لطفا صبر کنید...

باغ گیاه شناسی ایکو پارک Botanical Garden Ecopark
امتیاز 0/5 از 0 نظر
2

1396/03/29

باغ گیاه شناسی ایکوپارک Botanical Garden Ecopark مکانی برای تنفس دلپذیر در میان انواع گیاهان و گل ها می باشد. باغ گیاه شناسی اکو پارک یک مجموعه تحت نظارت دانشگاه گیاه شناسی شهر وارنا است که اولین مرکز سازگار با محیط زیست و ترکیب انسان با اکوسیستم طبیعی در کشور بلغارستان به شمار می رود.

این پارک در منطقه ای با ۳۶ هکتار مساحت قرار گرفته که شامل بیش از ۳۰۰ گونه درختان کمیاب و درختچه های کوچک و بزرگ با ویژگی ها متفاوت و گیاهان و بیش از ۱۰۰ گونه چمن می باشد. علاوه بر آن این مجموعه بیش از ۲۵۰ گونه مختلف از سوسن ها را نیز در خود جای داده که باغ را به بهترین مکان برای انواع گونه های گیاهی و جانوری تبدیل می کند.

باغ گیاه شناسی ایکوپارک

باغ گیاه شناسی ایکو پارک botanical garden ecopark محل مناسبی برای پیاده روی و تفریح در فضای باز و لذت بردن از محیط زیست و آشنایی با انواع مختلف گیاهان و جانوران است که با مراقبت و نگهداری درست از این مجموعه می توان این میراث طبیعی را برای آیندگان حفظ کرد تا آنان نیز بتوانند از زیست بوم طبیعی زمین نهایت استفاده را بکنند.

هدف اصلی دانشگاه گیاه شناسی وارنا و باغ گیاه شناسی ایکو پارک، گسترش دانش در مورد گیاهان و انجام فعالیت های محافظتی از گونه های نادر در حال انقراض است. بعلاوه بر این، پارک یک ماموریت علمی، آموزشی، اجتماعی و فرهنگی نیز در زمینه ارتقاء و توسعه سطح آگاهی در زمینه گونه های مختلف گیاهی و جانوری در دست دارد.

در این باغ شما می توانید گونه هایی از این دست را مشاهده کنید:

مجموعه ایرویز: بیش از ۲۵۰ گونه مختلف از ایرویز ها به همراه سایر اعضای خانواده ایریس

مجموعه روزاریوم: در این باغ یک منطقه یک هکتاری از گل ها و شکوفه های خوش عطر و بیش از ۷۰ گونه از گل های زینتی وجود دارد.

مجموعه گیاهان روزان: باغچه گیاهان روزانه هر روز شکوفه هایی زیبا تر و جذاب تر را می پروراند و بیش از ۲۵ گونه مختلف از انواع نیلوفر ها و خانواده های دیگر زنبق در این مجموعه پرورش می یابند.

کاکتوس : انواع گونه های کاکتوس و بسیاری از گونه های کاکتوس آفریقایی و استرالیایی

مجموعه گیاهان گرم سیری: در این باغ گیاهان آبزی و آب دوستی نیز به همراه چند گونه جانوری نگهداری می شوند.

علاوه بر این ها، درختان عجیب و غریب و کمتر شناخته شده و درختچه هایی از سر تا سر جهان از جمله سنبه دریایی، بلوط دریایی، درخت گل لاله، کاج اروپایی، متا سکویا، درخت ماموت، درخت آهن، شاه بلوط، درخت جینکو بیلوبا، گل ها و گیاهان زینتی و صد ها گونه دیگر نیز در این مجموعه نگهداری می شود. یافته های باستان شناسی در زمینه گیاه شناسی نیز در این باغ وجود دارند که مربوط به Roman Tomb ،The earthen gars و Roman villa می باشد.

در بالاترین نقطه باغ می توان منظره ای فوق العاده را از خلیج وارنا دید و مکانی که می توانید گیاهانی را برای خانه خود خریداری کنید، از جمله نهال و درختچه ها و گل های زینتی که در این باغ پرورش یافته اند. در این میان، باغ گیاه شناسی ایکو پارک توسط کارشناسان خود، نحوه کاشت و نگهداری از گیاهان را به خریداران توضیح می دهند. دانشگاه گیاه شناسی وارنا خدماتی همچون مدرسه سبز، باغ عروسی، منطقه کباب پختن، اسب سواری و مناطق سرگرم کننده بسیاری را به بازدیدکنندگان ارائه می دهد.

باغ گیاه شناسی ایکو پارک  Botanical Garden Ecopark یک مجموعه دانشگاهی عضو در سازمان بین الملی حفاظت گیاهان (BGCI) و اتحادیه ی صنفی گیاه شناسی اروپا است که در تبادل اطلاعات و علوم با سازمان ها و باغ های بزرگ گیاه شناسی جهان می باشد.

دسته ها:
}