لطفا صبر کنید...

آب و هوای روسیه چگونه است
امتیاز 0/5 از 0 نظر
1

1396/01/25

روسیه کشوری سرد سیر است و اکثر اوقات خیابان هایش پوشیده از برف هستند و ازاین روی این جمله ی قدیمی که: "شب ها خرس ها در خیابان های روسیه پرسه می زنند" میان مردم این کشور معروف شده و از همین جهت بسیاری از خارجی ها با شنیدن عبارت "زمستانِ روسیه" وحشت زده می شوند. در سال 1812 شمار زیادی از ارتش ناپلئون توسط سرمای سخت در روسیه از بین رفتند و ارتش هیتلر نیز با این حادثه قادر به پیروزی در جنگ، مقابل این کشور شد. اما این تمام ماجرا نیست؛ چرا که روسیه کشور پهناوری بوده و آب و هوا ی مناطق مختلف آن کاملا متفاوت است.

آب و هوای روسیه چگونه است

آب و هوای روسیه چگونه است

زمستان در روسیه

ازآنجایی که روسیه متشکل از چند قاره ی متفاوت است آب و هوا و فصول گوناگونی دارد، برای مثال در شمال زمستان ها سخت و طولانی هستند و در بسیاری نقاط خطر ریزش برف و بهمن وجود دارد که این مناطق دارای دمایی میانگین، منفی 40 درجه فارنهایت هستند و این نوع زمستان جز زمستان های طبیعی روسیه به شمار می رود، چرا که زمستان در شرق دور این کشور نیز همین گونه است. سردترین نقطه ی روی زمین روستای اویمیاکون Oymyakon نام دارد. اویمیاکون یک روستای کوچک در یاکوتیا Yakutia واقع در شرق دور روسیه، که دارای جمعیتی 500 نفری و میانگین دما ی ° 71.2−  (−96.2 °F) است.

آب و هوای روسیه چگونه است

آب و هوای روسیه چگونه است

آب و هوای روسیه چگونه است

تابستان در روسیه

هر چه به سمت جنوب روسیه حرکت کنید، آب و هوای گرم تر و حتی داغ تری را مشاهده خواهید کرد. بخش مرکزی این کشور دارای آب و هوای گرمی است که این امکان را برای برداشت خوب از غلات، میوه و سبزی ها فراهم می کند. زمستان در این نواحی آن چنان سرد نیست و میانگین دما -15 درجه سانتی گراد (5 درجه فارنهایت) بوده و گرمای واقعی نیز از اواسط آوریل آغاز شده و در اوایل ماه مه مردم دیگر لباس های گرم خود را کنار می گذارند و در این زمان درخت ها شکوفه می زنند. 

آب و هوای روسیه چگونه است

در فصل تابستان مناطق بسیار سرد نیز بسیار گرم می شوند و به صورت کلی تغیر فصول در این کشور دراماتیک است. به عنوان مثال در شهر ولادی وستک Vladivostok (شرق دور روسیه) دمای منفی 31.4 سانتی گراد (−24.5 F) در ماه جولای کم سابقه، و رکورد دما در ماه ژانویه نیز 33.6 سانتی گراد (92.5 F)بوده و قابل ذکر است که رطوبت بالا در این نواحی باعث می شود تابستان های گرم تری را دارا باشند.

آب و هوای روسیه چگونه است

استراحتگاه های زیبا در روسیه

در برخی از نقاط روسیه آب و هوایی مشابه با تعدادی از ایالات امریکا وجود دارد، برای مثال دما در تابستان های شهر سوچی Sochi تا حدود +40 درجه ی سانتی گراد ( F 104 ) می رسد، بنابراین در جنوب روسیه به ویژه در نزدیکی سواحل دریا یا دریاچه ها، استراحتگاه های متعددی بنا شده اند.  گردشگران با سفر به این مناطق از آب و هوای گرم و استراحتگاه های مدرن و راحت، لذت می برند، همچنین این مناطق بیشترین جاذبه را برای گردشگران روسیه دارا است.

 

آب و هوای روسیه چگونه است

آب و هوای روسیه چگونه است

روسیه کشوری سرد سیر,شب ها خرس ها در خیابان های روسیه پرسه می زنند,زمستانِ روسیه,زمستان در روسیه,تابستان روسیه,استراحتگاه های زیبا در روسیه

دسته ها:
}