هواپیمایی زاگرس ، خرید بلیط هواپیما زاگرس

هواپیمایی زاگرس ، خرید بلیط هواپیما زاگرس

شرکت هواپیمایی راگرس

هواپیمایی زاگرس درسال 1384 در منطقه آزاد اروند به ثبت رسید و کار خود را با وارد کردن 2 فروند هواپیمای توپولوف آغاز کرد، سپس در سال 1386 با اضافه کردن 2 مدل هواپیمای بویینگ MD ناوگان هوایی خود را توسعه داد. در سال 1387 بود که این ایرلاین با پرواز در مسیر تهران_دمشق اولین پرواز بین‌المللی خود را آغاز نمود. در حال حاضر این شرکت هوایی، ناوگانی شامل 20 فروند هواپیما دارد، که متشکل است از 7 فروند ایرباس ای320، ۱ فروند ایرباس ای۳۱۹، ۲فروند ایرباس ای۳۲۱، ۳ فروند مک‌دانل داگلاس ام‌دی۸۳ و ۶ فروند مک‌دانل داگلاس ام‌دی-۸۲. در تاریخ 1 تیر ماه 1396 این شرکت هواپیمایی قراردادی مبنی بر خرید 28 فروند هواپیمای جدید با ایرباس منعقد نمود. در ادامه قصد داریم علاوه بر آشنایی با  آژانس هواپیمایی زاگرس ،با روش‌های خرید بلیط چارتر هواپیمایی زاگرس و خرید بلیط زاگرس هم آشنایی کلی پیدا کنیم، طوری‌که مطلبی راجع به شرکت هواپیمایی زاگرس ناگفته نماند.

شرکت مسافرتی زاگرس

شرکت مسافرتی زاگرس دارای گواهینامه‌های Part 145 و Part M در بخش مهندسی تعمیرات هواپیما می‌باشد و همچنین دارای کیترینگ بزرگ و مجهز به دستگاه‌های پیشرفته‌ی روز و مطابق با استانداردها است. شعار اصلی  ایرلاین زاگرس این است که: امنیت، آسایش، آرامش. با این‌که مدت زمان کوتاهی از فعالیت شرکت مسافرتی زاگرس می‌گذرد، اما این ایرلاین توانسته جایگاه خوبی بین ایرلاین‌های قدیمی پیدا کند. در حال حاضر ایرلاین زاگرس به بیش از 21 مقصد داخلی و خارجی پرواز مستقیم دارد که با رشد 30 درصدی مسیرهای پروازی داخلی و خارجی، باعث شده به جابجایی بیش از 3 میلیون مسافر دست یابد، 2 قطب اصلی ایرلاین زاگرس فرودگاه بین‌المللی مهرآباد و فرودگاه بین‌المللی آبادان است. شرکت هواپیمایی زاگرس با رشد و توسعه‌ای که در سال‌های اخیر به آن دست یافته توانسته است با خیلی از ایرلاین‌های موجود رقابت کند، زاگرس ایرلاین در حال حاضر دارای مسیرهای پروازی زیر است:

پرواز زاگرس

لیست پروازهای زاگرس ( مقاصد داخلی)

بلیط هواپیما زاگرس به تهران (فرودگاه بین المللی مهرآباد)

بلیط هواپیما زاگرس به تهران (فرودگاه بین المللی امام خمینی)

بلیط هواپیما زاگرس به شیراز (فرودگاه بین المللی شهید دستغیب)

بلیط هواپیما زاگرس به مشهد (فرودگاه بین المللی شهید هاشمی نژاد)

بلیط هواپیما زاگرس به آبادان (فرودگاه آبادان)

بلیط هواپیما زاگرس به اهواز (فرودگاه اهواز)

بلیط هواپیما زاگرس به اصفهان (فرودگاه بین المللی شهید بهشتی)

بلیط هواپیما زاگرس به اراک (فرودگاه اراک)

بلیط هواپیما زاگرس به شهرکرد (فرودگاه شهرکرد)

بلیط هواپیما زاگرس به جزیره کیش (فرودگاه بین المللی کی)

بلیط هواپیما زاگرس به کرمان (فرودگاه کرمان)

بندر ماهشهر (فرودگاه ماهشهر)

رشت (فرودگاه سردار جنگل)

لیست پروازهای زاگرس ( مقاصد خارجی)

بلیط هواپیما زاگرس به عراق- نجف (فرودگاه بین المللی نجف)

بلیط هواپیما زاگرس به عراق-بغداد (فرودگاه بین المللی بغداد)

بلیط هواپیما زاگرس به عراق-بصره (فرودگاه بین المللی بصره)

بلیط هواپیما زاگرس به کویت (فرودگاه بین المللی کویت)

بلیط هواپیما زاگرس به بحرین (فرودگاه بین المللی بحرین)

بلیط هواپیما زاگرس به ترکیه-اسپارتا (فرودگاه بین المللی سلیمان دمیرل)

بلیط هواپیما زاگرس به ترکیه-استانبول (فرودگاه بین المللی آتاتورک)

بلیط هواپیما زاگرس به ترکیه- ازمیر (فرودگاه بین المللی عدنان مندرس)

بلیط هواپیما زاگرس به امارات متحده عربی-دبی (فرودگاه بین المللی دبی)

 

هواپیماهای زاگرس

هواپیمایی زاگرس بسیار تلاش کرده که طبق استانداردها و معیارهای روز هواپیمایی جهان پیش برود و همیشه بر نو بودن ناوگان و به‌روز بودن استانداردهایش تاکید داشته است، که همین موضوع باعث شده تا رقیبی جدی برای ایرلاین‌های قدیمی باشد. در جدول زیر هواپیماهای شرکت زاگرس امروزی که در هواپيمايي زاگرس فعالیت می‌کنند به‌صورت یک‌جا آمده است:


هواپیماهای زاگرس

مجموع هواپیماهای زاگرس

صندلی

توضیحات

J

Y

مجموع

ایرباس ۲۱۱–۳۲۰ هواپیمایی زاگرس

۲

۱۸۰

۱۸۰

ایرباس ۲۱۴–۳۲۰ هواپیمایی زاگرس

۱

۱۶۵

۱۶۵

ایرباس ۲۱۲–۳۲۰ هواپیمایی زاگرس

۴

۸

۱۵۶

۱۶۴

ایرباس ۳۱۹ هواپیمایی زاگرس

۱

۱۴۲

۱۴۲

ایرباس ۳۲۱ هواپیمایی زاگرس

۲

۱۹۳

۱۹۳

مک‌دانل داگلاس ام‌دی۸۳ هواپیمایی زاگرس

۳

۱۶۵

مک‌دانل داگلاس ام‌دی-۸۲ هواپیمایی زاگرس

۶

۱۶۵

۱۶۵

مجموع

۱۹

 

همچنین مشخصات هر کدام از هواپیماها را می‌توان در ادامه مشاهده کرد:


هواپیما ایرباس A319 هواپیمایی زاگرس

طول : ۳۳.۸۴ متر

ارتفاع: ۱۲.۱۷ متر

فاصله دو بال : ۳۴ متر

ظرفیت مسافر : ۱۴۰ نفر

بیشینه سرعت : ۸۷۱ کیلومتر بر ساعت

برد پروازی : ۶۲۵۰ کیلومتر

هواپیما ایرباس 321 هواپیمایی زاگرس

فاصله نوک دو بال: 35.8 متر

طول: 44.51 متر

ارتفاع بدنه: 4.14 متر

ظرفیت: 195 تا 230 مسافر

سرعت: 829 کیلومتر در ساعت

هواپیما McDonnell Douglas MD-83 هواپیمایی زاگرس

3 فروند

طول : ۴۵ متر

ارتفاع: ۹.۰۲ متر

فاصله دو بال : ۳۲,۸ متر

ظرفیت مسافر : ۱۷۲ نفر

بیشینه سرعت : ۹۲۵ کیلومتر بر ساعت

برد پروازی : ۴۶۰۰ کیلومتر

هواپیما McDonnell Douglas MD-82 هواپیمایی زاگرس

۵ فروند

طول : ۴۵ متر

ارتفاع: ۹.۰۲ متر

فاصله دو بال : ۳۲,۸ متر

ظرفیت مسافر : ۱۷۲ نفر

بیشینه سرعت : ۹۲۵ کیلومتر بر ساعت

برد پروازی : ۳۸۰۰ کیلومت

 

هواپيمايي زاگرس علاوه بر وظیفه حمل و نقل مسافر، اقدام به ساخت آشیانه پهن پیکر طبق استانداردهای روز دنیا، آموزش‌های خلبانی و تعمیر هواپیما، جذب و آموزش کادر پروازی و.. نیز نموده است. زاگرس ایر با کار روی این جنبه‌ها توانسته بسیار موفق عمل کند و موفق به اخذ گواهینامه‌های بین‌المللی خلبانی و تعمیر و نگهداری هواپیما شود. هواپیماهای زاگرس را به عنوان یکی از شرکت‌های پرتاخیر هوایی می‌شناسند، مثلا هوابيماي زاكرس در تیر ماه سال 1396 دارای بیش از 61 درصد پرواز با تاخیر بود، با این حال در همان سال رتبه چهارم بیشترین پرواز را زاگرس هواپیمایی در بین ایرلاین‌ها کسب کرد، به همین دلیل چون شرکت فعالی است به پر تاخیر فعال معروف شده است.

آژانس هواپیمایی زاگرس

در تاریخ 5 اردیبهشت 1356 آژانس مسافرتی زاگرس تاسیس شد که از فعالان انجمن بین‌المللی حمل و نقل هوایی یاتا است. شرکت هوایی زاگرس امروزه با برپایی تورهای داخلی به یکی ازمحبوب‌ترین آژانس‌های هواپیمایی برای تورهای داخلی تبدیل شده است. چند نمونه از این تورها به شهرهایی مثل مشهد مقدس، کیش، قشم و... است که در ادامه به این جنبه از فعالیت‌های آژانس هواپیمایی زاگرس می‌پردازیم. پروازهای هواپیمایی زاگرس در داخل کشور تقریبا تمام مقاصد مهم را در برمی‌گیرد، اما به خاطر این‌که سفرها با هزینه کم‌تری برای گردشگران فراهم شود آژانس زاگرس اقدام به برپایی تورهای مسافرتی کرده که ارزان‌تر است. مثلا اگر شما در موتور جستجوی گوگل عبارت هواپیمایی زاگرس کیش را سرچ کنید، جزئیات کامل تور کیش در پرواز زاگرس کیش برای شما نشان داده می‌شود، که شامل قیمت بلیط این تور، مدت زمان اقامت، محل اسکان، غذاهایی که سرو می‌شود و ... می‌باشد.

اطلاعات پرواز هواپیمایی زاگرس را هم بطور کلی می‌توانید در سایت شرکت هواپیمایی زاگرس مشاهده کنید، جالب است بدانید که پرواز زاگرس دارای دو کلاس پروازی اقتصادی یا اکونومی (Economy) و تجاری یا بیزنس کلاس (Business) است. کیفیت هواپیمایی زاگرس را مانند هر شرکت هواپیمایی دیگر، خدماتی که ارائه می‌کند تعیین می‌کند، مثل ناوگان هوایی که دارد، کیفیت غذایی که سرو می‌شود، قوانین بار و استرداد بلیط هواپیما زاگرس ، و البته مهم‌ترین مساله یعنی امنیت پرواز و نبود تاخیر، به همین دلیل برای این‌که شما بیشتر با زاگرس ايرلاين آشنا شوید، این قوانین را آورده‌ایم.

بلیط هواپیما زاگرس

قبل از هر اقدامی، شما اول باید با چگونگی خرید بلیط هواپیما زاگرس آشنا شوید تا ببتوانید تصمیم بگیرید که پرواز خود را با شرکت هواپیمایی زاگرس انجام دهید یا خیر. برای خرید بلیط هواپیما زاگرس در ابتدا باید از طریق اینترنت وارد سایت هواپیمایی زاگرس شوید و به قسمت خرید اینترنتی بلیط هواپیمایی زاگرس وارد شده، سپس بعد از انتخاب مسیر پروازی و مبدا و مقصد پرواز، برای شما قیمت بلیط هواپیما زاگرس نمایش داده می‌شود، بعد از این‌که با قیمت بلیط هواپیما زاگرس نمایش داده شده موافق بودید، باید اقدام به رزرو بلیط هواپیما زاگرس بنمایید که در این مرحله بلیط زاگرس مربوط به مسیر هوایی شما صادر می‌شود. هر چند هنوز هم برای فروش بلیط هواپیمایی زاگرس دفتر هواپیمایی زاگرس فعال بوده و با مراجعه به شعبه‌های دفتر هواپیمایی زاگرس می‌توان اقدام به خرید بلیط زاگرس برای مقصد مورد نظر نمود، اما عده زیادی از مردم خرید از طریق سایت خرید اینترنتی بلیط هواپیمایی زاگرس را ترجیح می‌دهند که هم وقت کم‌تری از شما می‌گیرد و هم این‌که به‌سادگی قابل انجام است. در فرایند هواپیمایی زاگرس خرید بلیط همیشه عجله نکنید، با حوصله به جستجو در اینترنت بپردازید، کلاس‌های پروازی مختلفی که ارائه شده را مقایسه کنید، قیمت بلیط را بسنجید و بنابر سلیقه و توان مالی خود اقدام به خرید اینترنتی بلیط هواپیمایی زاگرس نمایید. نکته: جهت  پیگیری بلیط هواپیما زاگرس ، بعد از رزرو بلیط هواپیما زاگرس کافی است با کد رهگیری بلیط که در اختیار شما قرار داده شده وارد سایت هواپیمایی زاگرس شوید و کاملا پیگیر بلیط خود شوید.

بد نسیت فرودگاه‌های هواپیمایی زاگرس را بشناسیم که به‌صورت جدول زیر قابل مشاهده است:

شهر

کشور

فرودگاه

آبادان

 ایران

فرودگاه بین‌المللی آبادان[قطب دوم]

استانبول

 ترکیه

فرودگاه بین‌المللی آتاترک

اصفهان

 ایران

فرودگاه بین‌المللی اصفهان

اهواز

 ایران

فرودگاه بین‌المللی اهواز

بندرعباس

 ایران

فرودگاه بین‌المللی بندرعباس

بوشهر

 ایران

فرودگاه بوشهر

تبریز

 ایران

فرودگاه بین‌المللی تبریز

تهران

 ایران

فرودگاه بین‌المللی مهرآباد[قطب]

جزیره کیش

 ایران

فرودگاه بین‌المللی کیش

جزیره قشم

 ایران

فرودگاه دیرستان

چابهار

 ایران

فرودگاه چابهار

شیراز

 ایران

فرودگاه بین‌المللی شیراز

کرمان

 ایران

فرودگاه کرمان

کرمانشاه

 ایران

فرودگاه کرمانشاه

ماهشهر

 ایران

فرودگاه ماهشهر

مشهد

 ایران

فرودگاه بین‌المللی شهید هاشمی‌نژاد مشهد

نجف

 عراق

فرودگاه بین‌المللی نجف

تفلیس

 گرجستان

فرودگاه بین‌المللی تفلیس

 در ادامه لازم است قوانین کلی حاکم بر آژانس مسافرتی زاگرس را بدانید:

در سایت رسمی هواپیمایی زاگرس  با نشانی www.ZagrosAirlines.com تمامی مشخصات و قوانین مربوط به این ایرلاین موجود است وشما می‌توانید برای آگاهی بیشتر به این وب سایت مراجعه کنید، اما در اینجا ما قوانین ضروری که باید بدانید را آورده‌ایم:

شرایط ابطال و استرداد بلیط زاگرس

۱.هرگونه تغییر در پرواز داخلی شامل جریمه بوده و درصد جرایم مشابه شرایط کنسلی می باشد.

کلاس های نرخیW هواپیمایی زاگرس

از زمان صدور هرگونه تغییر و یا استرداد در این کلاس های پروازی مجاز نمی باشد و هیچگونه وجهی مسترد نخواهد شد. بار مجاز همراه مسافر 15 کیلوگرم برای مسافر بزرگسال و کودک می باشد.

کلاس های نرخی V,Y,K  P هواپیمایی زاگرس

از زمان صدور تا ساعت 12 سه روز قبل از پرواز با کسر 50 درصد، الباقی مستردخواهد شد و پس از آن « هرگونه تغییر و یا استرداد در این کلاس های پروازی مجاز نمی باشد و هیچگونه وجهی مسترد نخواهد شد. بار مجاز همراه مسافر 15 کیلوگرم برای مسافر بزرگسال و کودک می باشد.

کلاس  نرخیH,Q,L  هواپیمایی زاگرس

 از زمان صدور تا ساعت 12 سه روز قبل از پرواز با کسر 45 درصد ،تا ساعت 12 روز  قبل از پرواز 50 درصد و تا سه ساعت قیل از پرواز 60درصد و از 3ساعت قبل از پرواز به بعد  80 درصد ، الباقی قابل استرداد است. بار مجاز همراه مسافر 20 کیلوگرم برای مسافر بزرگسال و کودک می باشد.

کلاس های نرخی M,N,R هواپیمایی زاگرس

از زمان صدور تا ساعت 12 سه روز قبل از پرواز با کسر 35 درصد، تا ساعت 12 روز  قبل از پرواز 40 درصد و تا سه ساعت قیل از پرواز 50 درصد  و از 3ساعت قبل از پرواز به بعد  70 درصد، الباقی قابل استرداد است. بار مجاز همراه مسافر 20 کیلوگرم برای مسافر بزرگسال و کودک می باشد.

کلاس نرخی B,D,E,S هواپیمایی زاگرس

از زمان صدور تا ساعت 12 سه روز قبل از پرواز با کسر 25 درصد، تا ساعت 12 روز  قبل از پرواز 30 درصد و تا سه ساعت قبل از پرواز 40 درصد  و از 3ساعت قبل از پرواز به بعد  50 درصد ، الباقی قابل استرداد است. بار مجاز همراه مسافر 20 کیلوگرم برای مسافر بزرگسال و کودک می باشد.

کلاس نرخی  I,T,U,A هواپیمایی زاگرس

از زمان صدور تا ساعت 12 سه روز قبل از پرواز با کسر 15 درصد، تا ساعت 12 روز  قبل از پرواز 20 درصد و تا سه ساعت قیل از پرواز 30 درصد  و از 3ساعت قبل از پرواز به بعد  40 درصد، الباقی قابل استرداد است. بار مجاز همراه مسافر 20 کیلوگرم برای مسافر بزرگسال و کودک می باشد.

کلاس نرخی  F,Z,X هواپیمایی زاگرس

از زمان صدور تا ساعت 12 سه روز قبل از پرواز با کسر 10 درصد، تا ساعت 12 روز  قبل از پرواز 15 درصد و تا سه ساعت قیل از پرواز 20 درصد  و از 3ساعت قبل از پرواز به بعد  30 درصد ، الباقی قابل استرداد است. بار مجاز همراه مسافر 20 کیلوگرم برای مسافر بزرگسال و کودک می باشد.

۲.جهت استرداد و یا تغییر بلیت هایی که از سایت این شرکت تهیه گردیده به حساب کاربری ، قسمت استرداد بلیط مراجعه نمایید و در صورت هر گونه سؤال با شماره ۴۷۴۶ - ۰۲۱ تماس حاصل فرمائید.

۳.در زمان تعجیل بيش از یک ساعت پرواز توسط زاگرس، در صورت درخواست و انصراف مسافر از پرواز پس از تماس با واحد خرید اینترنتی کل بهای بلیت مسترد می گردد.

۴.در زمان تاخير بيش از دو ساعت و يا ابطال پرواز توسط زاگرس، در صورت درخواست و انصراف مسافر از پرواز پس از تماس با واحد خرید اینترنتی کل بهای بلیت مسترد می گردد. در صورت انصراف مسافر از پرواز بعلت تاخیر بیش از 2 ساعت پرواز، جهت استرداد بهای بلیط می بایست تصویر بلیت / رسید مهر شده از سوی ایستگاه مبدا به همراه داشته باشد

قوانین کلی در هنگام ورود به ترمینال هواپیمایی زاگرس

حال باید قوانین کلی وقتی وارد ترمینال هواپیمایی زاگرس می‌شویم را بدانیم:

۱- تمامی « پروازهای داخلی شرکت هواپیمایی زاگرس » در ترمینال شماره یک فرودگاه بین المللی مهرآباد و « پروازهای بین المللی شرکت هواپیمایی زاگرس » در فرودگاه امام خمینی(ره) انجام می شود.

۲- بارمجاز برای مسافران پروازهای داخلی «20 کیلوگرم» و برای مسافران پروازهای خارجی « 25 کیلوگرم» است.

۳- حضور مسافر در پروازهای داخلی 2 ساعت و درپروازهای خارجی 3ساعت قبل از پرواز الزامیست.

توصیه مهم: انتقال هرگونه سیگار الکترونیکی در بار همراه مسافر(Checked Baggage ) به داخل  (CARGO) هواپیما ممنوع بوده و مسافران مجاز به حمل ادوات فوق الذکر، همراه خود به داخل کابین هواپیما می باشند.

همچنین توصیه می شود مسافران گرامی، از قرار دادن دوربین، موبایل، نوت بوک، اشیای گران بها و مدارک مهم در بسته های تحویلی به هواپیما خودداری فرمایید. در غیر این صورت، هواپیمایی زاگرس در خصوص مفقود و یا مخدوش شدن موارد فوق هیچ گونه مسئولیتی ندارد.

مراحل صدور مجوز پزشکی جهت مسافرین بیمار هواپیمایی زاگرس

مسافران محترم درصورتی که دچار بیماری هستند، قبل از اقدام به سفرهوایی ملزم به اجرای اقدامات زیر می باشند :

1- مراجعه به دفاترفروش

2- اعلام بیماری یا نیاز به ارائه خدمات ویژه توسط کارکنان شرکت درهنگام انتقال مسافر به هواپیمادرفرودگاه های مبدا و مقصد

3- تحویل فرم اطلاعات پزشکی به مسافرتوسط دفتر فروش بلیط

4- تکمیل فرم اطلاعات پزشکی توسط پزشک معالج بیمار با مهر و امضای پزشک معالج

5- تایید نهایی فرم اطلاعات پزشکی توسط پزشک هوایی شرکت

مواردی که نیازمند اخذ مجوز پزشکی جهت انجام مسافرت هوایی نمی باشد

1- جانبازان عزیز با ارائه کارت شناسایی در صورتی که نیازمند دریافت خدمات پزشکی خاص نباشند.

2- اعمال جراحی در ارتباط با بارداری افراد نا بارور مثل عمل کاشت جنین، لقاح مصنوعی.

3- اعمال جراحی سطحی مرتبط با پوست، مو، کاشت مو و زیبایی صورت، گونه، ابرو و عمل لیزر پوست.

4- اعمال جراحی اصلاح دید شامل جراحی لیزری قرنیه مثل لیزیک و لازیک و ...

5- آتل های گچی و غیره؛ گچ گیری اندام فوقانی ( بازو و ساعد ) و زیر زانو ( ساق و مچ پا ) به شرط نداشتن خونریزی و درد پس از 24 ساعت از انجام گچ گیری

6- جراحی بینی بدون پانسمان

7- سوختگی های سطحی که نیازمند دریافت خدمات ویژه نباشد.

8- خانم های باردار زیر 28 هفته با مدرک معتبر پزشکی ممهور به مهر پزشک متخصص زنان و زایمان که مؤید سن بارداری و زمان وضع حمل می باشد.

مواردی که نیازمند اخذ مجوز پزشکی جهت انجام مسافرت هوایی می باشد :

1- اعمال جراحی سر و گردن، شکم و قفسه سینه

2- لاپاراسکوپی قبل از 24 ساعت.

3- بیماران نیازمند اکسیژن (داشتن کپسول اکسیژن شخصی قابل حمل درکابین هواپیما )

4- مسافران با بیماری های عفونی مسری

5- بیماران تازه تصادف کرده

6- بیماران قلبی اخیر و دارای درد قفسه سینه

7- بیماران سکته مغزی در یک هفته اخیر

8- جراحی اخیر بینی با انسداد یک طرفه یا دوطرفه

9- نوزادان نارس

10- جراحی قلب و ریه زیر دو هفته

11- جراحی ستون فقرات گردن و یا کمر زیر یک هفته

12- جراحی سزارین زیر ده روز

13- عمل زایمان طبیعی زیر یک هفته

14- بارداری بالای 28 هفته نیازمند مجوز پزشکی است وخانم های باردار بالای 32 هفته مطلقاً منع پروازی دارند.

به همراه داشتن مجوز پزشک معالج و متخصص برای خانم های باردار و افراد با بیماری های قلبی – عروقی، بیماری های تنفسی، سرع، آنومی شدید و دیابت متیلوس کنترل نشده و کسانی که دیالیز می شوند و از داروهای تضعیف کننده سیستم ایمنی استفاده می نمایند و یا هرگونه بیماری که سبب منع سفر هوایی باشد، هنگام سوار شدن به هواپیما ضروری می باشد. همچنین دارو های مورد نیاز خود را در طول سفر در داخل کیف دستی خود به همراه داشته باشند.

 

مواردی که شرکت هواپیمائی زاگرس از پذیرش آن معذور می باشد.

  1. گچ بلند پا (ازکف پاتابالای ران)
  2. کلیه بیماران برانکاردی

 

شرکت خدمات مسافرتی هوایی زاگرس Tehran

هدف اصلی شرکت خدماتی مسافرتی هوایی زاگرس ، علاوه بر جابجایی مسافران توریستی و مذهبی، ارائه خدمات با کیفیت عالی به معلمان عضو موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان بود، که همین موضوع باعث شد در سال 1381 به مجموعه موسسه صندوق ذخیره فرهنگیان بپیوندد. از این رو شرکت خدماتی زاگرس خدمات ویژه ای برای فرهنگیان محترم عضو موسسه صندوق ذخيره فرهنگیان در نظر گرفته است. فعالیت‌های کلی این شرکت امکان فروش بلیط‌ پروازهای داخلی و خارجی، امکان برگزاری تورهای داخلی و خارجی، ایجاد نمایندگی در شهرستان‌های مختلف، و همچنین برگزاری دوره‌های آموزشی مختلف است. شاید جالب باشد بدانید امکان استخدام هواپیمایی زاگرس برای کلیه علاقه مندان به فعالیت در صنعت هواپیمایی وجود دارد، امکان مشاهده فرصت‌های شغلی از طریق سايت هواپيمايي زاگرس ممکن است که بسیاری از موضوعات شغلی از حسابدار و کارشناس فروش تا مهماندار را در بر می‌گیرد که در میان ایرلاین‌های دیگر مشابهی ندارد، از این نظر زاگرس پرواز حتی به اشتغال زایی در کشور کمک بسیاری نموده که امید است در آینده بیشتر شود. در زیر مشخصات کلی شرکت خدمات مسافرتی هوایی زاگرس Tehran را آورده‌ایم:

تهران- ميدان فردوسي- خيابان سپهبد قرني- بعد از طالقاني- شماره 85 - کد پستی

 تلفن : 02188381667     فکس : 88307131      شماره مجوز بند ب : 2255887

دارای مجوزهای :  بند الف  بند ب

 تاریخ تاسیس :  تعداد پرسنل : 25 نفر

 نام مدیر عامل : سید ریاض الدین طباطبایی             نام مدیر فنی بند ب : راحله عالی 

 استان : تهران  شهر : تهران  منطقه شهرداری : 6  محدوده شهرداری : خیابان طالقانی

 

بلیط چارتر هواپیمایی زاگرس

مانند تمام ایرلاین‌های دیگر، هواپیمایی زاگرس نیز دارای چارتر زاگرس و بلیط چارتر می‌باشد، تفاوت بلیط چارتر با بلیط معمولی به بیان ساده مثل خرید عمده و تکی است، یک سری دفاتر فروش تعداد زیادی از صندلی‌های پروازهای هواپیمایی زاگرس را می‌خرند و در وقت خاصی به مسافران با قیمت کم‌تری می‌فروشند، ما در اینجا چند نکته کلی راجع به خرید بلیط چارتر هواپیمایی زاگرس بازگو می‌کنیم. هنگام خرید بلیط هواپیما زاگرس همیشه سعی کنید دنبال بلیط هواپیما زاگرس چارتر باشید به چند دلیل: اولا اگر اهل سفر باشید همیشه واژه چارتر را شنیده‌اید و می‌دانید که خرید بلیط چارتر در یک سفر هوایی چقدر به‌صرفه است، گاه ممکن است شما یک بلیط چارتری با نصف قیمت بلیط معمولی گیر بیاورید. دوما پروازهای زاگرس تقریبا تمام ایران را پوشش می‌دهند به همین خاطر همیشه بلیط چارتر در این هواپیمایی وجود دارد. اما چگونگی رزرو بلیط چارتر: شما کافی است در مرورگر گوگل زاگرس بلیط هواپیما یا زاگرس ایر خرید بلیط را وارد کنید تا برای شما تمام سایت‌های خرید بلیط از شرکت هواپیمایی زاگرس را بیاورد و در میان آن‌ها دنبال چارتر هواپیمایی زاگرس باشید که منتهی به خرید بلیط چارتر زاگرس می‌شود و یا از اول، مستقیما خود عبارت پرواز چارتر زاگرس  را سرچ کنید که در این حالت تمام دفاتر فروشی که ارائه دهنده خدمات فروش بلیط برای شرکت هواپیمایی زاگرس چارتر هستند نمایش داده می‌شود. اکنون درست مانند خرید بلیط معمولی، ابتدا طبق مبدا خود پیدا کنید که پروازهای زاگرس از کدام ترمینال به مقصد شما دارای بلیط چارتر می‌باشند، سپس بعد از تعیین این موضوع اقدام به خرید اینترنتی بلیط چارتر خود کنید، اما قبل از آن حتما حتما به تحقیق قیمت این بلیط چارتر در چند سایت مختلف بپردازید تا قیمت مناسب‌تر را پیدا کنید.

 فقط یک توصیه این‌که با کسب اطلاعات پرواز زاگرس در مورد پرواز های زاگرس به این مهم بپردازید، چرا که ممکن است کیفیت را فدای قیمت کنید، مثلا فرض شما مسافر همیشگی پرواز تهران مشهد زاگرس هستید، اولا چون این پرواز جزئی از کار شما است پس بهتر است با قیمت کم‌تری انجام شود، در نتیجه شما باید به جم‌آوری اطلاعات در مورد برنامه پروازهای زاگرس بپردازید، سپس با سرچ عبارت هواپیمایی زاگرس رزرو بلیط به مقایسه قیمت بلیط پرواز تهران مشهد زاگرس در ایام مختلف سال و در حالات معمولی و چارت بپردازید، در این‌صورت پی می‌برید که در کدام ترمینال پرواز زاگرس و در کدام وقت سال، قیمت زاگرس چارتر مناسب است ، با این علم اقدام به خرید زاگرس چارتر بسیار بهتر است چرا که هم قیمت را کنترل کرده‌اید و هم کبفبت پروازتان را.

 یک نکته مهم که درباره بلیط‌های چارتری وجود دارد این است که مثلا در هواپیمایی زاگرس چارتر امکان استرداد بلیط هواپیما زاگرس وجود ندارد، پس حتما قبل از خرید بلیط چارتر اطلاعات خود را در مورد تایم پرواز و این‌که پرواز از کدام هواپیمایی زاگرس ترمینال انجام می‌گیرد بالا ببرید چرا که نبود امکان استرداد بلیط هواپیما زاگرس می‌تواند تمام شما را تحت تاثیر قرار دهد. یک مسیر پر تردد که همواره امکان خرید بلیط چارتر در آن وجود دارد، پرواز به مقصد استانبول است، به این منظور هواپیمایی زاگرس تورهای مختلفی تحت هواپیمایی زاگرس استانبول ایجاد نموده است که امکان یافتن بلیط چارتر در آن بسیار زیاد است. در کل شما برای موفق شدن در یافتن بلیط چارتر ارزان قیمت در هواپیمایی زاگرس باید همواره در حال بررسی لیست پروازهای زاگرس باشید تا بتوانید برای مقصدی که مد نظر دارید یک بلیط چارتر مناسب پیدا کنید.

سخن آخر در باب شرکت هواپیمایی زاگرس

هر چند تمام ایرلاین‌ها کم و بیش دچار حوادث زیادی شده‌اند اما از نظر تعداد هواپیمایی زاگرس به نسبت جز شرکت‌های هواپیمایی پر حادثه می‌باشد، به همین خاطر تنها آخرین حادثه را بیان می‌کنیم. در 17 خرداد 1397، درپرواز اهواز-مشهد پنجشنبه ساعت 23 و 20 با 161 مسافر، پرواز زاگرس ترمینال اهواز را ترک کرد و به محض برخاستن یکی از موتورهای آن با آتش‌سوزی مواجه شد. به محض مطلع شدن خلبان دستور فرود اضطراری را صادر کرده و سریعا در فرودگاه اهواز به زمین می‌نشیند. خوشبختانه تلفات جانی وجود نداشت و خسارت تنها مالی بود .

در کلام آخر چیزی که در مورد هواپیمایی زاگرس می‌توان گفت این است که این ایرلاین، با این‌که نسبت به ایرلاین‌های قدیمی جوان محسوب می‌شود، اما امروزه با پیشرفت و تلاشی که پشت سر گذاشته یکی از مدعیان برتر در زمینه ارائه خدمات هواپیمایی به مسافران می‌باشد که با داشتن کادر پرواز قوی و ناوگان هواپیمایی به‌روز یکی از رقیبان اصلی این زمینه برای ایرلاین‌های قدیمی می‌باشد. همچنین از خدمات خاص این شرکت وجود تخفیفات و خدمات تور و گردشگری ویژه برای خاونواده بزرگ فرهنگیان عزیز کشورمان می‌باشد که البته از اهداف اولیه و اصلی این ایرلاین بوده و هست. اطلاعات کلی هواپیمایی زاگرس در زیر آمده است:

 

مشخصات شرکت هواپیمایی زاگرس

یاتا      ایکائو    شناسه

ZV     IZG   ZAGROS

تأسیس ۲۰۰۵

قطب    فرودگاه بین‌المللی مهرآباد

قطب دوم        فرودگاه آبادان

شمار ناوگان      ۲۰ فروند[۱]

مقصدها ۲۳ مقصد

شعار شرکت     امنیت، آسایش، آرامش

دفتر مرکزی      تهران، ایران

وب‌گاه  www.zagrosairlines.com

 

و در آخر آدرس و شماره تلفن‌های کلی هواپیمایی زاگرس:

 

نشانی :

تهران، ابتدای جاده مخصوص کرج، خیابان ریاحی، کوچه سوم، پلاک یک ساختمان هواپیمایی زاگرس کد پستی : ۱۳۹۱۷-۱۳۴۱۵

تلفن دفتر مرکزی :

۴۷۴۶ - ۰۲۱

تلفن رسیدگی به شکایات :

۴۷۴۶ - ۰۲۱

تلفن دفتر ترافیک مهرآباد :

۶۱۰۲۳۵۹۷ - ۰۲۱

ایمیل :

info@zagrosairlines.com

 

ایرلاین های دیگر

بلیط هواپیما تابان ، بلیط هواپیما آتا ، بلیط هواپیما ایران ایر تور ، بلیط هواپیما کارون ، بلیط هواپیما کاسپین