لطفا صبر کنید...

آکواریوم باتومی | تصاویر زیبای آکواریوم باتومی
امتیاز 0/5 از 0 نظر
1

1396/03/03

آکواریوم باتومی » شهر باتومی کشور گرجستان به دلیل دارا بودن جاذبه های طبیعی و گردشگری بسیاری به مقصد اصلی گردشگران گرجستان تبدیل شده است. از جمله مکان ها و جاذبه های گردشگری این شهر می توان به آکواریوم باتومی اشاره کرد که یکی از جذاب ترین و دیدنی ترین مکان های گردشگری نه تنها در کشور گرجستان بلکه در تمام دنیا به شمار می رود.

راهنمای سفر به باتومی

این آکواریوم محل زندگی گونه های مختلف جانوری از سراسر دنیا است؛ اما در ابتدا تنها دارای 60 گونه مختلف از آبزیان بود ، در حالی که هم اکنون در این آکواریون بیش از 100 گونه از آبزیان مختلف دنیا، از جمله دریای سیاه، اقیانوس آرام، ماهی های آب شیرین گرجستان و بسیاری از گونه های زینتی خارجی و داخلی وجود دارد.

برای طراحی این آکواریوم از معمارانی بین الملی دعوت به همکاری شد تا در رقابتی برای طراحی بهترین آکواریوم شرکت کنند، در این رقابت طرح معمار دانمارکی، هنینگ لارسن به عنوان بهترین طرح برگزیده شد و جایزه جشنواره را دریافت کرد. طرح کلی این مجموعه الهام گرفته از سنگ ریزه های ساحل دریای سیاه و شهر باتومی است که می تواند چشم هر بیننده ای را به خود جلب کند.

در این طراحی هر سنگ نشان دهنده نماد یک اقیانوس و یا دریا است، به طوری که نمادی از دریای اژه و مدیترنه، اقیانوس هند، دریای سیاه، اقیانوس آرام می باشند و هر کدام دارای فضای نمایشگاهی منحصر به فردی برای نمایش موجودات دریایی و آبزیان در خود هستند. در این مناطق فضاهای خالی وجود دارد که به کافه، مغازه ها و سالن مرکزی اختصاص دارد.

آکواریوم باتومی ساختمانی باشکوه در بندر باتومی است که با نماد سنگی خود از دریا و زمین قابل مشاهده می باشد. این بنا با وجود چهار نمایشگاه اصلی و یک فضای چند منظوره با پس زمینه ای سیاه و سفید تداعی کننده ساحل دریای سیاه است.

بازدید از آکواریوم باتومی

برای بازدید از این آکواریوم می توان پس از دیدن بخشی از آکواریوم به فضای مرکزی رفته و برای استراحت، بازی کودکان و خوردن غذا در آنجا دقایقی را سپری کرده و سپس به بازدید از ادامه سالن ها پرداخت. این آکواریوم تبدیل به یک ساختمان مدرن برای سفری آموزشی و سرگرم کننده در ساحل دریا تبدیل شده است. از این فضا علاوه بر استفاده به عنوان یک محل تفریحی و آموزشی، می توان به عنوان مکانی برای داشتن یک قرار دوستانه تبدیل استفاده کرد. طراحی این ساختمان با الهام از طبیعت نه تنها به نقطه عطفی در میان جاذبه های گردشگری باتومی، بلکه در تمام گرجستان و محلی برای کاوش های دریایی تبدیل شده است.

مساحت کلی آکواریوم باتومی

مساحت کلی آکواریوم باتومی 2000 متر مربع  است و به عنوان تلفیقی از انسجام طبیعت و مدرنیسم توانسته به یک ساختمان زیبا، هنری و کاربردی تبدیل شود. طراحی داخلی این مجموعه نیز به شکل هنرمندانه ای ساخته شده که در آن از فلز های براق به شکل برگ شناور زنبق آبی  با استفاده از چراغ هایی که می توان توسط آن ها نور داخل سالن را کنترل کرد وجود دارد که توانسته جلوه ای خیره کننده در هنگام ورود گردشگران به سالن آکواریوم در اختیار آن ها قرار دهد.

راهنمای سفر به باتومی

کلمات جستجو شده :

آکواریوم باتومی, لیست آکواریوم های گرجستان, جاذبه های گردشگری گرجستان, مکان های تفریحی باتومی, سفر به شهر باتومی , تور های باتومی گرجستان,

دسته ها:
}