لطفا صبر کنید...

بازدید از هنر و معماری در تئاتر بلغاری | نگین سفر
امتیاز 0/5 از 0 نظر
0

1396/03/24

شهر وارنا واقع در کشور بلغارستان دارای تئاتری مشهور به نام Bulgarian Theater است که به عنوان یکی از جاذبه های گردشگری این شهر سالانه گردشگران بسیاری را به خود جذب می کند. از سال ۱۹۴۸ یک نمایش خیمه شب بازی در شهر وارنا بر پا شد؛ پس از آن در سال ۱۹۵۱ از یک بازیگر و کارگردان مشهور به نام Saravanov برای برپایی یک تئاتر در وارنا دعوت به همکاری کردند، او به این دعوت پاسخ گفت و به همراه گروهی از بازیگران کار خود را آغاز نمود. وی اولین اجرای خود را در سال ۱۹۵۲ در ساختمان قدیمی تئاتر وارنا با یک نمایش عروسکی شروع کرد، این عروسک ها هم اکنون در موزه عروسک های این تئاتر به نمایش عموم گذاشته شده اند. اجرای اولین نمایش وی به همراه عروسک های جوجه اردک موفقیت بی نظری را در میان مردم داشت. بلافاصله پس از موفقیت این نمایش، تئاتر به یک موسسه فرهنگی در وارنا مبدل گشت.

بازدید از هنر و معماری در تئاتر بلغاری

در بین سال های ۱۹۵۲ تا ۱۹۵۸ تئاتر های بسیاری با نام های دو خرس، ماهی طلایی، سیندرلا، اژدها، آسیاب شیطان، گل قرمز مایل به زرد، جادوی علاءالدین ، مروارید، اشک دختر ، حیات آب، پسر دهقان، زیبایی خیره کننده و بسیاری از داستان های کلاسیک دیگر در این تئاتر اجرا شدند. طراحی ساختمان این تئاتر توسط معمار معروف Nikola Lazarov انجام گرفت که در یک رقابت برنده جایزه بهترین طرح برای تئاتر وارنا شده بود. او در ابتدا این ساختمان را به همراه یک کازینو و یک فضای باز برای اجرای برنامه طراحی کرده بود؛ اما زمانی که پایه و اساس اولیه این ساختمان بنا نهاده شد با ایجاد این دو قسمت مخالفت شد و در نهایت طرح اصلی در سال ۱۹۱۲ شروع به ساخت کرد.

بازدید از هنر و معماری در تئاتر بلغاری

در آن زمان برای دور ماندن از جنگ های حوزه بالکان ساخت و ساز به تعویق افتاد و در نهایت در سال ۱۹۳۲ تئاتر شهر شروع به کار کرد. امروزه از این تئاتر برای اجرای تئاتر وارنا و محل برگزاری جشنواره بین الملی تئاتر و همچنین محلی برای برگزاری یک فستیوال با نام تابستان وارنا استفاده می شود. خانه اپرا وارنا تحت نام اپرای عمومی وارنا در یکم آگوست سال ۱۹۴۷ افتتاح شد و رسما به ثبت رسید. در همان سال آقای Stefan Nikolaev به عنوان اولین مدیر عامل این تئاتر و آقای Peter Raichev خواننده مشهور نیز به عنوان اولین کارگردان این تئاتر منصوب شدند.

بازدید از هنر و معماری در تئاتر بلغاری

این تئاتر در دو ماه اول سال بیش از ده اجرا با عناوین مختلف که عمدتا از نمایش نامه های کلاسیک جهان برگرفته شده اند شروع به کار می کند. تئاتر بلغاری وارنا به کمک بسیاری از بازیگران، خوانندگان، بالرین ها و کارگردانان مشهور بلغارستان روز به روز نمایش های جذاب و بهتری را به بینندگان خود ارائه می دهد. تئاتر بلغاری وارنا در سال های متمادی برنده جایزه های مختلفی در زمینه کارگردانی و بازیگری بوده است که از آن جمله می توان به جایزه کارگردانی Biserka Kolevska در سال ۲۰۱۷، جایزه ویژه ایکار در سال ۲۰۱۵ برای تئاتر افسانه خاموش، جایزه بهترین اجرای برای Stefan Moskov در سال ۲۰۱۴ و بسیاری از جوایز و افتخارات دیگر اشاره کرد.

بازدید از هنر و معماری در تئاتر بلغاری

بازدید از هنر و معماری در تئاتر بلغاری

کلمات جستجو شده:

بازدید از هنر و معماری در تئاتر بلغاری, تئاتر مشهور Bulgarian Theater, جاذبه های گردشگری شهر وارنا, نمایش خیمه شب بازی در شهر وارنا, تئاتر ماهی طلایی, تئاتر جادوی علاءالدین, جنگ های حوزه بالکان, خانه اپرا وارنا, نمایش نامه های کلاسیک جهان, تئاتر بلغاری وارنا, جایزه ویژه ایکار, تئاتر افسانه خاموش

دسته ها:
}