لطفا صبر کنید...

باغی تابستانی با مناظر طبیعی و چشم ‌نواز در سن‌پترزبورگ
امتیاز 0/5 از 0 نظر
0

1396/01/19

" من یک امپراتوری را فتح کرده‌ام اما قادر به غلبه بر خود نیستم"

 پیترکبیر

 این سخن پترکبیر، امپراتور روسیه است. تزاری با قدی بلند و هیبتی عظیم که هرروز در زمان استراحت بر تختی می‌نشست و جام شراب می‌نوشید و به بد اخلاقی و تند خویی معروف بود. در زمان سلطنت پترکبیر، کاخ ها یکی پس از دیگری ساخته‌ می‏شدند و شایع است که برخی از این کاخ‌ ها از استخوان انسان ساخته ‌شده اند و به همین دلیل وحشتی عظیم در دل همگان ایجاد می‌کرد.

راهنمای سفر به سن پترزبورگ

مرکز شهر سن‌پترزبورگ دارای فضای بازی است که موزه بزرگی را در خود جای ‌داده است. در پتروهوف Petrohof و در 29 کیلومتری غرب سن‌پترزبورگ، منطقه سرسبزی وجود دارد که به خلیج فنلاند معروف است. این خلیج و باغ‌های اطراف آن جزئی از مایملک و باغ‌های رسمی پترکبیر در سال 1714 بوده اند. این باغ در کنار دریا قرارگرفته و در این منطقه سرسبز، شما با چشم‌اندازی باشکوه مواجه می‌شوید. نقطه عطف این باغ قصر بزرگی است که در بخشی از قسمت‌های طبیعی و سرسبز این باغ قرار دارد با تراسی که 16 متر ارتفاع آن است و مجسمه‌های طلاکاری ویا نقره فام که در دهانه‏ی چشمه‌ای زیبا مشاهده می‌شود. آبشار بزرگی در مرکز استخر آبی، باشکوهی بی‌نظیر در فوران است. مسیر چشمه‌ی جوشان باغ تابستانی به سمت خلیج فنلاند و در امتداد کانال دریا بوده و به‌منزله‏ی محوری از شمال به جنوب محسوب می ‏شود.

پس از گذشت سال‌ها، کاخ‌های زیبای پترکبیر توسط ملکه الیزابت و ملکه کاترین بازسازی شدند. در امتداد باغ تابستانی، آبشار و سپس در مجاورت آن خیابان اصلی قرار دارد. صدای این آبشار زیبا همانند سمفونی چشمه‌های روان بوده و مجموعه‌ای از پوشش جنگلی و کانال‌ها در این باغ مشاهده می‌شوند که بسیاری از این کانال‌ها توسط معماران مخصوص پترکبیر طراحی‌شده بودند. چهار آبشار زیبا و مجسمه‌های طلاکاری شده متعددی از خدایان باستان و قهرمانان، در باغ تابستانی پترکبیر وجود دارد که همین امر این کاخ را به پایتخت چشمه‏ها معروف کرده است.

 در بخشی از باغ تابستانی، گالری کوچکی در مجاورت خلیج فنلاند به چشم می‌خورد که باغ تابستانی را به مکانی فرهنگی تبدیل کرده است در کنار چشمه‌های زیبا و خانه‌های ییلاقی زیادی  که در این باغ وجود دارد. در این خانه‌های ییلاقی سالن‌های غذاخوری مخصوصی به چشم می‌خورند. این بخش از باغ، یکی از باشکوه‌ترین بخش‌های باغ و معماری آن برگرفته از پارک‌های اروپایی از قرن هجدهم و نوزدهم می‌باشد که مجاورت با دریا منظره‏ی آن را چشم‌گیرتر نموده است.

مجموعه باغ تابستانی و کاخ‌های اطراف آن در سال 1917 تبدیل به موزه ملی شد. اولین بازدیدکنندگان این باغ شامل حزبی از کارگران پتروگراد بودند و این دوره، آغاز زندگی جدیدی برای محل اقامت تابستانی تزار بود. هم‌زمان با وقوع جنگ با آلمان در سال 1941، تصاویر و مجسمه‌ها و هزاران شی هنری از این باغ به لنین‌گراد فرستاده ‌شده و سنگ مرمرها و مجسمه‌های برنز در زمین دفن شده یا در انبارها مخفی شدند.

 پتروهوف به مدت 28 روز تحت اشغال دشمن بوده و در همین زمان، بسیاری از مجسمه‌ها توسط مهاجمان به سرقت رفت. آنچه شما امروز می‌بینید تا حد زیادی بازمانده‌ای از بازسازی عکس‌ها و نقشه‌ها و حکایات به جا مانده از این باغ است. در سال 1944 و بلافاصله پس از آزادی پتروهوف، عملیات بازسازی آغازشده و سرانجام در سال 1945 پارک و باغ تابستانی پترکبیر برای بازدید عمومی بازگشایی شد.

امروزه باغ تابستانی پترکبیر و خلیج فنلاند و آبشارهای زیبای آن، شکوه سابق خود را بازیافته و مجدداً بازسازی ‌شده و بار دیگر مرکز جذب هزاران نفر بازدیدکننده روسی و خارجی می‌باشد. باغ تابستانی پترکبیر همانند جواهری تاریخی در شمال روسیه و میراث اساطیری این کشور به شمار می‏ رود.

راهنمای سفر به سن پترزبورگ

کلمات جستجو شده

خلیج فنلاند,مرکز شهر سن‌پترزبورگ,پتروهوف,پترکبیر,کاخ‌های زیبای پترکبیر,باغ تابستانی ,باغهای پتروهوف,رزرو بلیط هواپیما به سن پترز بورگ,رزورهتل در سن پترز بورگ,تور سن پترزبورگ

دسته ها:
}