لطفا صبر کنید...

 همه چیز درباره ی شهر بدروم | نگین سفر
امتیاز 0/5 از 0 نظر
2

1396/03/30

بدروم یکی از زیباترین مناطق در ساحل دریای اژه و شهری در کشور ترکیه است که سه اسکله مجلل و رستوران های فوق العاده، ویلا های بسیار لوکس، فروشگاه های شیک و تعداد متعددی ساحل و بندرگاه این شهر را به محلی محبوب برای گردشگران تبدیل کرده است.

 همه چیز درباره ی شهر بدروم

این شهر به حدی محبوبیت پیدا کرده که در سال های اخیر بسیاری از ستاره های هالیوود نیز برای دیدن از آن به ترکیه آمده اند. تنوع این شبه جزیره و روستا های آن، به همراه پناه گاه های ساحلی پنهان، تپه ها و سواحل زیبا پوشیده شده از درختان کاخ و مرکبات بسیار زیبا و جالب توجه است.

 همه چیز درباره ی شهر بدروم

شهر بدروم به عنوان یک شهر تاریخی به شمار می رود و نام باستانی آن هالیکارناسوس، پایتخت کاریا باستان شناخته است. این شهر تاریخی از لحاظ ثروت مندی بسیار غنی بوده و در سال های اخیر تغییرات چشم گیری داشته است. شهر بدروم هنوز به عنوان یک تصویر زیبا بر روی کارت پستال های ترکیه ای استفاده می شود.

 همه چیز درباره ی شهر بدروم

تصویر زیبای خانه های سفید که سرتاسر با گل های صورتی پوشیده شده اند و همچنین خلیج و قلعه ی سنت پیتر بدروم آن چنان زیبا و جالب توجه است که از مدت ها قبل بر روی کارت پستال های ترکیه ای از آن ها استفاده می شده است. بدروم دارای یک جامعه متنوع از افراد خارجی و ترکی است. ترک هایی که در استامبول و آنکارا زندگی می کنند نیز برای خرید خانه و ویلا برای تعطیلات خود به این شهر می آیند و همچنین این شهر دارای یک فرودگاه بین الملی نیز می باشد.

 همه چیز درباره ی شهر بدروم

بدروم در استان موغله و جنوب غربی ترکیه و در ساحل دریای اژه قرار دارد که از این ساحل، اغلب با نام ساحل فیروزه ای نام می برند. صنعت اصلی این شهر توریست و گردشگری است که علاوه بر استراحت گاه های داخل شهری دارای روستا های زیبایی با درختان انگور، زیتون، پرتقال و نارنگی نیز می باشد.

 همه چیز درباره ی شهر بدروم

بدروم دارای آب و هوایی مدیترانه ای در خط ساحلی دریای اژه و مکان های تاریخی به همراه سایت های تفریحی است. جمعیت این شهر به طرز چشم گیری در تابستان و زمستان متفاوت است؛ بدان معنا که در فصل زمستان و در میان ماه های نوامبر تا آوریل، این منطقه جمیعت کمتری و در حدود صد هزار نفر به نسبت تابستان و فصل بازدید گردشگران که جمعیت به یک میلیون نفر می رسد افزایش می یابد.

 همه چیز درباره ی شهر بدروم

شهر بدروم بزرگترین شهر در میان شهر های کوچک این شبه جزیره است و به عنوان قلب تپنده این شبه جزیره به شمار می رود و در کل دارای ۲۰ شهر کوچک و بزرگ می باشد که در امتداد ساحل پراکنده شده و منظره ای فوق العاده را به وجود آورده اند.

 همه چیز درباره ی شهر بدروم

پس از بدروم شهر تورگوتریس، یالیکاواک و گوموسلوک به عنوان بزرگ ترین شهر های این شبه جزیره شناخته می شوند.  Yalikavak یک شهر ساحلی تفریحی با شرایط بالقوه می باشد که مناسب برای سرمایه گذاری است. این شهر دارای طیف گسترده ای از خانه ها و آپارتمان ها و ویلاهایی واقع در تپه و مشرف به خلیج است.

 همه چیز درباره ی شهر بدروم

از روستا های معروف این شبه جزیره نیز می توان به Derekoy ،Geris اشاره کرد. به طور کلی این جزیره کوچک مانند یک صندوق گنج است با تنوع جغرافیایی، طبیعی، تاریخی و گردشگری  بسیاری که  فوق العاده هستند. شهر Gumusluk  در جنوب غربی شبه جزیره بدروم قرار گرفته و قدیمی ترین شهر این شبه جزیره است. کاوش و حفاری هایی به طور مداوم در جزیره خرگوش و مناطق دیگر انجام گرفته که اشیاء تاریخی بی شماری نیز از آن کشف شد. این شهر نیز در حال توسعه و پیشرفت مخصوصا در بخش املاک است.

آب و هوای بدروم مدیترانه ای است، تابستان های گرم، طولانی و مرطوب با حداکثر دمای ۳۸ درجه سانتی گراد و حداقل دمای ۳۳ درجه سانتی گراد و بارش هایی اندکی در ماه های ژوئن تا سپتامبر و بارش های بیشتری در ماه مه تا اکتبر وجود دارد. از معروف ترین مکان های دیدنی این شهر می توان به قلعه بدروم، مقبره هالیکارناسوس، آمفی تئاتر بدروم، ساحل شتر، جزیره خرگوش، قایق های تفریحی کاراآدا اشاره کرد.

کلمات جستجو شده:

 همه چیز درباره ی شهر بدروم, زیباترین مناطق در ساحل دریای اژه, ساحل و بندرگاه بدروم, نام باستانی بدروم, پایتخت کاریا باستان, شهر هالیکارناسوس, قلعه ی سنت پیتر بدروم, فرودگاه بین الملی بدروم, استان موغله در ترکیه, ساحل فیروزه ای ترکیه, صنعت اصلی در بدروم, توریست و گردشگری در بدروم, آب و هوای شهر بدروم, شهر تورگوتریس, شهر یالیکاواک , شهر گوموسلوک, شهر ساحلی تفریحی Yalikavak, قدیمی ترین شهر شبه جزیره بدروم, روستا های معروف شبه جزیره بدروم, معروف ترین مکان های دیدنی شهر بدروم,

دسته ها:
}