لطفا صبر کنید...

باغ دریایی الماس شهر وارنا | نگین سفر
امتیاز 0/5 از 0 نظر
1

1396/03/20

باغ دریایی The sea Garden نمادی از شهر وارنا واقع در کشور بلغارستان است. باغ دریایی تا اواسط قرن 19 یک دیوار ساده در خارج از محدوده شهر بود. در سال 1862 یک باغ کوچک به دستور شهردار در این منطقه ایجاد شد، در سال 1878 پس از آزادی بلغارستان، شهردار ایجاد یک پارک ساحلی را در این منطقه پیشنهاد داد. باغ دریایی در طول این سال ها تا وسعت 26000 مترمربع گسترش یافت. این باغ به تدریج تا 90000 مترمربع بزرگتر شد. در طول دهه 1930 کاشت گونه های گیاهی متنوعی از کشورهای هلند، آلمان، جمهوری چک و فرانسه در این باغ صورت گرفت. اولین بار در سال 2005 این باغ دریایی به عنوان منطقه حفاظت شده توسط قانون اعلام شد.

باغ دریایی الماس شهر وارنا

باغ دریایی الماس شهر وارنا

این باغ در امتداد خطوط ساحلی دریای سیاه قرار دارد. در واقع این باغ دریایی به عنوان بزرگترین، قدیمی ترین و شناخته شده ترین پارک عمومی وارنا محسوب می شود، همچنین باغ دریایی وارنا یکی از مهم ترین جاذبه های توریستی شهر وارنا و یکی از بی نظیر ترین آثار تاریخی و معماری این شهر به حساب می آید.

باغ دریایی الماس شهر وارنا

در حال حاضر موزه های متعددی از جمله موزه علوم طبیعی، موزه نیروی دریایی، مجتمع افلاک و اخترشناسی، یک باغ وحش و یک گل خانه در این باغ واقع شده است، هم چنین تنها آکواریوم کشور بلغارستان در این باغ واقع شده است. این آکواریوم در سال 1912 به دستور تزار فردیناند Ferdinand ساخته شد. نمای اصلی و فوق العاده این آکواریوم ترکیبی از حجاری و نقوش برجسته از یک پوسته بزرگ است به صورتی که نقش برخی از محبوب ترین جانوران دریای سیاه بر روی آن دیده می شود. سالن مرکزی آکواریوم نشان دهنده مجموعه ای با شکوه از جانوران آب شیرین و دریایی است. چند سالن مجزای دیگر برای نمایش گیاهان دریای سیاه و ویژگی های منحصر به فردشان وجود دارد.

باغ دریایی الماس شهر وارنا

 

از طرفی این باغ دربرگیرنده ی مکان های تفریحی و سرگرم کننده متنوع و جذابی برای شهروندان وارنا، ساحل و رستوران های ساحلی، ارائه غذاهای دریای، دیسکوهای جذاب، کافه ها و باشگاه ها است. مکان های ورزشی بسیاری از جمله استخرهای شنا، زمین های تنیس و همچنین یک تئاتر در فضای باز و یک مجتمع بازی و سرگرمی برای کودکان در این پارک در نظر گرفته شده است. یک پل کوچک تحت عنوان پل آرزوها درست در کوچه قبلی پارک واقع شده است، مردم این شهر بر این باورند که اگر با چشمان بسته از این پل عبور کنند به خواسته ها و آرزوهایشان خواهند رسید.

باغ دریایی الماس شهر وارنا

کلمات جستجو شده:

باغ دریایی الماس شهر وارنا, خطوط ساحلی دریای سیاه ,  قدیمی ترین و شناخته شده ترین پارک عمومی وارنا , مهم ترین جاذبه های توریستی شهر وارنا ,  آثار تاریخی و معماری شهر وارنا , موزه علوم طبیعی وارنا, محبوب ترین جانوران دریای سیاه, مکان های تفریحی وارنا, رستوران های ساحلی وارنا

دسته ها:
}