لطفا صبر کنید...

آربات Arbat معروف‌ترین خیابان مسکو
امتیاز 0/5 از 0 نظر
0

1396/01/19

آربات Arbat معروف‌ترین خیابان مسکو » در هر شهری یک خیابان وجود دارد که مانند آهنربا گردشگران زیادی را به خود جذب می‌کند. آربات Arbat یکی از معروف‌ترین و جذاب‌ترین خیابان‌های مسکو به شمار می‏ رود که در غرب کرملین Kremlin نهفته است. واژه آربات در عربی به معنای حومه است. این خیابان اغلب با نام آربات قدیم  old Arbat شناخته‌ می شود و همچنین اولین سوابق تاریخی خیابان آربات به سال 1493 برمی‌گردد. قابل ذکر است که در قرن 19 این خیابان به محله‌ ای مناسب برای سکونت اشراف‌ زادگان و روشنفکران مسکو تبدیل شد.

 از سال 1986 این خیابان به‌عنوان یک بازار هنری پر از نقاشان، شاعران، گردشگران و نوازندگان خیابانی ازجمله خوانندگان و رقصندگان شناخته شد. قسمت قابل‌ توجهی از این خیابان اغلب به دلیل ترافیک وسایل نقلیه بسته است، اما در اصل این خیابان به‌عنوان تفرجگاه و محلی برای عبور و مرور افراد پیاده به شمار می‏ رود. در خیابان آربات Arbat کافه‌ها، فروشگاه‌های سوغاتی، رستوران‌ها و جاذبه‌های بسیار زیاد دیگری وجود دارد. هم‌چنین چندین مکان تاریخی در کنار این خیابان قرارگرفته که مجسمه‏ ی یکی از محبوب‌ترین شخصیت‌های روسی، الکساندر پوشکین Alexander Pushkin و همسرش ناتالی Nataly در گوشه‌ای از این خیابان نصب‌ شده است.

ارزان‌ترین مراکز خرید در مسکو

 ارزان‌ترین مراکز خرید، فروشگاه‌های صنایع ‌دستی و هنری روسی ازجمله عتیقه ‌فروشی ها، در این خیابان قرار دارد. اگر به دنبال محلی برای خرید سوغاتی‌های روسی می‌گردید، ساختمان 21 واقع در خیابان آربات بهترین انتخاب برای شماست. در طبقه دوم این ساختمان، فروشگاه‌های هنری متعلق به جامعه هنری مسکو قرارگرفته و شامل سفال‌های منحصر به ‌فرد، لباس‌ها و جواهرات می‏ شود. فضای این خیابان از تمام جهات بسیار هیجان‌ انگیز است.

 با وجود قدیمی بودن و تاریخی بودن خیابان آربات، حال و هوای این خیابان همواره در حال تغییر است. قدم زدن در این خیابان تنها به دلیل وجود آثار هنری و دست‌ ساز لذت‌ بخش نیست، بلکه شما می‌ توانید با افراد و فرهنگ‌های مختلف شان در این خیابان آشنا شوید.

گردشگران می ‏توانند با 10 دقیقه پیاده‌روی از خیابان آربات به کرملین برسند. در فصل زمستان و در طول بارندگی‌های طولانی که برف به میزان فراوان می‌بارد، بخش بزرگی از این خیابان به‌وسیله آدم ‌برفی‌ها اشغال می ‌شود. خیابان آربات دسترسی آسانی به ایستگاه‌های مترو آرباتسکایا Arbatskaya و اسملنسکایا Smolenskaya دارد. مناظر قابل ‌توجه و تحسین ‌برانگیز اطراف خیابان آربات، میدان اسملنسکایا Smolenskaya است که در امتداد غربی میدان آربات واقع‌ شده است.

همچنین یکی از آسمان‌ خراش ‌های مسکو متعلق به وزارت امور خارجه در اسملنسکایا Smolenskaya  قرار دارد. بلوک‌های برج دو قلو در طرف مقابل این میدان قد برافراشته‌ اند و یک پیاده‌ روی کوتاه از جاده اصلی شما را به موزه پوشکین می‌ رساند.

کلمات جستجو شده :

مراکز ارزان خرید در مسکو,خیابان تاریخی در مسکو,خرید سوغاتی‌های روسی,جاذبه های تاریخی مسکو,جاذبه های تاریخی جهانگردی در مسکو,خیابان آربات,

 

دسته ها:
}