لطفا صبر کنید...

بهترین زمان برای سفر به مالزی | کی سفر
امتیاز 0/5 از 0 نظر
1

1396/03/31

بهترین زمان برای سفر به مالزی از نظر وضعیت آب و هوایی و وضعیت گردشگری چه زمانی است با نگین سفر همراه باشید تا مطالب را در این خصوص خدمتتان ارائه نماییم .

بهترین زمان برای سفر به مالزی

مروری بر آب و هوا در مالزی

کل کشور مالزی دارای آب و هوای استوایی کلاسیک با درجه حرارت بالا و 6 درجه رطوبت در طی کل سال است.درجه حرارت محدوده ی سواحل این کشور از 21 تا 32 درجه ی سانتیگراد متغیر می باشد و این در حالی است که ارتفاعات آن بسیار خنک و با دمای 15 تا 25 درجه سانتیگراد متفاوت است. میزان بارش سالانه ی این کشور نیز میانگین بین 2000mm تا 2500mm می باشد.

افرادی که به آب و هوای گرم علاقه ی چندانی دارند می توانند تعطیلات خود را در کنار سواحل این کشور زیبا سپری کنند و این نکته حائز اهمیت است که بر طبق آمار سواحل شرق و غرب در زمان های متناوب از سال به عنوان مرطوب ترین نواحی این کشور شناخته شده اند.

اوریل تا اکتبر، مرطوب ترین بازه ی دمای این شبه جزیره به شمار می رود که اغلب بعداز ظهر ها شاهد رعد و برق و تگرگ خواهید بود، اما قابل ذکر است که این تگرگ ها و رعد و برق ها گذرا هستند و پس از چند دقیقه به پایان خواهند رسید.

سواحل شرقی در این زمان مرطوب ترین نقاط این کشور به شمار می روند که بارش های مکرری را نیز به همراه دارند، بنابراین توصیه ی ما به شما سفر نکردن در این بازه ی زمانی به این مناطق از مالزی است، اگر شما قصد سفر به سواحل شرقی مالزی را دارید بهتر است برنامه ی خود را برای ماه مارس تنظیم کنید که بهترین زمان برای بازدید از این سواحل زیباست.

بهترین زمان برای سفر به مالزی

 زمین های پست و ارتفاعات(کوالالامپور، مالاکا و ارتفاعات کامرون)

بهترین زمان برای سفر به مالزی

بهترین زمان برای سفر به مالزی چه زمانیست؟

بهترین زمان برای سفر به مالزی

کوالالامپور و مالاکا Kuala Lumpur and Malacca هر دو دارای آب و هوایی گرم و مرطوب در طی سال هستند و درجه حرارت آن ها از 22 تا 32 درجه سانتیگراد متغیر است، به نحوی که شما را همه روزه مجبور به دوش گرفتن می کند.

بارندگی در طول فصل بارانی این منطقه(آوریل-اکتبر) خیلی هم بیشتر از باقی سال نیست و شاید این گزینه خوش بینانه ترین نگاه به این منطقه باشد که آب و هوایی یک دست را پدید می آورد.

اما بالاتر از سطح دریا، در ارتفاعات این منطقه آب و هوایی مجزا نسبت به باقی مالزی وجود دارد، چرا که با دمای 22 درجه و رطوبت 1500mm واقعا لذت بخش و دل پذیر است و این در حالیست که شب ها دمای این مناطق به 15 درجه می رسد که بسیار سرد می باشد. همچنین این مناطق محل مناسبی برای کشت چای، گل و انواع میوه ها به شمار می روند.

اوایل سپتامبر در این مناطق بارش باران سنگین و بعد از ظهرهایی رگباری را شاهد خواهید بود و این فصل اوج بارش این مناطق به شمار می روند.

 

سواحل غربی(لنکاوی،پنانگ،پانگکور Langkawi, Penang, Pangkor )

بهترین زمان برای سفر به مالزی

سواحل غرب و جزایر دور مالزی معمولا گرم سیری هستند و آب و هوایی گرم و مرطوب را به ارمغان دارند.

امواج دریا در طول سپتامبر تا اکتبر بسیار سنگین است و به همین علت غواصی در این مناطق در این بازه از سال صورت نمی گیرد.باراش باران نیز متوسط و گاهی رگبار نیز مشاهده می شود.

 

سواحل شرقی(Kuantan, Tioman Island, Perhentian Islands, Terengganu, Redang and Kota Bharu)

بهترین زمان برای سفر به مالزی

سواحل شرق مالزی گرم و آفتابی است و برای بسیاری از سال آب های دریای چین در این مناطق گرم هستند .رطوبت در این مناطق متوسط بوده و در بین ماه های نوامبر تا فوریه به شما توصیه می شود از سفر به این مناطق اجتناب کنید، چرا که رطوبت و دمای هوا بسیار شدید است.اما ماه مارس می تواند بهترین زمان برای سفر به این سواحل دل انگیز به شمار رود.

کلمات جستجو شده:

بهترین زمان برای سفر به مالزی, آب و هوای کشور مالزی, میزان بارش سالانه ی مالزی, مرطوب ترین نواحی کشور مالزی, بهترین زمان برای بازدید از سواحل شرقی مالزی, زمین های پست و ارتفاعات کوالالامپور، مالاکا و ارتفاعات کامرون , آب و هوای کوالالامپور و مالاکا, سواحل غربی لنکاوی،پنانگ،پانگکور Langkawi, Penang, Pangkor , سواحل شرقی Kuantan, Tioman Island, Perhentian Islands , Terengganu, Redang and Kota Bharu ,

دسته ها:
}