لطفا صبر کنید...

استان روستوف Rostov واقع در کشور روسیه
امتیاز 0/5 از 0 نظر
0

1396/02/04

استان روستوف (Rostov) در جنوب بخش اروپایی کشور روسیه واقع ‌شده و بخشی از ناحیه فدرالی جنوبی این کشور را در بر می‌گیرد. روستوف آن دان (Rostov-on-Don) پایتخت شهری این منطقه با جمعیتی تقریباً برابر 4232000 (تا سال 2015) نفر بوده است و مساحتی حدود 100967 کیلومتر مربع را شامل می ‏شود.

استان روستوف

 • تاریخچه استان روستوف

در زمان ‌های قدیم ناحیه اطراف رودخانه دان (Don River) بخشی از منطقه ‌ای بود که تحت عنوان سکا (Scythia) نامیده می ‌شد. در قرن 14 و 15 طبق تاریخ روسی، این سرزمین تحت عنوان "دشت"و یا "دشت وحشی" نامیده می شد. مردم عهد باستان از زمان عصر حجر بر روی زمین‌ های موجود در امتداد رودخانه دان مستقر شدند. در قرن‌ های 7 و 8 قبل از میلاد مسیح، سکایی‌ها (Scythians) در جلگه ‌های شمالی دریای سیاه بین دو رودخانه دان(Don) و دانوب (Danube) سکونت گزیدند. شهرک ‌سازی در منطقه روستوف برای اولین بار توسط شخصی به نام هرودت (Herodotus) مطرح و ایجاد گردید.

استان روستوف

 • ویژگی‌های استان روستوف

استان روستوف در قسمت جنوب شرقی اروپا و تا حدی در قفقاز شمالی واقع‌ شده است. این استان منطقه وسیعی از حوزه رودخانه دان را اشغال کرده؛ این منطقه از 470 کیلومتری شمال به جنوب و 455 کیلومتری غرب به شرق امتداد دارد. آب ‌و هوای استان روستوف معتدل بوده و متوسط دما در ماه ژانویه -3 درجه سانتی‌گراد و در ماه ژوئیه 23.4 درجه سانتی‌گراد محاسبه شده است. این منطقه همچنین دارای طبیعت متنوع است که از پر آوازه ترین آن ها می توان به سيماي جنگل، رودخانه دان و ساحل دریای آزوف (Azov) اشاره کرد که بیش از 100 گونه از حیوانات و ماهی‌ ها در آن ساکن هستند. بیشتر استان روستوف در بخش استپی و نیمه بیابانی جنوب شرقی واقع‌شده و حدود 6% اراضی این استان تحت پوشش جنگل و بوته‌های متعدد و متنوع است. همچنین بخش عمده‌ای از اراضی آن توسط زمین‌های کشاورزی که خاک حاصل خیزی نیز دارند، اشغال شده است. استان روستوف سرشار از منابع متعدد معدنی است که از جمله مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به منابع سوختی اشاره کرد.

استان روستوف

 • جاذبه‌های گردشگری استان روستوف

تاریخچه‌ی بسیار قدیمی و باارزش، طبیعت جذاب، فرهنگ منحصر به ‌فرد قزاق، رودخانه دان که یکی از بزرگ‌ترین رودخانه‌ها در اروپاست، خلیج دریای آزوف (Azov) و غیره که باعث جذب گردشگران زیادی به این استان گشته است.همه این عوامل در کنار هم تصویری به‌یادماندنی از این منطقه را برای گردشگران رقم می‏زند. هرساله، کلیسای ارتدوکس و صومعه‌های متعدد توسط گردشگران زیادی بازدید می‌شود. شرایط آب‌وهوایی مناسب و مساعد باعث توسعه صنعت گردشگری در این منطقه شده است. ازجمله مکان‌های اصلی و مورد علاقه گردشگران در استان روستوف می‏توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • موزه باستان‌شناسی و تاریخی واقع در آزوف (Reserve)
 • موزه فرهنگی آزوف (Azov)
 • انبار باروت واقع در آزوف (Azov)
 • موزه باستان‌شناسی
 • موزه باستان‌شناسی واقع در تانایس (Tanais) به همراه حفاری‌های شهر باستانی و شهر اموات
 • موزه تاریخی نظامی اکسای (Aksai)
 • موزه تاریخچه قزاق‌های دان و مقبره یرماک (Yermak) واقع در نووچرکسک (Novocherkassk)
 • مانیچ گودیلو (Manych-Gudilo) بزرگ‌ترین دریاچه در منطقه روستوف

استان روستوف

استان روستوف

دسته ها:
}