لطفا صبر کنید...

باغ وحش وارنا Varna zoo | نگین سفر
امتیاز 0/5 از 0 نظر
0

1396/03/21

باغ وحش وارنا » یکی از جذاب ترین مکان ها برای گردشگران و به ویژه ساکنان محلی وارنا در طول فصل تابستان، باغ وحش وارنا است. حیوانات و پرندگان زیبایی که اغلب نیز نادر هستند در این باغ وحش نگهداری می شود که تماشای آن ها برای بازدیدکنندگان و توریست ها بسیار جالب توجه و لذت بخش می باشد. جالب توجه است برخی از حیواناتی که در این باغ وحش نگهداری می شوند در هیچ یک از باغ وحش های دیگر بلغارستان یافت نمی شوند.

باغ وحش وارنا  Varna zoo

تاریخچه باغ وحش وارنا

در اوایل سال 1950 وقتی که یک روباه به بخش محلی شهر وارنا هدیه داده شد، نیاز به ایجاد یک باغ وحش از جانب بخش محلی وارنا حس شد. درسال 1955 از آنجایی که هیچ باغ وحشی در شهر وارنا وجود نداشت، روباه از قفس خود فرار کرد. برای جلوگیری از تکرار چنین اتفاقی در سال 1956 ساختمان باغ وحش به کمک ساکنان محلی ایجاد شد و خرس ماکسیم به عنوان اولین حیوان در این باغ وحش نگهداری شد. این خرس هدیه ای از طرف ملوانان نیروی دریایی دریای سیاه به بخش محلی وارنا بود. تا سال 1958 این خرس به یک درخت زنجیر شده بود اما امروزه یک محیط طبیعی برای زندگی این خرس ایجاد شده است به طوریکه یکی از جذاب ترین مکان ها در این باغ وحش به شمار می رود. پس از خرس ماکسیم، طیف وسیعی از حیوانات و پرندگان از سراسر جهان به این باغ وحش اهدا شد و در این باغ وحش سکنی گزدیدند و به بهترین نحو از آن ها محافظت می شود.

باغ وحش وارنا  Varna zoo

نمایشگاه باغ وحش وارنا

در حال حاضر بیش از 72 گونه از حیوانات و پرندگان مختلف در این باغ وحش نگهداری می شوند، از جمله آن ها می توان به شترمرغ، لاما، شتر، شیر، ببر، مرغ ماهی خوار، پلنگ، طاووس و غیره اشاره کرد. بازدیدکنندگان از این باغ وحش می توانند از نزدیک رفتار طبیعی حیوانات و پرندگان را تماشا کنند. این باغ وحش از 17 نوع از حیوانات و پرندگان در حال انقراض نگهداری می کند. مشهورترین موجود این باغ وحش یک جفت قوی سیاه و سفید است که تنها همین یک نوع در میان باغ وحش های بلغارستان وجود دارد. از طرفی یک جفت کانگورو که در اواخر سال 2007 وارد این باغ وحش شد; بیشترین بازدید را به خود اختصاص داده است.

باغ وحش وارنا  Varna zoo

باغ وحش وارنا  Varna zoo

باغ وحش وارنا  Varna zoo

موقعیت قرارگیری باغ وحش وارنا

باغ وحش وارنا در باغ دریایی (یک مکان جذاب برای پیاده روی و استراحت ساکنان و گردشگران) و در نزدیکی مجسمه یادبود سربازان جنگ روسیه_ترکیه واقع شده است. به لحاظ زمانی تنها با 10 دقیقه پیاده روی از باغ وحش به ساحل مرکزی و مرکز شهر می توان رسید. این باغ وحش در سال 1961 رسما افتتاح شد.

باغ وحش وارنا  Varna zoo

باغ وحش وارنا  Varna zoo

ساعات کار باغ وحش

این باغ وحش همه روزه از ساعت 8 صبح تا 20 در طول تابستان و از ساعت 9 صبح تا 17 در طول زمستان باز است.

باغ وحش وارنا  Varna zoo

کلمات جستجو شده:

باغ وحش وارنا  Varna zoo, جذاب ترین مکان های وارنا , تاریخچه باغ وحش وارنا , نیروی دریایی دریای سیاه , نمایشگاه باغ وحش وارنا, مشهورترین موجود باغ وحش وارنا, موقعیت قرارگیری باغ وحش وارنا, مجسمه یادبود سربازان جنگ روسیه و ترکیه, ساعات کار باغ وحش,

دسته ها:
}