لطفا صبر کنید...

بزرگترین موزه فضای باز در جهان واقع در پایتخت گرجستان
امتیاز 0/5 از 0 نظر
0

1396/02/25

این موزه ی بزرگ و زیبا در شهر تفلیس پایتخت کشور گرجستان واقع شده است و یکی از بهترین جاذبه های گردشگری این شهر به شمار می رود. موزه فضای باز تفلیس در تاریخ 27 آوریل سال 1966 توسط یک مردم شناس گرجستانی به نام جورجیو چیتایا (Giorgi Chitaia) تأسیس شد. این موزه در منطقه واکه و در پارک واکه تفلیس  و در غرب دریاچه لاک پشت (Turtle Lake) واقع شده و فضایی در حدود پنجاه و دو هکتار را در بر گرفته است.

راهنمای سفر به تفلیس

بزرگترین موزه فضای باز در جهان

موزه فضای باز تفلیس چهارده بخش مختلف دارد که هر کدام از این بخش ها نمایانگر تاریخ مشخصی از قوم نگاری یکی از مناطق گرجستان است که عبارتند از: کارتلی (Kartli)، سامگرلو (Samegrelo)، آجارستان (Adjara)، آبخازیا (Abkhazia)، سونتی (Svaneti)، خوسورتی (Khevsureti)، کاختی (Kakheti)، مسختی (Meskheti)، جاواختی (Javakheti)، گوریا (Guria)، ایمرتی (Imereti)، راچا (Racha)، لچخومی (Lechkhumi) و اوستای (Ossetia). همچنین هر منطقه، معماری خاص خودش را دارد و دربردارنده یک موزه است که در آن انواع ابزار، منسوجات و سرامیک و غیره به نمایش گذاشته شده و نیز در این منطقه، کلیسای سیونی (Sioni) قرار دارد که مربوط به قرن پنجم و ششم است.

بزرگترین موزه فضای باز در جهان

این موزه که از 30 دسامبر سال 2004 به عنوان بخشی ازموزه ملی کشور گرجستان اداره می شود، اساساً شبیه به یک روستای تاریخی می باشد که مجموعه ای از بخش های اصلی کشور گرجستان را در خود جای داده است، این موزه زیبا مجموعه ای در حدود 70 ساختمان و بیش از 8000 مورد از اجناس تاریخی و سنتی از کل کشور گرجستان و همچنین خانه هایی سنگی را در بر می گیرد که نمونه ای از معماری های شرق گرجستان و نیز خانه هایی با سقف شیروانی ساخته شده با کاه یا چوب از نمونه های معماری غرب گرجستان است. برج های نگهبانی از نمونه فضاهای کوهستانی گرجستان و چند نوع سنگ قبر گران‌قیمت در طرح های زیبا می باشد.

بزرگترین موزه فضای باز در جهان

نمایشگاهی که در بخش پایین و نزدیک به در ورودی این موزه قرار دارد، از بخش های جالب موزه محسوب می شود که در آن ساختمان ها مجهز به مبلمان سنتی، فرش و ظروف هستند و پرسنل حاضر در این نمایشگاه قادرند همه چیز را به زبان انگلیسی برای بازدید کنندگان این نمایشگاه توضیح دهند، بازدیدکنندگان نیز می توانند برای وعده غذایی خود یک ناهار لذیذ را در رستورانی گرجستانی صرف کنند.

بزرگترین موزه فضای باز در جهان

در موزه فضای باز تفلیس از سال 2004 به بعد جشنواره ای هنری به نام ژن (Art-Gene) به صورت سالانه برگزار می شود که به وسیله جورجیان، نوازنده سبک راک گرجستانی مدیریت می شود و سبب جذب علاقمندان به رقص زازا (ZazaKorinteli) یا زومبا می شود.

بزرگترین موزه فضای باز در جهان

این موزه تا حدودی از منطقه شهری دور بوده و دسترسی به منطقه روستایی واک (Vake) تنها از طریق خطوط اتوبوس یا مترو در آخرین ایستگاه امکان پذیر است و پس از آن تا رسیدن به موزه باید حدود سی دقیقه پیاده روی کرد یا با پرداخت سه یا چهار دلار کرایه با تاکسی خود را به نمایشگاه رساند.

بزرگترین موزه فضای باز در جهان

راهنمای سفر به تفلیس

توصیه های سفر به تفلیس

کلمات جستجو شده:

بزرگترین موزه فضای باز در جهان, شهر تفلیس, پایتخت کشور گرجستان, جاذبه های گردشگری, جورجیو چیتایا, منطقه واک (Vake), دریاچه لاک پشت (Turtle Lake), قوم نگاری, کارتلی (Kartli)، سامگرلو (Samegrelo)، آجارستان (Adjara)، آبخازیا (Abkhazia)، سونتی (Svaneti)، خوسورتی (Khevsureti)، کاختی (Kakheti)، مسختی (Meskheti)، جاواختی (Javakheti)، گوریا (Guria)، ایمرتی (Imereti)، راچا (Racha)، لچخومی (Lechkhumi) , اوستای (Ossetia)., کلیسای سیونی (Sioni), موزه ملی کشور گرجستان, معماری شرق گرجستان, معماری غرب گرجستان, بازدید کنندگان نمایشگاه, جشنواره هنری, نوازنده سبک راک گرجستانی, رقص زازا ,

دسته ها:
}