لطفا صبر کنید...

باغ گیاه شناسی تفلیس
امتیاز 0/5 از 0 نظر
1

1396/02/11

باغ گیاه شناسی تفلیس » باغ های بوتانیکال یکی از بهترین دیدنی های شهر تفلیس و از مهم ترین جاذبه های گردشگری گرجستان به شمار می رود که سالانه تعداد زیادی از گردشگران را به سمت خود جذب می کند. باغ های بوتانیکال در سال ۱۸۴۵ به منظور بازدید عموم مردم بازگشایی شد، چرا که قبل از آن، تنها خانواده سلطنتی حق استفاده از این باغ ها را داشتند. این باغ ها یکی از برترین جاذبه های توریستی تفلیس می باشند.

راهنمای سفر به تفلیس

باغ گیاه شناسی تفلیس

باغ گیاه شناسی در مرکز شهر تفلیس در کوه پایه های قلعه ناریکالا Narikala واقع شده است. این باغ 161 هکتارزمین را اشغال کرده و به 4500 گروه طبقه بندی شده است. در این باغ دو ورودی وجود دارد، یکی از بالای قلعه ناریکالا Narikala است و دیگری از آبانوتوبانی Abanotubani که درست پشت مسجد تفلیس واقع شده است.

Botanical Garden Tbilisi

تاریخ ساخت این باغ به بیش از سه قرن پیش برمی گردد، اولین بار در سال 1671 توسط یک مسافر فرانسوی به نام ژان شاردن با عنوان باغ سلطنتی شرح داده شد و در نهایت در سال 1625 تحت عنوان باغ قلعه یا باغ Seidabad نام گذاری شد. باغ گیاه شناسی در اوایل قرن 19 بازسازی شد و در سال 1845 رسما به عنوان باغ گیاه شناسی تفلیس شناخته و نام گذاری شد.

Ботанический сад Тбилиси

بین سال های 1896 و 1904 باغ به سمت غرب گسترش یافت؛ همچنین بین سال های 1932 و 1958 قلمرو اطراف گورستان اخوان سابق در باغ گیاه شناسی گنجانده شد، به طوری که هنوز هم گور هایی در این باغ مشاهده می شود. یکی دیگر از محل های جادویی و سحرآمیز در قلمرو باغ گیاه شناسی، آبشار جادویی و یک پل در بالای آن است. در ادامه این باغ، یک تونل در منطقه ای که مجسمه یک مرد سنگی در آن ساخته شده است به چشم می خورد.

در باغ گیاه شناسی تفلیس بیش از 3500 نوع گیاه مختلف وجود دارد که گیاه های محلی و جهانی در آن کشت می شوند. غرفه ها، کوچه های سایه دار، چند آبشار و پل های زیبایی در اطراف باغ برای بازدیدکنندگان ایجاد شده است که این مکان را به محیطی عالی برای پیاده روی و دوچرخه سواری تبدیل کرده است.

از جمله اصلی ترین گروه گردشگران و بازدیدکنددگان از این باغ کسانی هستند که علاقه زیادی به گل و گیاه دارند. گیاهان نادری در این مجموعه وجود دارند. همچین مورخان کشف کرده اند که در قبرستان قدیمی مسلمانان، چهره های برجسته ای از قفقازها به خاک سپرده شده اند که ابتدا جسد آن ها در این باغ واقع بوده است.

راهنمای سفر به تفلیس

توصیه های سفر به تفلیس

دسته ها:
}