لطفا صبر کنید...

بلوار ساحلی باتومی | کی بریم سفر
امتیاز 0/5 از 0 نظر
1

1396/03/06

بلوار ساحلی باتومی »» شهر باتومی گرجستان با دارا بودن جاذبه های گردشگری متنوع و جذاب به یکی از شهر های پر طرفدار برای گردشگران تبدیل شده است. این شهر ساحلی به همراه مراکز تفریحی و گردشگری و امکانات مناسب به بهترین مقصد برای تمامی افراد با هر سنی می باشد. بدون شک قدیمی ترین جاذبه ی گردشگری این شهر بلوار آن است که در سال 1881 ساخته شد و با نام بلوار باتومی شناخته می شود، درست در زمانی که فرماندار این شهر قدیمی تصمیم به ساخت یک پارک با کمک یک باغبان آلمانی در کنار ساحل دریا گرفت. این بلوار بین دریای سیاه و شهر زیبای باتومی قرار گرفته و برای استراحت عموم و برگزاری مراسم های اجتماعی مورد استفاده قرار می گیرد.

راهنمای سفر به باتومی

بلوار ساحلی باتومی

دو سال پس از شروع این پروژه رسلر سازنده این بلوار در گذشت و ادامه ساخت آن به عهده معمار فرانسوی مایکل سپرده شد. این بلوار در سال های بعد گسترش پیدا کرد و از معماری اسپانیایی برای ارائه یک طراحی جدید و مدرن کمک خواسته شد، در نتیجه طول بلوار چندین کیلو متر افزایش پیدا کرد؛ اموزه طول آن به بیش از 7 کیلو متر می رسد که به دو بخش قدیمی و جدید تقسیم شده است. این بلوار در کنار پارک زیبایی قرار دارد که مشرف به ساحل دریا است و با نیمکت ها و صندلی های مدرن و مجسمه های زیبای هنری به همراه فواره های آب ، بسیار دیدنی هستند.

بلوار ساحلی باتومی

در این بلوار و در کنار ساحل کافه ها، رستوران ها و کلاب هایی قرار دارد که در فصل تابستان میزبان خیل عظیمی از گردشگران خارجی و داخلی هستند؛ علاوه بر آن، فصل های دیگر نیز این بلوار به بهترین محل برای دیدن دریا و لذت بردن از ساحل آن می باشد. بلوار باتومی بهترین مکان برای قدم زدن کنار ساحل است، هر ساعت از روز چه صبح و چه بعد از ظهر گرم، قدم زدن در کنار این ساحل آرامشی فوق العاده را برای گردشگران می دهد؛ ولی بهترین زمان برای قدم زدن در کنار این ساحل زیبا غروب خورشید است. دیدن غروب خورشید در این ساحل برای بازدیدکنندگان بسیار فراموش نشدنی است.

بلوار ساحلی باتومی

هم اکنون نیز این بلوار به عنوان محبوب ترین جاذبه گردشگری شهر باتومی به شمار می رود. در این بلوار خانه های ییلاقی و محل بازی کودکان نیز علاوه بر رستوران ها و کافه ها و رقص فواره های آب وجود دارد که جذابیت این بلوار را صد چندان کرده است.

بلوار ساحلی باتومی

ستون های باتومی نیز یکی از جاذبه های گردشگری این شهر است که در سال 1934 و با طرحی اقتباس شده از معماری رومی و یونانی و به رنگ سفید و بلند است که یکی از عناصر تشکیل دهنده این بلوار به شمار می رود و به عنوان ورودی برای این پارک به شمار می رود.

بلوار ساحلی باتومی

بلوار باتومی به همراه هوای دلپذیر و منظره رو به دریایش بهترین محل برای دوچرخه سواری و انجام فعالیت های ورزشی به شمار می رود. این محل به عنوان گنجی پنهان در اروپای شرقی است که هر ساله بسیاری از گردشگران را از غرب اروپا به خود جذب می کند.

بلوار ساحلی باتومی

بلوار ساحلی باتومی

راهنمای سفر به باتومی

کلمات جستجو شده:

بلوار ساحلی باتومی, شهر باتومی گرجستان, جاذبه های گردشگری,  بلوار باتومی, دریای سیاه , گردشگران خارجی, محبوب ترین جاذبه گردشگری شهر باتومی, معماری رومی, ستون های باتومی,

دسته ها:
}