هواپیمایی تفتان ، خرید بلیط هواپیما تفتان

هواپیمایی تفتان ، خرید بلیط هواپیما تفتان

شرکت هواپیمایی تفتان

 هواپیمایی تفتان با شناسه‌ی TAFTAN   و کد ایکائو SBT  یکی از ایرلاین‌های ایران است که در سیستان و بلوچستان قرار دارد. هواپیمایی تفتان علاوه بر مقاصد اقتصادی با هدف  رشد و توسعه فرهنگی و اقتصادی استان سیستان و بلوچستان در سال 1381 در منطقه آزاد تجاری و صنعتی چابهار به ثبت رسید. تفتان ایر با خرید دو فروند Fokker 50 کار خود را شروع نمود. اما پس از مدتی به علت مشکلات غیرقابل پیش بینی فعالیت این شرکت متوقف شد تا اینکه در سال 1391 و با واگذار شدن شرکت به سرمایه گذار جدید مجدداَ فعالیت خود را آغاز نمود.

تفتان ایرلاین

هواپیمایی تفتان در حال حاضر با در اختیار داشتن 5 فروند هواپیما ( 2 فروند Fokker و 3 فروند MD ) و مجوزهای پروازی آماده شروع مجدد فعالیت خود است.  البته برای بار دوم این شرکت دوباره در سال 1395 متوقف شد. در نهایت پس از چند سال وقفه تفتان ایرلاین برای  سومین بار در ماه مرداد سال ۱۳۹۵ عملیات خود را آغاز کرد. شرکت  هواپیمایی تفتان دارای دو قطب (قطب شرکت هواپیمایی به فرودگاه اصلی فعالیت یک شرکت هواپیمایی گفته می‌شود که غالبا مبدأ یا مقصد اکثر پروازهای یک شرکت هواپیمایی، قطب آن شرکت می‌باشد) است. قطب اول این شرکت فرودگاه زاهدان و قطب دوم آن فرودگاه بین المللی مهرآباد تهران می‌باشد. کلیه پروازهای داخلی ایرلاین تفتان با مبدا یا مقصد تهران از ترمینال 4 فرودگاه مهرآباد و کلیه پروازهای بین المللی با مبدا یا مقصد تهران از فرودگاه امام خمینی انجام می شود. اگر تا آخر این متن با ما باشید احتمالا پاسخ بهتری در پایان به سوال زیر خواهید داد:

آیا اقدام به خرید بلیط هواپیمایی تفتان به صرفه و اقتصادی است یا خیر؟

 

 سایت رسمی شرکت هواپیمایی تفتان

در وبگاه هواپیمایی تفتان http://www.taftanair.com/home/index اطلاعات جالب و مفید بسیاری را خواهید یافت. سایت تفتان یکی از غنی ترین منابع برای آشنایی با این شرکت است. در این سایت با مواردی چون قوانین و مقررات، بخشنامه‌ها، رویه‌های شرکت،  خرید اینترنتی بلیط هواپیمایی تفتان، تاریخچه شرکت، معرفی تفتان و ارتباط با این ایرلاین آشنا خواهید شد.

 

اطلاعات ضروری سفر با هواپیما تفتان

پاسپورت مسافران در پروازهای بین المللی 6 ماه اعتبار دارد و مسئولیت ناشی از عدم توجه به اعتبار پاسپورت، بر عهده مسافر است.

مسئولیت صحت اطلاعات و اعتبار مدرک ویزا و پاسپورت در مسیرهای خارجی با مسافر خواهد بود.

 به همراه داشتن مجوز پزشک برای افراد زیر الزامی است:

خانم های باردار

 نوزادان کمتر از 7 روز

 افراد با بيماري هاي قلبي ـ عروقي و تنفسي 

افراد مبتلا به صرع  و آنمي شديد

افراد مبتلا به ديابت مليتوس كنترل نشده و كساني كه دياليز مي شوند

افرادی که از داروهاي تضعيف كننده سيستم ايمني استفاده مي

در نهایت افراد مبتلا به هرگونه بيماري كه سبب منع سفر هوايي باشد

افراد بیمار موظف اند داروهاي مورد نياز خود را در طول سفر و در داخل كيف دستي خود به همراه داشته باشند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با مرکز پزشکی هوایی با شماره تلفن های 02144633400 تماس حاصل فرمایید.

مسافران موظف هستند سر ساعت مقرر در فروگاه حاضر باشند. مسافر شخصاً مسئول هرگونه عدم حضور در زمان های اعلام شده بوده و پرواز هواپیما به دلیل تأخیر یا عدم حضور مسافر، به تعویق نمی‌افتد.

شرکت هواپیمایی حق دارد بنابر محدودیت های فنی یا عملیاتی، نسبت به تغییر زمان انجام پرواز، نوع هواپیما و کابین و کلاس پروازی، اقدام نماید.  ولی متقابلا مسافران حق دارند در زمان تاخير بيش از دو ساعت و يا ابطال پرواز توسط هواپیمایی تفتان، در صورت درخواست و انصراف کل بهای بلیت پس بگیرند.

از پذیرش مسافرین مخمور یا مست که رفتارهای خشونت آمیز از خود نشان می دهند یا بیش از حد بوی الکل بدهند تا زمانی که کاملاً هوشیار شوند، جلوگیری خواهد شد.

 

 توصیه های امنیتی هواپیمایی تفتان

چمدان خود را سعی کنید خودتان ببندید.

به هیچ وجه شیئی که متعلق به شخص دیگری است ، باخود حمل نکنید. همچنین  در بار خود نیز وسایل دیگران را قرار ندهید.

همیشه اشیاء با ارزش، داروها و کلیدهای خود را در بار دستی خود  قرار دهید که در کابین کنار شماست.

کلیه چاقوها، اشیای تیز یا ادوات برنده و سلاح های سرد باید در بار پذیرش شده‌ی شما باشند و نباید در همراه خود آن‌ها را به داخل کابین ببرید.

 

مقادیر محدودی از آنچه ممکن است در طول پرواز در داخل کابین نیاز داشته باشید را فراهم نمائید. یعنی  وسایل غیرضرری خود را به داخل کابین نیاورید و در چمدان نگه‌داری شده قرار دهید.

سعی کنید اگر نسبت به موضوعی تردید و یا پرسش دارید،  قبل از رفتن به فرودگاه و نهایتا  پرواز از آن مطلع شوید.

برای راحت‌تر شدن  تفتیش های امنیتی، توصیه می‌کنیم که :  اقلامی که می توانند حاوی مایعات باشند را در بار دستی خود قرار ندهید.

تمامی کت ها و ژاکت ها بایستی برای تفتیش آماده باشند. همچنین اقلام فلزی از جمله کیف پول باید در سینی های پلاستیکی قرار داده شده و به طور جداگانه اسکن شوند.

اگر لپ تاپ یا هرگونه وسیله ی الکتریکی بزرگ دیگر رابرای تفتیش  به صورت جداگانه آماده کنید.

 

مقررات بار همراه مسافر

مسافر مجاز به حمل بار همراه و غیر همراه، به میزان مندرج در بلیط است. مسافران برای حمل هر گونه باراضافه باید هزینه اضافه بار را پرداخت نمایند.

 مسافری که با تحویل بارخود،  مالک  و مسئول  شناخته می شود. شرکت هواپیمایی تنها در برابر فرد مذکور، با رعایت شرایط قانونی و رویه ها و مقررات جاری خود پاسخگو خواهد بود. هرگونه مسئولیت مالی و امنیتی بار مورد نظر بر عهده‌ی فردی است که بار به نام او تحویل داه شده. لذا به مسافران عزیز توصیه می‌کنیم  در مورد وسایلی که از دیگران در بارخود دارند به شدت دقت کنند.

 شرکت هواپیمایی هیچگونه اطلاع و مسئولیتی نسبت به محتویات و ارزش بار تحویل شده از سوی مسافر ندارد. لذا  در صورتیکه مسافر به تحویل هر گونه بار با ارزش مثل جواهرات، اسناد و ... به شرکت هواپیمایی اقدام کند فقط شرکت هواپیمایی بر مبنای وزن بار تحویل شده مسئول است. از این رو سعی کنید وسایل بسیار ارزشمند و مهم خود را در بار دستی خود به همراه داشته باشید.

اگر مسافری فکر کرد که بارش دچار خسارت شده فقط تا قبل از خروج از فرودگاه حق دارد این موضوع را پیگیری کند. در این صورت به مسئلین مربوطه مراجعه کنید و پس از فرم مربوطه درخواست خود را بنویسد.

 مسافر متعهد می‌شوداز تحویل هر گونه بار حاوی کالای ممنوعه و یا خطر ناک و هرگونه باری که ایمنی و امنیت پرواز، هواپیما، افراد و یا اموال موجود در هواپیما را به خطر می اندازد، اکیداً خودداری کند.

همچنین شرکت هواپیمایی حق دارد از پذیرش هر گونه بار و کالایی که به تشخیص شرکت هواپیمایی غیراستاندارد و یا خطرناک بوده ، خودداری نماید.

هواپیمایی نفتان هیچ مسئولیتی نسبت به حمل و نقلی که توسط سایر متصدیان حمل و نقل اعم از هوایی، دریایی، زمینی یا ریلی، ، برعهده ندارد.

کلیه چمدان ها، محموله ها (کارگو) و بارهای دستی حمل شده در تمامی هواپیماهای شرکت هواپیمایی تفتان قطعاً توسط اُرگان مربوطه فرودگاه چک خواهند شد. بازرسی‌ شامل استفاده از دستگاه اشعه ایکس، دستی و فیزیکی وردیاب‌های دستی​ خواهد بود.

ایستگاه‌هایی که در آنها بازرسی به صورت دستی و فیزیکی صورت می پذیرد، ممکن است تمامی چمدان‌ها، بسته‌ها و محموله‌ها جهت بازرسی های فیزیکی باز شوند. لذا شما عزیزان از این قضیه مطلع باشید و اجازه دهید مسئولین مربوطه کارشان را انجام دهند و مانع کار آن‌ها نشوید. البته حق مسافر است که تقاضا کند مامور هم‌جنس خود این بازرسی را انجام دهد.

بار تحویلی صرفاً باید شامل وسایل شخصی از قبیل لباس، کفش، کتاب و... باشد. هر کدام از وسایل مکانیکی مثل ژنراتورها (مولد برق)، اَره برقی، قطعات و لوازم یدکی حجیم باید به عنوان محموله یا کارگو (cargo) سپرده شوند; زیرا که این اقلام به عنوان بار تحویلی، پذیرفته نمی‌شوند.

استعمال دخانیات در همه‌ی پروازهای هواپیمایی شرکت هواپیمایی تفتان ممنوع است. لذا حمل کبریت یا فندک های گازی به داخل هواپیما هم به عنوان "بار دستی و هم به عنوان بار تحویلی ممنوع حساب می‌شود.

افرادی که موفق به سوار شدن در هواپیما نمی شوند، بارشان قبل از پرواز از داخل هواپیما تخلیه خواهد شد و بار آن‌ها مثل خودشان، به مقصد نخواهد رسید.

ورود تمامی مایعات، گازهای پخش شونده در هوا (اِسپری ها/افشانه ها,...) ،و ژل هایی که دارای حجم بیش از 100 سی سی  به خل کابین ممنوع است. اما می‌توان این موارد را به عنوان بار پذیرش شده به هواپیما وارد کرد.

حتما باید برای  حمل تمامی سلاح های گرم یا جنگ افزارها، از هر نوعی در هواپیماهای شرکت هواپیمایی تفتان، این موضوع به طور رسمی از پیش اعلام شود تا به عنوان یک آیتم امنیتی، جداگانه منتقل شوند. البته این مورد هم فقط شامل سلاح‌هایی با وزن کمتر از 5 کیلوگرم می‌شود. حمل سلاح های گرم و همچنین مهمات با وزن بیش از 5 کیلوگرم  به عنوان بار پذیرش شده مسافر مجاز نمی نیستند. موارد مذکور بایستی به ترمینال باربری برده شوند تا به عنوان محموله یا کارگو در قسمت انبار هواپیما    حمل شوند.

 

در مورد سلاح‌های ورزشی و غواصی نیز مواردی را قانون مشخص کرده‌است. این مجال فرصت ذک جزئیات آن دو مورد را به ما نمی‌دهد. ضمن عرض پوزش از مسافرانی که به دنبال کسب اطلاع از این قوانین هستند، لازم است یادآوری کنیم که با سرچ اینرنتی و یا تماس با شرکت می‌تواندد به صورت مفصل از قوانین آن آگاه شوند.

مسافرین مجاز به حمل سرنگ به داخل کابین نیستند مگر اینکه  یک گواهی پزشکی داشته باشند. باید در گواهی ذکر شده باشد که تزریق حین پرواز ضرورت دارد. 

 

مقررات پزشکی پرواز  تفتان

افرادی  که بیماری علت اصلی سفرشان بوده و جهت درمان یا اخذ مشاوره تخصصی و... اقدام به سفر می نمایند. این دسته از بیماران لیکن معمولا  قادر به مراقبت از خود در طول پرواز نیستند و نیاز به همراه دارند . همچنین احتمال می‌رود شرایط پرواز  اثرات سوئی را بر بیماری و وضعیتشان ایجاد کند.

به طور کلی کلیه بیمارانی که در شرایط حاد هستند ملزم هستند که مجوز پزشکی جهت انجام مسافرت هوایی خود دریافت کنند.

به طور کلی اخذ مجوز پزشکی جهت پرواز برای افرادی که دارای مشکلات ذیل می باشند الزامی است:

افرادی که مبتلا به هر نوع بیماری عفونی هستند. افرادی که شرایط فیزیکی یا رفتاری آنان ممکن است به گونه ای باشد که سبب آزار سایر مسافرین شود.
افرادی که نوع بیماری آنان ممکن است سبب اخلال در ایمنی پرواز یا تاخیر در پرواز گردد.
افرادی که به تنهایی قادر به مراقبت از خود نیستند و در طول پرواز به کمک نیاز دارند.
افرادی که شرایط پزشکی آنان به گونه ای است که ممکن است شرایط پروازی سبب تشدید یا وخامت وضعیت آن‌ها شود.

در پروازها فردی که تا قبل از انتهای هفته‌ی 29‌ام بارداری قرار دارد، برای سفر به مجوز  نیاز ندارد. اما پس از آن فرد باردار نیاز دارد به ارائه مدرک پزشکی معتبر که ممهور به مهر نظام پزشکی پزشک متخصص زنان و زایمان باشد. اما پرواز برای افراد بارداری که 34 هفته از وضع حمل آن‌ها گذشته در هر صورت ممنوع است.

پس از گذشت یک هفته از زایمان پرواز بلامانع است. اما قبل از آن پرواز برای مادر و نوزاد مجاز نیست.

نوزادان طبیعی پس از هفته اول تولد به شرط نداشتن عارضه پزشکی می توانند سوار هواپیما شوند و سفر کنند.

 

به طور خلاصه می‌توان گفته که:

مسافران عزیز قبل از اخذ بلیط دفاتر فروش را در جریان بیماری خود قرار دهید. سپس  با اخذ فرم مجوز سفر نسبت به تکمیل آن توسط پزشک معتمد شرکت اقدام کنید. همچنین کارکنان خدمات فرودگاهی را در جریان شرایط ویژه خود قرار دهید تا در مبدا و مقصد نسبت به انتقال و خروج شما از هواپیما خدمات لازم را ارائه دهند. برای تایید نهایی فرم پزشکی 48 تا 72 ساعت قبل از پرواز به مرکز پزشکی یا پزشکان معتمد شرکت مراجعه فرمایید. در صورتی‌که چند مسیر پروازی به صورت ترانزیت دارید، ضروری است که در فرم پزشکی قید شود. مدت اعتبار تاییدیه پزشک معتمد شرکت در پروازهای داخلی و خارجی از زمان صدور 48 ساعت است. نکات این بخش را جدی بگیرید. در پایان این بخش لازم است ذکر کنیم ما هم به نوبه‌ی خود آرزومند سفری سلامت و خوب را برای شما بزرگواران داریم.

 

منشور حقوق مسافر هواپیمایی تفتان

تمام مسافران هواپیمایی مشمول قانون تعیین حدود مسئولیت شرکتهای هواپیمایی ایرانی ( مصوب 1391 مجلس شورای اسلامی ) هستند. این قانون  ناظر بر مسئولیت شرکتهای حمل کننده و تبیین کننده حدود تعهدات در صورت وقوع حادثه منتهی به صدمات جسمی و یا مرگ مسافر و یا خسارات وارده به بسته و جامه دان همراه وی خواهد بود. لذا شرکت هواپیمایی تفتان خود را ملزم به رعایت حقوق مسافر به شرح مواد پیش بینی شده در قانون مذکور می‌داند.

مسافرین حق دارند درخواست رعایت حریم خصوصی داشته باشند. در این صورت بایستی توسط بازرس هم‌جنس خود تفتیش شوند.

مسافر جهت پذیرش در پروازهای داخلی  حداقل دو ساعت قبل از پرواز  و در پروازهای بین المللی سه ساعت قبل از پرواز (درج شده در بلیط)  باید در سالن حضور داشته باشد.

پرواز به علت عدم حضور مسافر در موعد مقرر، به تاخیر نمی‌افتد. در این گونه موارد هیچگونه مسئولیتی متوجه شرکت حمل‌کننده نیست.

عدم حضور مسافر در زمان‌ها‌ی تعیین شده به منزله‌ انصراف وی از پرواز تلقی می‌شود. در این موارد شرکت هواپیمایی مبرا از هرگونه مسئولیتی در قبال پذیرش مسافر پس از انقضاء زمان ذكر شده خواهد بود. لذا، طبق مقررات، وجوه پرداختی اوليه مسافر پس از اعمال کسورات مربوطه و کسر مقداری از آن ، به مسافر پس داده می‌شود.

شرکت هواپیماییی در برخورد با مسافرین باید یکسان عمل کند. هرگونه تبعیض بین مسافران قابل پیگیری است و مسافران ی‌توانند در این صورت اقدام کنند.

هرگونه توهین مسافر به مسئولین و یا مسئولین به مسافران جرم محسوب می‌شود و پیگرد قانونی دارد.

مالیات‌ها و عوارض دولتی بر عهمده‌ی مسافران است و روی هزینه‌ی نهایی بلیط آن‌ها خواهد آمد. گاها هزینه‌ی عوارض و مالیات بخش زیادی از مبلغ بلیط خواهد بود. مسافران  بایستی به این مورد دقت کنند و قبل از هرگونه اعتراض نسبت به هزینه لازم است این مورد را لحاظ فرمایند.

همراه داشتن هرگونه کالای خطرناک در جامه دان و یا حمل آن به صورت کیف دستی همراه غیرمجاز است.

نام شرکت حمل‌کننده را می توان به اختصار در بلیت قید کرد. نام کامل بایستی همراه با نام اختصاری در تعرفه ها، شرایط حمل، مقررات یا برنامه های پروازی شرکت حمل کننده ذکر شود.

هر شرکت حمل و نقل هوایی که اقدام به صدور بلیت بر روی خطوط دیگر شرکت حمل و نقل هوایی کند، نماینده آن شرکت محسوب می‌شود.

بسته یا جامه دان حمل شده به موجب این شرایط قراردادی، به ارائه دهنده رسید بسته/جامه دان تحویل داده می‌شود. مبنای محاسبه و پرداخت غرامت در صورت بروز خسارت ،وزن ثبت شده در رسید جامه‌دان مسافر که هنگام پذیرش محاسبه می‌شود. همچنین قابل ذکر است وزن هر بسته جامه دان متعارف حداکثر 20 کیلو گرم به شمار می‌رود.

 هواپیمایی تفتان تعهدی در قبال پارگی زیپ ،جدا و یا شکسته شدن و خرابی قفل ،دسته و چرخ جامه دانهای با وزن بالاتر از مقدار یاد شده را نخواهد داشت. هواپیمایی تفتان مسئولیتی در قبال خسارت وارده به توشه و جامه دانی که توسط مسافر به داخل هواپیما منتقل شده و به علت حجم و یا وزن بیش از مقدار مجاز به داخل بخش بار هواپیما منتقل می گردند را ندارد.

مسئولیت شرکت حمل کننده در صورت ورود انواع خسارت از قبیل؛ فقدان، آسیب دیدگی و تاخیر در حمل بجامه دان همراه مسافر، محدود به معادل ریالی 20 دلار آمریکا به ازاء هر کیلوگرم بسته یا جامه‌دان خسارت دیده، خواهد بود.

حمل کننده تعهد می نماید ،نهایت تلاش خود را در حمل مسافر و جامه دان همراه وی تا حد امکان انجام دهد. در مورد ساعا، مندرج در برنامه های پروازی یا سایر بخش ها ،تضمینی وجود ندارد و بخشی از این قرارداد محسوب نمی شود.

هواپیمایی تفتان می تواند بدون اطلاع، اقدام به تعویض شرکت های حمل کننده یا هواپیما و در صورت لزوم ،بنا به تشخیص خود تغییر و یا حذف نقاط توقف مندرج در این بلیت نماید. برنامه های پروازی بدون اطلاع قبلی قابل تغییر و ابطال می باشند.

حمل کننده مجاز است به عدم فروش بلیت و حمل مسافر در مورد کسانی که دارای سوء رفتار مستند در پروازهای قبلی این شرکت و سایر شرکتهای حمل هوایی هستند.

مسافران موظف به رعایت کلیه الزامات دولتی برای سفر، از قبیل به همراه داشتن مدارک لازم و اسناد ورود و خروج هستند.

 مسئولیت صحت و اصالت اسناد و مدارک بر عهده مسافر است و خسارت وارده ناشی از عدم اعتبار، توسط شرکت متصدی حمل، قابل مطالبه و وصول است.

 کارگزاران، کارمندان یا نمایندگان شرکت حمل کننده تحت هیچ شرایطی مجاز به تغییر، اصلاح و یا صرف نظر کردن از شرایط و تعهدات قراردادی نمی‌باشند.

 

قوانین خرید اینترنتی بلیط هواپیمای تفتان

کلیه عملیات خرید بلیت الکترونیک در این سامانه، مشمول قوانین تجارت الکترونیک است. هرگونه تخطی از قانون تجارت الکترونیک  تخلف محسوب می‌شود و مورد پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت.

تمام زمان های مندرج در بلیط، به وقت محلی می باشند.

 خرید بلیت های تخفیف دار (خانواده معظم شهدا، جانبازان و معلولین، شهروندان ارشد، دانشجویان، اساتید دانشگاه و...) از طریق سامانه اینترنتی در حال حاضر امکان پذیر نیست.

پذیرش مسافران در فرودگاه فقط با ارائه وتطبیق مندرجات کارت ملی یا گذرنامه با بلیت امکان پذیر می باشد.  لذا مسئولیت صحت اطلاعات وارد شده (نام، نام خانوادگی، شماره کارت ملی، شماره گذرنامه، تاریخ اعتبار و...) به عهده مسافر است.

خرید بلیت از وب سایت هواپیمایی تفتان فقط با کارتهای بانکی عضو شبکه شتاب ممکن می‌باشد. بنابراین از خرید بلیت اینترنتی با استفاده از کارت های هدیه، خرید، بی نام و بدون شماره حساب جدا خودداری کنید. در غیر اینصورت هواپیمایی تفتان هیچ مسئولیتی در قبال استرداد اینگونه بلیت های خریداری شده نخواهد داشت.

بلیط قابل انتقال به غیر نیست و متعلق به شخص اولیه است.

شرایط مندرج در بلیط، به منزله مفاد قرارداد بین شرکت هواپیمایی و مسافر است.  صدور بلیط توسط شرکت هواپیمایی برای مسافر، به منزله قبولی تمام شرایط مندرج در بلیط و قوانین و مقررات و رویه های جاری شرکت هواپیمایی، از سوی مسافر خواهد بود.

به لحاظ تعرفه بلیت مسافران به سه قسمت می‌شوند:
نوزاد کمتر از دوسال سن
مسافر کودک بین دو تا دوازده سال
مسافر بزرگسال بیش از دوازده سال سن


قیمت هرکدام از موارد مذکور متفاوت است و نوع بلیط‌ها  نیزمتفاوت خواهد بود. در صورت بروز هر گونه اشتباه در وارد کردن رده سنی وعدم پذیرش مسافر در فرودگاه ، مسئولیت آن با خریدار خواهد بود.

بلیط یک طرفه به مسافرانی تعلق میگیرد که اقامت و یا ویزای طولانی مدت (بیشتر از 6 ماه) کشور مقصد را داشته باشند.

در مورد بلیت های دو طرفه خارجی باید گفت ، اگر مسیر برگشت کنسل شود ، مبلغ کل بلیت یک طرفه کسر شده و مابقی به حساب مسافر استرداد می‌شود.

مسئولیت حفاظت از شماره بلیت و دیگر کدهای اعلام شده توسط این سامانه بر عهده خریدار می باشد.

مسافر باید شماره رزرو (کد پیگیری) و شماره بلیط الکترونیک خود را به همراه کارت ملی یا گذرنامه در فرودگاه همراه خود داشته باشد.

 

اطلاع رسانی در خصوص خرید، استرداد و یا تغییرات زمان یا ابطال پرواز، از طریق پیام کوتاه(SMS) و یا پست الکترونیکی(Email)صورت می پذیرد، لذا مسئولیت صحت شماره تلفن همراه و نشانی ایمیل در هنگام رزرو، به عهده خریدار خواهد بود.

کاربران گرامی در صورت تغییر شماره موبایل و آدرس پست الکترونیک به منظور اصلاح آن لازم است به قسمت بروز رسانی اطلاعات کاربری مراجعه فرمایند.

 هزینه تغییر تاریخ یا درجه پروازی و همچنین استرداد بلیت با توجه به درجه پروازی مسافر متغیر است. برای آگاهی از این شرایط به قسمت مقررات استرداد و تغییر بلیت مراجعه نمایید.

پس از ابطال بلیت، مدت زمان بازگشت وجه آن تابع مقررات بانکی (بین24 تا 72 ساعت) است. اگر پس از این مدت بازگشت وجه انجام نشد، با واحد راهنمای فروش اینترنتی هواپیمایی تفتان تماس بگیرید.

واحد راهنمای فروش اینترنتی هواپیمایی تفتان با شماره 02144653739  و نشانی EBOOKING@TAFTANAIR.COM آماده پاسخگویی به سوالات مسافران در خصوص بلیت های اینترنتی می باشد.

 

سایت هواپیمایی تفتان

شما خوانندگان گرامی می‌توانید با مراجعه به سایت هواپیمایی تفتان http://www.taftanair.com/home/index اقدام به رزرو آنلاین بلیط این ایرلاین فرمایید. رزرو آنلاین در همان صفحه‌ی اولیه و بخش اصلی سایت هواپیمایی تفتان قرار دارد. شما عزیزان با وارد کردن مبدا، مقصد و تاریخ سفر می‌توانید لیست پروازهای ایرلاین تفتان همرا با لیست قیمت بلیط تفتان را ملاحظه فرمایید.

دفاتر فروش بلیط هواپیمایی تفتان

متاسفانه اگر شما در اینترنتی جستجو کنید اثری از لیست دفاتر فروش بلیط هواپیمایی تفتان نخواهید دید. در سایت هواپیمایی تفتان نیز دفاتر این شرکت ذکر نشده‌اند. لذا توصیه‌ی ما به شما اینست که از طریق دفتر فروش بلیط هواپیمایی که در زاهدان و تهران قرار دارند عمل کنید. یا ا از طریق سایت هواپیمایی ساها رزرو بلیط را نجام دهید. همچنین پروازهای این شرکت در سایت‌های محتلفی چون قاصدک، علی‌بابا، فلایتیو و... که به فروش اینترنتی بلیط هواپیما می‌پردازند گاها و در مواقع داشتن پرواز درج خواهد شد.

 

شماره تماس هواپیمایی تفتان

 در این قسمت قصد داریم خدمت شما عزیزان همراه، شماره تماس هواپیمایی تفتان را اعلام نماییم. این شماره‌ها که شامل موارد متعددی شامل موارد زیر است:

تلفن مرکز تهران :

021-44633400-2

تلفن شکایات :

021-44653975

فکس :

021-44630912

شماره فکس واحد زاهدان:

054-3252642

ایمیل: info@taftanairlines.ir

 

آدرس هواپیمایی تفتان

آدرس هواپیمایی تفتان در  دو شهر تهران و زاهدان به شرح زیر است:

ساختمان مرکزی :تهران میدان آزادی، خیابان بیمه یکم، کوچه گلها، پلاک 1

دفتر زاهدان : فرودگاه بین المللی زاهدان، مجتمع و دفاتر هواپیمایی تفتان

 

ایرلاین های دیگر

بلیط هواپیما پویا ، بلیط هواپیما ماهان ، بلیط هواپیما ایران ایر تور ، بلیط هواپیما آسمان ، بلیط هواپیما ایران ایر