لطفا صبر کنید...

آرامگاه سرباز گمنام، مقبره‌ ای با شعله ‌و شعاری ابدی
امتیاز 0/5 از 0 نظر
0

1396/01/20

آرامگاه سرباز گمنام » هر کشوری یک بنای یادبود از سربازان گمنام که برای دفاع از سرزمین خود در جنگ کشته ‌شده‌ اند داراست مانند بناهای یادبود در واشنگتن، یونان و مسکو ی روسیه. پنجاه سال پیش در نزدیکی دیوار کرملین مقبره ‌ای به نام آرامگاه سرباز گمنام ساخته شد. آرامگاه سرباز گمنام با یک مجسمه‌ ی غم ‌انگیز و به همراه یک آتشدان در باغ الکساندر و در پای دیوار کرملین نزدیک به بخش شمالی آن واقع‌ شده است. این مقبره متشکل از یک کلاه نظامی و پرچم از جنس سنگ و یک ستاره‌ ی پنج پر شعله ‌ور از جنس برنز می ‏باشد که این ستاره همیشه شعله ور است. دو سرباز با لباس نظامی و اسلحه از آن محافظت می ‌کنند که دیدن این گارد منظم از نکات خاص این آرامگاه به شمار می ‏رود. آرامگاه سرباز گمنام یک بنای یاد بود برای قدردانی از شجاعت سرباز گمنام شوروی و همچنین تمامی کشته شدگان جنگ جهانی دوم ساخته ‌شده است.

آرامگاه سرباز گمنام

آرامگاه سرباز گمنام

آرامگاه سرباز گمنام همیشه با تاج گل ‌هایی از طرف اهداکنندگان مزین می ‏شود. کتیبه ‌ای گرانیتی در سمت چپ آرامگاه بر روی دیوار قرار دارد که این متن بر روی آن حکاکی شده است "ممکن است شما ناشناس باشید اما اعمال شما جاودانه است. برای تمام کسانی که در سال‌ های 1941-1945 برای حفظ سرزمین مادری کشته شدند."

آرامگاه سرباز گمنام

در مرکز میدان St.Mars این شعله در 6 نوامبر سال 1957 ایجاد شد و پس‌ از آن شعله‌ ی ستاره‌ ی پنج پر در 9 مه سال 1967 به مسکو منتقل و در نزدیکی دیوار کرملین در آرامگاه سرباز گمنام قرار داده شد و از آن با نام شعله‌ ی ابدی یاد می‌ کنند. سی سال پس از ساخت مقبره برای حفاظت از آن توسط حکم ریاست جمهوری پست نگهبانی شماره یک از مقبره‌ ی لنین به مقبره‌ ی سرباز گمنام منتقل شد.

آرامگاه سرباز گمنام

در تعطیلات ملی این مقبره همواره مورد توجه بازدید کنندگان قرار گرفته و با رژه‌ های نظامی از آنان استقبال می‌ شود و به مهمانان اختصاصی به‌ طور سنتی تاج گل که عموما ازگل‌ های رنگارنگ و روشن که نماد صلح است، اهدا می ‌شود.

آرامگاه سرباز گمنام

آرامگاه سرباز گمنام

دیواره‌ ی کاخ کرملین ساخته‌ شده از سنگ سماق قرمز به همراه آرامگاه سرباز گمنام بخشی از بنای یاد بود شجاعت نظامی را تشکیل می ‌دهد. بلوک ‌های گرانیتی قرمز حاوی خاکستر پیکر چندین سرباز کشته ‌شده در جنگ جهانی دوم از شهر های مختلف است که خاکستر ها را درون کوزه‌ هایی ریختند و به مناسبت 25 امین سالگرد شکست سربازهای نازی در حمله به مسکو در این مکان دفن کردند.

آرامگاه سرباز گمنام

آرامگاه سرباز گمنام روسیه,آرامگاه سرباز گمنام در مسکو ,جاذبه های گردشگری مسکو,جاذبه های گردشگری روسیه,مکان های دیدنی اطاف کاخ کرملین

دسته ها:
}