لطفا صبر کنید...

برج گالاتا | برج بلند و زیبای گالاتا Galata Tower
امتیاز 0/5 از 0 نظر
0

1396/04/27

استانبول بزرگترین شهر و مرکز فرهنگی، اقتصادی و تاریخی کشور ترکیه است که هر ساله گردشگران بی شماری به این شهر زیبا جذب می شوند. شهر استانبول، شهری مهم و استراتژیکی در گذشته بوده و اکنون نیز ارزش خود را از دست نداده و آثار تاریخی، تفریحی و فرهنگی این کشور به قدری برای گردشگران جذاب است که این شهر لقب سومین شهر توریستی جهان را به خود گرفته و در سال 2010 به عنوان عنوان پایتخت فرهنگی اروپا برگزیده شد.

راهنمای سفر به استانبول

برج بلند و زیبای گالاتا Galata Tower

یکی از ساختمان های دیدنی استانبول، برج گالاتا "Galata Tower" می باشد. برج استوانه ای شکل گالاتا شبیه به نگهبانی است که محافظت شهر را بر عهده داشته و هنگامی که به منطقه ی استانبول جدید نزدیک می شوید، این برج را مشاهده می کنید. این برج سال 1348 میلادی (727 شمسی) تکمیل شد و بلند ترین برج شهر در آن زمان و قرن ها بعد از آن بوده و حتی اکنون هم آسمان شمال را تسخیر کرده است.

برج بلند و زیبای گالاتا Galata Tower

هنگامی که بالای برج می روید، ممکن است سرتان گیج برود. بالکن بالایی نمای 360 درجه ای دیدنی به شما می دهد و گرچه این نما بسیار تماشایی است اما قیمت گران برای ورود به این برج را توجیه نمی کند.  حواستان باشد که صف ورود می تواند بسیار طولانی و بالکن می تواند بسیار شلوغ باشد. یک آسانسور وجود دارد که بیشتر طبقات را بالا می رود اما برای رسیدن به بالاترین قسمت باید از پلکان ساختمان بالا بروید.

برج بلند و زیبای گالاتا Galata Tower

یکی از بلند ترین و کهن ترین برج های استانبول برج گالاتا است. این برج 63 متر (206 فوت) طول دارد و نقش دفاعی مهمی را در طول امپراطوری های مختلف به خصوص امپراطوری عثمانی بر عهده داشته. یکی از موضوعات عجیب درباره این برج آن است که Hezarfen Ahmet Celebi " " مردی که رویای پرواز را در سر داشت، از بال پرندگان کپی کرد و درباره ی نحوه ی معلق ماندن پرندگان در آسمان تحقیقات زیادی کرد سپس در سبب محقق کردن رویای خود بر آمد و از برج گالاتا به پایین پریدف او به وسیله ی بال هایی که با الهام از بال پرندگان گرفته بود از منطقه ی "Bosphorus" گذشت و در  ناحیه ی "Uskudar" در قسمت آسیایی شهر فرود آمد، او حدود 6 کیلومتر توانست با بال های خود پرواز کند و اولین فرد از نژاد ترک در طول امپراطوری عثمانی بود که توانست این رویا را در قرن هفدهم محقق کند.

برج بلند و زیبای گالاتا Galata Tower

بعد از تبدیل امپراطوری به جمهوری، برج گالاتا بازسازی شده و در سال 1967 میلادی (1346  شمسی) به صورت عمومی باز شده است. این برج در قسمت بالایی خود یک کافه تریا را شامل می شود، همچنین در گذشته یک کلوب شبانه در این برج قرار داشته که که پس از آخرین بازسازی در سال 2013 میلادی (1392 شمسی) بسته شد.

برج بلند و زیبای گالاتا Galata Tower

این برج قبل از بسته شدن پیش از سال 1967 میلادی، مکانی برای دیده بانی شهر بوده است. بهترین لحظه برای حضور در قسمت بالکن این برج، لحظه ی غروب خورشید است. بالکن برج از ساعت 9 صبح تا 5 عصر ( 7 عصر در تابستان) باز است.

برج بلند و زیبای گالاتا Galata Tower

برج گالاتا

برج بلند و زیبای گالاتا Galata Tower

عکس های برج گالاتا 

برج بلند و زیبای گالاتا Galata Tower

برج بلند و زیبای گالاتا Galata Tower

راهنمای سفر به استانبول

با مطالعه نکات ضروری سفر به استانبول که در زیر آمده است، سفر خوشی برای خود فرآهم کنید:

نکات ضروری سفر به استانبول

همچنین کی سفر به شما پیشنهاد می‎کند که در سفر استانبول خود درصورت نیاز از اپلیکیشن های زیر استفاده کنید تا سفر راحتی داشته باشید:

اپلیکیشن های کاربردی در سفر به استانبول

کلمات جستجو شده:

برج بلند و زیبای گالاتا Galata Tower, رزرو آنلاین ترکیه, مرکز اقتصادی و تاریخی کشور ترکیه, سومین شهر توریستی جهان, پایتخت فرهنگی اروپا, برج استوانه ای شکل گالاتا, بلند ترین برج شهر استانبول, بلند ترین و کهن ترین برج های استانبول,

دسته ها:
}