لطفا صبر کنید...

آسیاب های بادی شهر بدروم به همراه آدرس و تصاویر | Bodrum Windmills
امتیاز 0/5 از 0 نظر
0

1396/03/29

آسیاب های بادی شبه جزیره بدروم یکی از بزرگترین مناظر مشرف به شهر بدروم و خلیج گومبت در دریای اژه است. قدمت این آسیاب های بادی به قرن هجدهم میلادی می رسد که تا دهه هفتاد میلادی مورد استفاده قرار می گرفت و گندم را برای مصرف شهر بدروم به آرد تبدیل می کرد، پس از آن سال ها این آسیاب ها فرسوده شدند.

ویدیو معرفی آسیاب های بادی بدروم 

آسیاب ها در مکانی بین خلیج کوچک گمبت و خلیج کوچک بدروم واقع شده و بازدید آن برای بازدید کنندگان آسان است. علاوه بر آن ویرانه ها، سه آسیاب بادی نیز در نزدیکی شمال غرب شبه جزیره بدروم قرار گرفته است. سفر به این آسیاب های بادی و لذت بردن از مناظر و دیدنی های این مکان می تواند برای گردشگران جذاب و دیدنی باشد. در این مکان می توان به طور هم زمان از درخشش غروب خورشید، دریا و باد لذت برد.

تمامی آسیاب های بادی تاریخی بدروم امروزه در حال باز سازی است این کار برای جذب گردشگران داخلی و خارجی و بازدید از این آسیاب های تاریخی و همچنین حفاظت از این میراث تاریخی انجام می گیرد. آسیاب ها پس از ترمیم و بازسازی به طور کامل به روی بازدیدکنندگان باز گشایی خواهد شد.

این آسیاب ها سالانه هزاران گردشگر را به خود جذب می کنند، این در حالی است که در سال های اخیر یکی از آن ها بازسازی و مرمت شده و پروژه بازسازی با هفت پروژه دیگر بازسازی در این شهر در حال انجام است. پس از بازسازی کامل این مجموعه هر هشت آسیاب بادی توسط یک چهار راه به یکدیگر متصل می شوند.

آدرس آسیاب های بادی بدروم روی نقشه

آدرس : between Budrum and Gumbet, Bodrum City 48400, Turkey

کافه ها و استراحت گاه هایی در این آسیاب های بادی در حال احداث است که در پروسه ترمیم این بنا ها انجام خواهد گرفت. علاوه بر این یک پارک با استخر های تزئینی در محیط این آسیاب های بادی و در مجاورت پارکینگ ساخته خواهد شد. این پروژه با خرید و صحبت کردن با مالکان زمین های اطراف آسیاب ها انجام می پذیرد. مهمترین مشکل در انجام پروسه بازسازی، سرازیر شدن مردم در روز های تعطیل برای بازدید از این آسیاب ها محسوب می شود.

آسیاب بادی یک منظره منحصر به فرد در جهان است که در شب منظره ای از قلعه بدروم را می توان دید که در یک سمت آسیاب روشن است. بیشتر گردشگران با اتوبوس به این محل آورده می شوند و از منظره دریا و چشم انداز بدروم عکاسی می کنند. در این مکان راهنماها درباره قدمت و خصوصیات آسیاب ها ی بادی و مکان های دیدنی اطراف آن توضیحاتی را به گردشگران می دهند.

این آسیاب های بادی با ویژگی هایی همانند یک برج سفید خال خال و با بادبان های چوبی یک تصویر زیبا را از شهر بدروم به تصویر می کشد. علاوه براین در طی روند باز سازی این آسیاب های بادی مسیری برای پیاده روی بازدیدکنندگان نیز تعبیه شده تا گردشگران و مسافران بتوانند از دیدن غروب خورشید در دریای مدیترانه و باد ملایم لذت ببرند.

دسته ها:
}