لطفا صبر کنید...

بازارهای روز بدروم | نگین سفر
امتیاز 0/5 از 0 نظر
1

1396/03/27

بازارهای روز بدروم  »» شهر بدروم به عنوان یک شهر ساحلی که قابلیت های جذب گردشگر بسیاری به موجب وجود بازارهای روز بدروم خود دارد؛ یکی از شهر های ترکیه به شمار می رود که در آن می توان علاوه بر استراحت و تفریح با فرهنگ مردم ترکیه نیز بیشتر آشنا شد. ی این بازار های رو باز هر روز هفته و به صورت جمعه بازار، شنبه بازار، یک شنبه بازار، دوشنبه بازار، سه شنبه بازار، چهار شنبه بازار و پنج شنبه بازار فعالیت می کنند که در آن ها انواع و اقسام اجناس اعم از سبزیجات و میوه، گوشت و ماهی، لباس و کیف و کفش، پارچه، اسباب بازی، صنایع دستی و بسیاری از اجناس دیگر به فروش می رسد.

بازارهای روز بدروم

این بازار که توسط شهرداری بدروم کنترل می شود در مرکز شهر و در یک منطقه گسترده، پشت ایستگاه مرکزی اتوبوس قرار دارد و در روز های جمعه و جمعه بازار به فروش میوه، سبزیجات و دیگر خوراکی ها می پردازند. در این بازارچه انواع لیمو تازه که در جای جای این شبه جزیره کاشت می شود به فروش می رسد. در این بازار روز خردل، گزنه، گل بنفشه و انواع قارچ از محبوب ترین اقلام به شمار می روند.

بازارهای روز بدروم

سه شنبه بازار در این شهر مخصوص فروش گلیم، پارچه های رنگارنگ، فرش و انواع لباس است. این بازارچه مورد علاقه مردم محلی و گردشگران به خصوص کودکان می باشد. علاوه بر این، سه شنبه بازار بهترین مکان برای خرید یک سوغاتی آنتیک به شمار می رود.

چهارشنبه بازار نیز یکی از محبوب ترین بازار های شهر بدروم در طول چهل و سه سال متوالی است. در این بازارچه معاملات بسیاری در زمین محصولات آشپزخانه، سوغات، میوه ها و سبزیجات، ادویه جات و ترشی جات، زیتون، پنیر، بیسکویت، آجیل خشک و میوه های خشک  انجام می شود. محبوب ترین محصولات به فروش رسیده در این بازار پارچه های دست بافت، جواهرآلات نقره، کفش، کیف و کاشی های سنتی می باشد.

شنبه بازار نیز به عنوان یکی از بازارچه های روزانه بدروم به فروش نوار کاست های قدیمی، لباس های دست دوم، زیورآلات و دکوراسیون های دست ساز به فعالیت می پردازد که دیدن آن ها برای بسیاری از گردشگران هیجان انگیز است. علاوه بر این اجناس، شلوار های جین و کفش، لباس های شب و کیف پول هایی که همگی نوستالژی هستند نیز در این بازار به فروش می رسد.

دوشنبه بازار نیز به عنوان یک بازارچه کوچک جذاب در بدروم در کنار ساحل دریای سیاه به فروش ماهی های تازه ای که توسط ماهی گیران محلی که در ۲۰ کیلو متری دریا صید شده اند می پردازند.

بازارهای روز بدروم

علاوه بر آن پنج شنبه بازار نیز در این شهر وجود دارد که اگر شما طرفدار نقره و جواهرات نقره هستید حتما باید سری به این بازارچه بزنید، علاوه بر نقره ، می توان دیگر اجناس و اقلامی نیز همچون انواع میوه ، سبزیجات، اقلام هدیه ای، روسری های توری دست بافت را یافت که به عنوان محبوب ترین محصولات به فروش می رسند.

بازارهای روز بدروم

کلمات جستجو شده:

بازارهای روز بدروم, بازارهای روز بدروم شهر بدروم, شهر های ترکیه, محبوب ترین اقلام شهر بدروم, محبوب ترین بازار های شهر بدروم,

دسته ها:
}