لطفا صبر کنید...

آکواریوم وارنا Varna Aquarium | نگین سفر
امتیاز 0/5 از 0 نظر
2

1396/03/20

آکواریوم وارنا Varna Aquarium یکی از شناخته شده ترین ساختمان ها در این شهر است. این آکواریوم در باغ دریایی که یکی از قدیمی ترین، بزرگترین و شناخته شده ترین پارک های عمومی در وارنا است واقع شده و به عنوان یکی از جاذبه های مهم توریستی و اثر ی تاریخی ملی و همچنین معماری محسوب می شود.

آکواریوم وارنا Varna Aquarium

تاریخچه ساخت آکواریوم وارنا

در سال 1862 شهردار عثمانی دستور ساخت یک باغ کوچک در امتداد خطوط ساحلی شهر وارنا صادر کرد. این طرح دو دهه بعد توسط شهردار میهایل کولونی Mihail Koloni با موفقیت انجام گرفت و وی در سال 1881 یک پارک و باغ ساحلی در این شهر ایجاد کرد. این باغ دریایی تا مساحت 26000 مترمربع گسترش یافت، بیشترین توسعه و گسترش این پارک در زمان مهندس فرانسوی مارتینس Martinice اتفاق افتاد. به تدریج وسعت این باغ دریایی در سال 1905 به 90000 مترمربع رسید. در سال 1906 طرح اولیه ایجاد ساختمان آکواریوم مطرح شد و نهایتا در سال 1932 به عنوان اولین و تنها ایستگاه بیولوژیکی دریایی در بلغارستان افتتاح گشت.

آکواریوم وارنا Varna Aquarium

نمایشگاه آکواریوم

صدها نوع از ماهی های کمیاب از جمله نرم تنان، آکتنیدها و خرچنگ ها در این آکواریوم نگهداری می شود. هم چنین در سال های اخیر مجموعه ای از ماهی های آب شیرین به مجموعه این آکواریوم اضافه شد. این آکواریوم سالانه گردشگران زیادی را از سراسر جهان به سمت خود جذب می کند، خصوصا کودکان شاهد ماهی های عجیب و غریبی خواهند بود که تا قبل ازآن در هیچ کجای دیگر ندیده اند. آکواریوم وارنا در سال های اخیر به یکی از محبوب ترین و پر بازدیدترین جاذبه های گردشگری بلغارستان تبدیل شده است.

آکواریوم وارنا Varna Aquarium

آکواریوم وارنا Varna Aquarium

آکواریوم وارنا Varna Aquarium

ویژگی های آکواریوم

این آکواریوم به سه بخش کاملا مجزا از هم سازماندهی شده است. این سه بخش توسط یک لابی بزرگ به هم متصل گردیده اند. گونه های متنوعی از ماهی ها از جمله کفال خاکستری، گرگ ماهی، کپور و خاویار در بخش اول، صدف ها و حلزون های دریایی و همچنین تاریخچه و ویژگی های اقیانوس و دریای سیاه در بخش دوم نگهداری می شود. بخش سوم محبوب ترین نمایشگاه در بین این سه بخش است، کوسه ها، ماهی های گرمسیری مانند پیرانا، ماهی های بزرگ و پرندگان و پستانداران دریایی در این بخش نمایش داده می شوند.

آکواریوم وارنا Varna Aquarium

رستوران ها و اغذیه فروشی های آکواریوم

کسانی که علاوه بر بازدید از ماهی های خاص به خوردن غذاهای دریایی نیز علاقه مندند، اغذیه فروشی های این آکواریوم بهترین پیشنهاد و تجربه برای آنهاست. این اغذیه فروشی ها در فاصله 50 متری از ساحل دریا و موزه نیروی دریایی واقع شده اند و انواع مختلفی از غذاهای دریایی، ماهی های کبابی و غذاهای بلغاری و اروپایی ارائه می دهند.

 آکواریوم وارنا Varna Aquarium

ساعات کار آکواریوم

در طول زمستان، آکواریوم از ساعت 9 صبح لغایت 17 باز است و در روزهای دوشنبه تعطیل می باشد، در حالی که در طول تابستان هر روز از ساعت 9 صبح تا 21 باز است.

کلمات جستجو شده:

آکواریوم وارنا Varna Aquarium, قدیمی ترین و شناخته شده ترین پارک های عمومی در وارنا, جاذبه های مهم توریستی, تاریخچه ساخت آکواریوم وارنا, ایستگاه بیولوژیکی دریایی در بلغارستان , نمایشگاه آکواریوم, پر بازدیدترین جاذبه های گردشگری بلغارستان, ویژگی های آکواریوم, رستوران ها و اغذیه فروشی های آکواریوم, موزه نیروی دریایی, غذاهای بلغاری, ساعات کار آکواریوم,

دسته ها:
}