر:

 • یک عدد گوشت سینه
 • یک پیمانه قارچ دکمه‌ای
 • 3 فنجان آب
 • 3 قاشق غذاخوری روغن برای سرخ کردن گوشت + 3 قاشق غذاخوری روغن برای سرخ کردن قارچ و پیاز
 • یک قاشق غذاخوری سس سویا
 • نصف یک پیاز بزرگ
 • 2 عدد میخک
 • یک فنجان خامه ‌ترش
 • نصف قاشق چایی ‌خوری نمک
 • نصف قاشق چایی ‌خوری فلفل سیاه
 • 2 قاشق غذاخوری آرد

 طرز تهیه بیف استراگانوف 

در ابتدا پیاز و میخک ‌ها را کاملاً خرده کرده؛ برای از بین بردن آلودگی قارچ ‌ها، آن ‌ها را کاملاً در آب سرد بشویید. قارچ ‌ها را خرد کنید، اما لازم نیست به قطعات خیلی کوچک خرد کنید چون در هنگام پخت ریزتر می ‌شوند. تا حتی ‌الامکان چربی ‌های گوشت را جدا کنید. گوشت را خلالی شکل ببرید. گوشت‌ های خلالی شده داخل یک ظرف گذاشته و روی آن را با آرد بپوشانید. یک دیگچه را بر روی حرارت گاز قرار دهید. 3 قاشق غذاخوری روغن را اضافه کنید و گوشت را به مدت 5 دقیقه در آن سرخ کنید. حرارت گاز را کم کرده و گوشت سرخ ‌شده را از قابلمه به یک بشقاب یا کاسه انتقال دهید. پس از انتقال گوشت شما شاهد مواد سیاه ‌رنگی هستید که در کف دیگچه ته ‌نشین شده است. طبیعی است. شما می ‌توانید این مواد را از دیگچه خود بیرون بریزید.3 قاشق روغن باقیمانده را در دیگچه بریزید. پیاز و میخک ‌ها را به مدت 2 دقیقه سرخ کنید تا عطر آن همه ‌جا پر شود. سپس قارچ‌ ها را به همراه نمک و فلفل اضافه کنید تا زمانی که قارچ‌ ها کاملاً نرم شوند. گوشت ‌های سرخ ‌شده را مجدداً به دیگچه اضافه کنید. مواد داخل دیگچه را به‌وسیله سس سویا و فلفل قرمز طعم دار کنید. آب را اضافه کنید و کاملاً مواد را هم بزنید تا کاملاً ترکیب شوند. درپوش دیگ را گذاشته و بگذارید با دمای بالا روی گاز بجوشد. پس‌ازاینکه مواد به نقطه‌جوش رسید، دمای گاز را کم کرده و بگذارید به مدت 45 دقیقه به‌آرامی بجوشد تا جایی که گوشت‌ها کاملاً نرم شوند. هر 15 دقیقه یک‌بار مواد داخل دیگ را هم بزنید. در صورت لزوم از آب بیشتری استفاده کنید. شما می‌توانید با یک چنگال یا چاقو از پخته شدن گوشت‌ها مطمئن شوید، اگر گوشت به‌راحتی بریده شد، گوشت پخته ‌شده است. در این مرحله، بیشتر آب تبخیر شده و تنها به‌اندازه یک فنجان یا کمتر باقیمانده است. حالا بهترین زمان برای اضافه کردن خامه‌ترش به مواد است. سس ترش و به اختیار و سلیقه خود مقداری پنیر را به مواد اضافه کرده و به‌سرعت هم بزنید تا کاملاً باهم مخلوط شوند و به غلظت مورد نیاز برسد. مواد پخته‌شده را از روی حرارت برداشته و آن راه به همراه پوره سیب‌زمینی، برنج یا ماکارونی سرو کنید.

بیف استراگانوف غذای کلاسیک روسی

در بین رستوران‌های روسیه، خانه استیک استراگانوف در سن پترزبورگ و کافه پوشکین Pushkin، بهترین بیف استراگانوف ها را سرو می‌کنند.

بیف استراگانوف غذای کلاسیک روسی


بیف استراگانوف غذای کلاسیک روسی

کلمات جستجو شده:

بیف استراگانوف غذای کلاسیک روسی,خامه ‌ترش,  پوره سیب‌زمینی, حکومت الکساندر, استراگانو Stroganov , بیف استراگانوف, دستور پخت , قارچ دکمه‌ای, سس سویا, آلودگی قارچ, گوشت‌ های خلالی , گوشت سرخ ‌شده, رستوران‌های روسیه, سن پترزبورگ , کافه پوشکین Pushkin

دسته ها:
}